הותר לפרסום: 3 קצינים נהרגו הלילה בעזה • סיכום היום בשידור חוזר

הותר לפרסום כי שלושה קצינים נהרגו הלילה בעזה – יעלון נפגש עם לוחמים בעזה והכין אותם לקראת הרחבת הפעולה – הקבינט יתכנס הערב – עדכונים ושידורים שוטפים

מלחמה בעזה – הצטרפו לשידור החי

23:50 – צפו: יו"ר הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל בנאום תקיף:

באדיבות רשת

23:20 – שר הרווחה מאיר כהן בתגובה לדברי חאלד משעל: "אנחנו לא נרקוד לצלילי החליל של משעל, המשימה לא תיפסק עד להשלמת כל יעדיה".

22:00 – במנהרה שנתגלתה בבית פרטי בסג'עיה נמצאו גם שקים של אונר״א ששימשו להוצאת החול.
שקים שהיו אמורים לשמש לחיטה נוצלו למטרת העלמת ראיות.

מטח לגוש דן והשפלה, אזעקה בנתב"ג – 12 רקטות נורו, 4 מהן יורטו; אין נפגעים

הגיע הזמן להיפרד מהנגמ"ש המיושן – יוסי זילברמן על החוויה שלו מהכלי שנפגע בעזה

הטיסה שלי בוטלה – מה לעשות? – עשרות אלפי נוסעים תקועים: כל התשובות לשאלות

21:18 – עוד אומר מנהיג ארגון הטרור משעל: "חמאס לא יתפרק מנשקו אלא אם ישראל תתפרק מנשקה, על הירי על תושבי ישראל הוא אומר: "אנחנו יורים רק למטרות צבאיות ולא על אזרחים".

21:05 – חאלד משעל מנהיג חמאס בדמשק אומר: "נתניהו בכשלונו הפיל האשמה על חמאס, שאללה ינקום בו"

21:00 – השר לפיד על הטענות של הטייסים והלוחמים: "זה לא יקרה בשום אופן, אנחנו נעשה הכל שחיילי צה"ל לא יפגעו, אנחנו נרדוף את ראשי החמאס בכל מקום, דמו בראשו של כל אחד מהם".

20:50 – רוני דניאל אומר עוד: "טייסים אומרים לי כי הם מרגישים שהם מסכנים את נפשם, כי לוחם שנמצא בשטח נמצא במצב מאוד בעייתי, וזה יכול לסכן את חייו ביותר, מצד שני חמאס עושה הכל להשתמש בתושבי עזה כדי להגן על עצמו".

20:40 – בכיר בצה"ל: הפסקת אש לא עומדת על הפרק. צה"ל נערך להרחבת המתקפה.

20:30 – כתב בריטי: "אני ראיתי במו עיני 2 רקטות נורות מתוך בית חולים שיפא". דובר ביה"ח מכחיש

20:00 רוני דניאל בערוץ 2: טייסי חיל האוויר מתלוננים כי כובלים את ידיהם ולא מאפשרים להם לחסל מחבלים מהאוויר בשל חשש לפגיעה בחפים מפשע.

19:45 ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לנמל התעופה בן-גוריון לקבל את פניו של ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג. ראש הממשלה נתניהו עשה זאת בדרכו מישיבות שקיים בירושלים להמשך פגישות שהוא צפוי לקיים בתל אביב, ובהן גם פגישה עם מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי.

נתניהו עם בלומברג - לע"מ
נתניהו עם בלומברג – לע"מ

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו:  "אני מודה לראש עיריית ניו-יורק לשעבר, מייקל בלומברג, שהוא גם ידיד וגם איש עקרונות ואיש אמת, והאמת הפשוטה היא שאפשר לטוס פנימה והחוצה לישראל, אין סכנה. אנחנו מגנים על שדה התעופה היטב וכל אחד יכול לבוא ולצאת, בדיוק כפי שעושה זאת מייקל בלומברג. אני חושב שההחלטה של רשויות התעופה האמריקניות היא שגויה, היא נותנת פרס חינם לטרור של החמאס. אין שום סיבה, כי השמים כאן בטוחים והטיסות כאן בטוחות, ואני קורא לרשויות הללו לתקן את ההחלטה השגויה הזאת בהקדם".

ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג אמר:  "בכל ביקור שאני כאן אני נזכר בהיסטוריה מהיכן שמשפחתי מגיעה בחופש ודמוקרטיה. זוהי המדינה הדמוקרטית היחידה בחלק זה של העולם, דמוקרטיה אמיתית, מקום שבו לכל אחד יש את החופש לבטא את עצמו, לקיים את מצוות דתו בכל מקום שהוא בוחר לעשות זאת. בעיני שדה התעופה בן-גוריון הוא שדה התעופה הבטוח ביותר בעולם לטוס מימנו ואליו. זוהי מדינה שנמצאת תחת איום מאז הקמתה בשנת 1948 כאשר האו"ם הקים אותה כבית הלאומי של העם היהודי. והישראלים יודעים טוב מכולם איך לשמור על הביטחון".

19:30 ארה"ב הודיעה לישראל כי לעת עתה לא יחודשו הטיסות לישראל.

19:20 אזעקות באשקלון

19:00 הותר לפרסום כי שלושה קצינים בצנחנים נהרגו הבוקר בלחימה בעזה.  דובר צה"ל מוסר את שמו של קצין צה"ל, סגן פז אליהו (PAZ ELIYAHU), לוחם בחטיבת הצנחנים, בן 22 מעברון.  סגן אליהו פז הועלה מדרגת סגן-משנה לדרגת סגן לאחר מותו.

שמו של חייל צה"ל, סמל-ראשון לי מט (LI MATׂ) , לוחם בחטיבת הצנחנים, בן 19 מאילת. סמל-ראשון לי מט הועלה מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון לאחר מותו.

שמו של חייל צה"ל, סמל-ראשון שחר דובר (SHAHAR DAUBER), לוחם בחטיבת הצנחנים, בן 20 מגניגר. סמל-ראשון שחר דובר הועלה מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון לאחר מותו. כמו כן, ביממה האחרונה נפצעו 2 חיילי צה"ל באורח קשה, 10 חיילים באורח בינוני ו- 20 חיילים נוספים נפצעו באורח קל במהלך פעילות כוחות צה"ל באזור רצועת עזה.

מתחילת הלחימה נהרגו 32 חיילים וקצינים.

18:45 נשיא רוסיה פוטין שוחח עם נתניהו ודחק בו להגיע להפסקת אש

18:30 נציג של אבו-מאזן: "ייתכן שבשעות הקרובות יהיה אפשר להכריז על רגיעה"

18:15 אזעקה באשדוד

18:10 אזעקה בבאר שבע

18:00  שר הביטחון הגיע לגבול עזה נפגש עם הלוחמים והמפקדים והכין אותם להרחבת המערכה. "אנחנו מכינים את השלבים הבאים של הלחימה, בתום הטיפול במנהרות", התריע יעלון.

17:40  אלון בן דוד בפייסבוק: ישראל ממשיכה להתייחס ללחימה כאילו זה עוד סבב הסלמה ולא מבינה שמבחינת חמאס זו מלחמה כוללת

17:35 אהוד יערי בערוץ 2: הטבחים עובדים, קרי פועל להביא להפסקת אש ומנסה לכופף את הצדדים.

17:30  לקראת הפסקת אש? אבו מאזן ובכירים במצרים הסכימו על שינוי במתווה המצרי להפסקת האש לפיו יוקל המצור על רצועת עזה בערבות אמריקנית שתקל על הפלסטינים ברצועה. 

17:15  צפו בחשיפת פיר מנהרת טרור ע"י כוחות חי"ר.

17:00  שר החוץ ג'ון קרי יפגש הערב בשעה 19:00 עם ראש הממשלה נתניהו.

16:30 תושבי חוף אשקלון הונחו להכנס לבתיהם בשל חשש לחדירה לישוב.

