פעיל החמאס נעצר וחשף על תעשיית המנהרות

פעיל החמאס נעצר וסיפק מידע רב על המנהרות: על שיטות הפעולה של חמאס בחפירת מנהרות, על השימוש שחמאס עושה בבתים פרטיים ובמוסדות – מהם היא חופרת את המנהרות וכן על האמצעים והחומרים בהם היא משתמשת. { "מקלחות וחדרי מנוחה"}

הותר לפרסום:  בצל חשיפת המנהרה השנייה הבוקר בגבול הרצועה נחשף כי כי פעיל טרור של חמאס, המשתייך לזרוע הצבאית בעזה מזה עשר שנים, נעצר על ידי ישראל ושפך מידע רב על תעשיית המנהרות.

מחקירתו עלה מידע רב על עיסוקה של חמאס בחפירת מנהרות.  הפעיל – מחמוד עטאונה, בן 29, מג'בליה, נעצר בתחילת חודש אפריל 16' , לאחר שחצה את גדר הגבול לישראל, כשברשותו שני סכינים.

מחקירתו בשב"כ עלה כי התכוון לרצוח חיילים או אזרחים בהם יתקל בשטח ישראל.

הפעיל נמנה על גדודי "עז א דין קסאם" – הזרוע הצבאית של חמאס, והיה מעורב בפעילות עניפה מטעם האירגון, בכללה בהנחת מטענים נגד כוחות צה"ל. מרבית פעילותו, במסגרת ארגון החמאס בשנים האחרונות, עשה עטאונה בתחום המנהרות.

עטאונה סיפק לחוקריו מידע רב, על תוואי-מנהרות בצפון רצועת-עזה, על שיטות הפעולה של חמאס בחפירת מנהרות, על השימוש שחמאס עושה בבתים פרטיים ובמוסדות – מהם היא חופרת את המנהרות וכן על האמצעים והחומרים בהם היא משתמשת.

בחקירתו, הצביע עטאונה על מוקדי חפירה רבים, וכן על פירי מנהרות האמורים לשמש את פעילי הנח'בה (יחידת העילית של חמא"ס) להתקפות ובעת לחימה עם ישראל.

עטאונה סיפר כי חמאס הקימה ברצועת עזה רשת מסועפת של מנהרות להעברת לוחמים ואמצעי לחימה. רשת המנהרות כוללת חדרי מנוחה ומאובזרת במקלחות ובפינות אכילה, עמ"נ לשפר את תנאי שהייתם של לוחמי החמאס.

בחקירתו של עטאונה עלו שמותיהם של פעילים רבים אשר פעלו עימו בגדוד המזרחי בחטיבה הצפונית של חמא"ס והתקבל מידע אודות השימוש אשר מבוצע בבתי פעילים ואזרחים לאיחסון אמצעי לחימה.

בהקשר לכך, עלה כי גם בביתו של עטאונה הוחזקו אמצעי לחימה רבים ,לרבות מטענים, רובים וחגורות נפץ אותם אמור היה לחלק, לקראת לחימה.

עטאונה הוא אחד מבין שורה של פעילים צבאיים של חמאס, הנחקרים כיום ע"י השב"כ ושמחקירתם עולה מידע פנימי רב על פעילות החמאס בתחום המנהרות.

כתב אישום כנגד עטאונה הוגש ע״י פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.