הותר לפרסום: פרשייה חוצה יבשות – ה-FBI נגד המשטרה ומה עשתה הרבנית פינטו עם מזוודה בשדה התעופה?

הותר לפרסום: הפרשה שמטלטלת את הפרשה. לאחרונה נפתחה בדיקה במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה בעניינו של ניצב מנשה ארביב. הבדיקה נפתחה בעקבות מידע שנמסר לפני שבועות אחדים ליועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, המייחס לקצין ולמי מבני ביתו קבלה לכאורה של טובות הנאה מגורמים המקורבים לרב פינטו. בשלב זה ניצב ארביב עדיין לא נחקר.

עם זאת, נוכח פרסומים בעניין, הפרקליטות מציינת כי בחקירת פרשת הרב פינטו לא נמצא בעבר בסיס לחשד לעבירות פליליות.

ממח"ש נמסר כי "לאחרונה נפתחה בדיקה במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה בעניינו של ניצב מנשה ארביב. הבדיקה נפתחה בעקבות מידע שנמסר לפני שבועות אחדים ליועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, המייחס לקצין ולמי מבני ביתו קבלה לכאורה של טובות הנאה מגורמים המקורבים לרב פינטו. בשלב זה ניצב ארביב עדיין לא נחקר. מהות החשד לגבי טובות ההנאה ופרטיהן אסורים בפרסום בשלב זה, עפ"י החלטת בית המשפט".

התעלומה: מזוודה עם מאות אלפי שקלים הועברה מידיה של הרבנית, אשתו של פינטו, לאשתו של תת-ניצב אפרים ברכה, שמשמש כיום מפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה. קצין המשרה הבכיר עדכן את הממונים עליו כי מדובר במזוודת שוחד, לכאורה בתמורה למסירת מידע פנימי בנוגע לחקירה נגד עמותת "חזון ישעיה" שהרב פינטו קשור אליה.

הרב פינטו הציג עדים לכך שברכה קיבל כסף ומתנות אחרות. הרב סיפר שנפגש ברכבו עם ברכה בנמל התעופה בן גוריון.

במשרד המשפטים ביקשו להבהיר בהודעה על הבדיקה כי "בחקירת פרשת הרב פינטו לא נמצא בעבר בסיס לחשד לעבירות פליליות מצד תנ"צ אפי ברכה, ובעניין זה לא חל כל שינוי".

הקשר בין   -FBI  לרב פינטו 

הפרשה המטלטלת מתגלגלת לארהב: הרב פינטו בשעתו התלונן על סחיטה מצד חבר קונגרס רפובליקני בשם גרים מאחד המחוזות בעיר ניו יורק.

לאחר חקירה של ה-FBI  הגיעו האחרונים להסכם עם  פינטו, הטלפון שלו היה תחת האזנה והוא נדרש לספר לאמריקנים על כל תנועה כספית של מוסד  "חזון ישעיה". מסגרת המעקב, אנשי ה-FBI יודעים גם על מזוודת הכסף לברכה.

בעקבות כך נוצר מידע נוסף על קצינים אחרים במשטרה שהיו פוקדים את חצרו של הרב, אלו היו מניבים טובות הנאה.לפי אנשי הרב פינטו ההקלטות  מובילה לאישיות דתית המקורבת לבכירים במשטרה, שפנתה לרב פינטו והציעה לו כי בתמורה לכסף החקירה נגדו תמוסמס.

ב-FBI רותחים על המשטרה הישראלית, בטענה שיש קצינים שניסו לטרפד את החקירה נגד חבר הקונגרס גרים ודאגו להשחרתו של פינטו. גם שמו של שר בכיר לשעבר בתמונה.

נציג של ה-FBI  הגיע היום לישראל עם הקלטות, מסמכים, העתקי אי-מיילים שמאששים לכאורה את טענותיו של הרב פינטו על הקשר שלו עם השוטרים.
הקצין הבכיר ששמו היחיד אוזכר בפרשההוא ניצב ארביב, ראש יחידת העל להב 433 ראש היחידה ניצב ארביב השעה עצמו הלילה מתפקידו בעקבות בדיקת המחלקה לחקירות שוטרים.

רביב אמר לאחר הפגישה: "לא עשיתי שום דבר, אני מוכן עכשיו להיחקר במח"ש. מדובר בעלילת שווא ופגיעה בשמי הטוב. אני בטוח שהחוקרים יגיעו לחקר האמת ושמי ינוקה".

 

המפכ"ל רנ"צ יוחנן דנינו אמר הלילה כי "טוב יהיה אם ניתן לרשויות המוסמכות למצות את פעולתן בטרם נחרוץ גורלו של אדם. כפי שהוכחנו כבר בעבר, המשטרה אינה מתפשרת על ערכים ועקרונות, אולם יש לזכור כי מדובר בשלב מוקדם של הבדיקה וחזקת החפות עומדת גם לקצין משטרה". מהמשטרה נמסר כי "מדובר בצעד ערכי, מתוך ראית טובת יחידת להב 433 ומשטרת ישראל".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כסף כסף כסף כל רב שמריח ממנו כסף צריך לא להאמין לו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב