הותר לפרסום: סוכל פיגוע נגד שיירתו של ליברמן

השב"כ חשף חוליית טרור שתכננה להניח מטען בציר נסיעתו של ליברמן. מטען "דמה" שהכינה החוליה לניסיון – נתפס

בדקות האחרונות הותר לפרסום כי במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי, בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, סוכלה חולייה נוספת אשר תכננה לממש פיגוע נגד שר הביטחון אביגדור ליברמן, במתווה של הנחת מטען על ציר נסיעתו.

כמו כן, נחשפה בשבועות האחרונים חוליית טרור של הג'יהאד האסלאמי, שגויסה ופעלה באיזור כפרי בית לחם במטרה לבצע פיגועי ירי נגד מתיישבים וכוחות צה"ל באיזור גוש עציון.

במסגרת חקירת השב"כ נעצרו 6 פעילים בהם חוליה צבאית.

במסגרת חקירות חברי החוליה בשירות הביטחון הכללי, התברר כי הללו פעלו לרכישת חומרי נפץ לייצור המטען ואף פנו לגורמי טרור ברצועה לטובת קבלת מימון לפיגוע. משלא הצליחו חברי החוליה לרכוש חומרים לייצור המטען, החליטו לייצר מטען "דמה" על מנת שיוכלו לקבל מימון והכרה לפעילותם ולבצע פיגועים נוספים. מטען זה הוסגר במהלך מעצרם.

עוד עלה במסגרת החקירה, כי המניע לפעילות של אחד מחברי החוליה, בדומה לצעירים אחרים בגזרת בית לחם, היה בין השאר הרצון להיעצר לשם קבלת קצבאות אסירים מארגון הג'יאהד.

יצוין כי בשנת 2014 נעצרו לחקירה חברי חולית חמאס, בראשות פעיל חמאס בכיר מהכפר חרמלה בבית לחם, אשר פעלה לרכישת טילי RPG כדי לפגוע ברכב בו נוסע השר ליברמן.

במסגרת חקירותיהם של חברי החוליה שנעצרו עתה, עלה כי מודעים לניסיונות אלה שלא צלחו ולכן חשבו שאולי ינחלו הצלחה אם יניחו מטען על ציר הנסיעה של השר. לצד האמור, במסגרת החקירה עלה כי חברי החוליה הביעו רתיעה מהאבטחה הכבדה סביב השר. כאמור, איתור וסיכול חברי החוליה התבצעו בשלבים מוקדמים מאוד של פעילותה.

כתבי אישום יוגשו היום בבית המשפט הצבאי ביהודה.

כוונות פיגוע אלה משקפות את מאמצים גוברים של ארגוני הטרור ברצועה להסלים את הפעילות בתקופה האחרונה באמצעות פעילים באיו"ש.

כוונות החוליה בשטח לפנות לסיוע מגורמי טרור ברצועה הינה חלק ממגמה מתמשכת של גורמי טרור באיו״ש לנסות להשיג סיוע במימון, באמצעי לחימה, בהדרכה ובחסות, באמצעות פנייה לגורמי טרור מחוץ לשטח.

סיכול זה מצטרף לסיכולים רבים בחודשים האחרונים של ניסיונות פעילי טרור באיו"ש לקדם פעילות צבאית דרך קשריהם עם גורמים ברצועה.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.