16:00 אזעקות באשקלון

15:40 דיווחים על מגעים מתקדמים לקראת הפסקת אש

15:30  אלפים ליוו למנוחות את החייל הבודד, מקס שטיינברג לוחם בחטיבת גולני.

דמעות החיילים - צילום: פלאש 90
דמעות החיילים – צילום: פלאש 90

15:20 אזעקות בעוטף עזה

14:50  הקבינט יתכנס בשעה 21:00

14:30 אזעקות בשפלה

14:20 אזעקות באשדוד

13:40 אזעקות באשדוד ובאשקלון 

13:30 – אזעקות ויירוטים באשקלון. 13:10 – צה"ל תקף מוקדי טרור פעילים במתחם בית החולים "אל ופאא". מדו"צ נמסר: דובר צה"ל מוסר כי תקיפת יעדי הטרור במתחם בית החולים התבצעה לאחר ימים ארוכים בהם נורתה אש לעבר כוחותינו מתוך מתחם בית החולים, בין בנייניו ועל ידי מחבלי ארגון הטרור חמא"ס. הירי מתוך המתחם לעבר כוחותינו כלל ירי נק"ל וירי נ"ט. מתחם בית החולים שימש להפעלת חדרי-מלחמה ופיקוד של ארגוני הטרור חמא"ס והג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני. מתאם פעולות הממשלה בשטחים העביר התראות חוזרות ונשנות לארגונים בין-לאומיים, למנהל בית החולים הפלסטיני באופן ישיר ולגורמים פלסטינים נוספים. הירי הוסיף והתגבר גם בשעות האחרונות תוך סיכון כוחותינו. על כן הוחלט בצה"ל לתקוף מוקדי טרור פעילים במתחם בית החולים. 12:56 – לאחר בוקר שקט יחסית, אזעקה נשמעת כעת בבאר שבע. 12:38 – אזעקות באשקלון ובעוטף עזה. 12:30 – עובד זר נפצע באורח אנוש בחממה בעוטף עזה. 12:00 – מרגש: 30,000 איש השתתפו בהלווית החיל הבודד מקס שטיינברג. 11:05 – ג'ון קרי נחת בישראל, יפגש עם נתניהו ואבו-מאזן. 10:55 – מערכת כיפת ברזל יירטה טיל מעל אשקלון. 10:00 – 4 חיילים פונו הבוקר במצב בינוני לביה"ח שיבא. 09:30 – אזעקות בעוטף עזה. 08:45 – מכת הווצאפ: שלושה חיילים נעצרו לחקירה בחשד שהשיגו מידע על שמות חיילים שנהרגו מתוקף תפקידם הצבאי והפיצו אותו. 08:00 – קצין בכיר: "סג'אעיה בשליטה, פגענו במערך שלם של חמאס", לדברי הבכיר, צה"ל תקף למעלה מ-120 מטרות בשכונה בפצצה של טון כל אחת. 07:30 – דו"צ: רוב המנהרות – בשליטתנו. 06:40 – דו"צ התיר לפרסום: שני קציני צה"ל מחיל השריון נהרגו אתמול (שלישי) בערב בקרבות ברצועה עזה, הודעות נמסרו למשפחותיהם. אחד ההרוגים הוא סרן דמיטרי לויטס, בן 26 מירושלים ומגשור, מפקד פלוגה בחיל השריון. סרן לויטס נהרג מירי צלפים. טרם נמסרה הודעה על מועד הלווייתו. ההרוג השני הוא סגן נתן כהן, בן 23 ממודיעין, מפקד מחלקה בחיל. טרם נמסרה הודעה על מועד הלווייתו. מאז תחילתו של השלב הקרקעי במבצע "צוק איתן" ברצועת עזה נהרגו 29 קצינים וחיילים. מדובר צה"ל נמסר כי ביממה האחרונה נפצעו שלושה לוחמים באורח קשה, תשעה לוחמים נפצעו בינוני ושמונה אחרים נפצעו באורח קל.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

    • אי אפשר לתקן את זה.זה לא קשור אליהם זה רימון אז אל תפנו אליהם תפנו לרימון תודה!

      איברהימוביצ' |
      הגב