הותר לפרסום שמו של הרב מהצפון: עזרא שיינברג (וידאו)

לפני זמן קצר הותר לפרסום כי הרב מהצפון החשוד בתקיפת נשים שבאו להתייעץ איתו ועומד בראש ישיבת "אורות האר"י" בצפת הוא "עזרא שיינברג". השופט העליון: "יש להזהיר הציבור מפניו". וידאו

פרשת הרב מהצפון שהסעירה את צפת ואת המדינה כולה: הותר לפרסום כי הרב עזרא שיינברג הוא הרב מהצפון שנעצר לאחר שנטען כי תקף נשים שהגיעו אליו לייעוץ.

שיינברג נעצר בתחילת החודש בנמל התעופה בן גוריון בזמן שעל פי החשד ניסה להימלט מהארץ, והיום הפך השופט בבית המשפט העליון את החלטתו הקודמת והתיר לפרסם את שמו בטענה כי "יש מקום להזהיר את הציבור מפניו".

עוד אמר השופט: כי "בהתייחס לנזק החמור הנטען, אשר עלול להיגרם למבקש מן הפרסום, לא מצאתי כי יש בנזק זה, לרבות במצבו הבריאותי והאישי של המבקש, כדי להטות את הכף לעבר מניעת פרסום שמו".

השופט ממשיך: כי "הנזקים עליהם מצביע המבקש, אינם שונים מנזקיו של כל אדם הנתון בחקירה פלילית בגין חשד לביצוע מעשים חמורים, כדוגמת אלו בהם נחשד המבקש, ואין נפקא מינה לעובדה שהמבקש הוא מוכר לציבור, שזהותו ידועה בקרב בני קהילתו".

"חשיפת שמו של חשוד בעבירות מין עשויה לתמרץ מתלוננות נוספות, אשר ביקשו עד כה שלא להיחשף, להעיד על שארע להן מידיו של אותו חשוד".

גם שופטת ביהמ"ש השלום בקרית שמונה שהאריכה את מעצרו כתבה: "החשדות נגד החשוד התחזקו בצורה משמעותית במספר מישורים, וזאת בין היתר בגרסה שלו עצמו, אשר מבלי לחשוף או לפגוע חלילה בחקירה ניתן לומר עליה כי היא גרסה מתפתחת".

הרב שיינברג בבית המשפט, לפני כשבוע וחצי

(באדיבות רשת)

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כהיום אחרי הרשתות החברתיות אין טעם לפרסם מאחר וזה כבר פורסם ממזמן..

  נחמן |
  הגב
  • צודק , אבל לא לכולם יש רשת חברתית

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב