הותר לפרסום: ערבי ישראלי שת"פ עם דאע"ש

שירות הביטחון הכללי התיר לפרסום כי בפעילות משותפת נעצר לפני כשלושה שבועות ערבי-ישראלי שהביע הזדהות עם דאע”ש

שירות הביטחון הכללי התיר לפני זמן קצר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, נעצר לפני כשלושה שבועות ערבי-ישראלי שהביע הזדהות עם דאע”ש ופעל ברוחו.

העצור, מחמד אחמד עזאם, בן 24,  מתגורר בכפר מנדא שבצפון.

עזאם נעצר בעקבות מידע ולפיו הוא תומך ומזוהה עם ארגון המדינה האסלאמית, עומד בקשרים עם פעילי ותומכי הארגון, ובחודשים האחרונים אף ביצע הכנות ממשיות לקראת יציאה לזירות הלחימה במטרה להצטרף ללחימה בשורות הארגון.

מהחקירה עלה עוד כי עזאם עמד בקשר ברשת האינטרנט עם מספר לוחמי הארגון ובין היתר הסתייע בהם במסגרת הכנותיו ליציאה לזירת לחימה.

היום (א')א' בתמוז, הגישה פרקליטות מחוז חיפה בביהמ"ש המחוזי בחיפה כתב אישום חמור נגד עזאם.

משב”כ נמסר: ”שירות הביטחון הכללי רואה בישראלים תומכי דאע"ש, המקיימים מגעים עם פעילי הארגון ויוצאים ללחימה בשורותיו, כאיום בטחוני חמור. לפיכך, שירות הביטחון הכללי ימשיך במעקב אחר החשודים, וינקוט באמצעי האכיפה הנדרשים במטרה למנוע את הפצת משנתו של דאע"ש בישראל, כמו גם את יציאתם של ישראלים ללחימה בשורות הארגון”.

בהודעה נמסר עוד: ”בתקופה זו מצוי דאע"ש בנסיגה ואף במצוקה במרבית זירות הלחימה. המציאות בשטח עומדת בסתירה מוחלטת לתמונה החיובית כביכול שמנסה הארגון לשקף, בעיקר באמצעות הרשת, למועמדים פוטנציאלים להצטרפות לשורותיו. יצויין כי פעילי הארגון השוהים בזירות לחימה חשופים  לסכנת חיים מתמדת, תוך שהם מתמודדים עם תנאי מחייה קשים ביותר”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.