הותר לפרסום: פרקליט בכיר העביר מידע מהמשטרה לחשודים

ביהמ"ש התיר לפרסם חלקים מפרטי 'החקירה שמטלטלת את המשטרה': ע"פ החשד, עו"ד מוכר ניצל את קשריו בצמרת המשטרה כדי להעביר מידע לחשודים בתמורה לסכומי כסף גדולים. מעצרו הוארך עד מחר

חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים עצרו ביום חמישי האחרון עורך דין מוכר בחשד שניצל את קשריו בצמרת המשטרה כדי לקבל מידע פנימי מתוך חקירות רגישות, וזאת על מנת לשווק את משרדו ללקוחות נבחרים – כך הותר היום לפרסום. על פי החשד, הפרקליט נהג לפנות לחשודים בתיקים גדולים ולפתות אותם לשכור את שירותיו על ידי כך שחשף בפניהם פרטים מתוך החקירה נגדם, ובתמורה ביקש מהם סכומי כסף גדולים. בית המשפט הורה להאריך את מעצרו עד מחר.

כזכור, בימים האחרונים פורסם על פרשה חמורה שמטלטלת את צמרת המשטרה. בית המשפט הטיל צו איסור פרסום גורף על פרטי החקירה, כאשר ברשתות החברתיות השונות כבר הופצו פרטים שונים על הפרשה. הבוקר, כאמור, הותרו חלק מהפרטים לפרסום.

בהודעת מח"ש נאמר: "בית משפט השלום בירושלים התיר היום לפרסם, כי המחלקה לחקירות שוטרים (מח״ש) בפרקליטות המדינה עצרה ביום חמישי עורך דין בחשד לביצוע עבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט. מעצרו של עוה"ד בוצע לאחר חקירה סמויה של מח״ש.

בדיון שהתקיים ביום חמישי בערב, האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרו של עורך הדין החשוד עד ליום שני, ה-7.7.

מחומר הראיות שנאסף עד כה עולה חשד, כי עורך הדין הבטיח לפעול לכך ששתי פרשיות משנה בהן עלה חשד נגד אלון חסן לא יבשילו לכלל הגשת כתב אישום נגדו. על פי החשד שמח"ש חוקרת, עורך הדין ביקש מחסן סכום כסף משמעותי על מנת להעבירו לגורמים שיסכלו את הבשלת החקירה. נוסף על כך, עורך הדין חשוד שמסר לחסן פרטים חסויים מהחקירה המתנהלת נגדו.

החלטת מח"ש לעצור את עורך הדין נתקבלה על דעת הדרגים הבכירים בפרקליטות המדינה.
כאמור, בית משפט השלום בירושלים צמצם היום את איסור הפרסום שהוטל על הפרשה.

לתשומת ליבכם, שמו של עורך הדין ושל שני מעורבים אחרים בפרשה אסורים בפרסום בשלב זה".

בתוך כך, במשטרה זעמו מאוד על הפרסומים השונים ופרסמו תגובה חריפה לדברים: "החל מאמש אנו עדים לפרסומים באמצעי התקשורת השונים, הרוויים בכותרות וברמיזות שיש בהן כדי להכפיש 30,000 שוטרים מסורים העושים לילות כימים למען בטחון אזרחי ישראל, זאת מבלי שתינתן לנו האפשרות להתייחס לנושא, שכן פרטי הפרשה, לכאורה, במידה ויש כזו, כלל אינם מצויים בפנינו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ברור שהמשטרה והפרקליטות עובדות על אינטרסים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב