צפו: המחבל נמלט וממשיך לדקור (וידאו)

הותר לפרסום כי מבצע פיגוע הדקירה הבוקר בתל אביב הוא חמזה מוחמד חסן מתרוך, בן 23 מטול כרם.

סרטוני מצלמות האבטחה במספר בתי עסק ברחוב המסגר בתל אביב חושפים את הבהלה בשניות שלאחר הפיגוע: עשרות בני אדם נראים נמלטים על נפשם, חלקם מתמוטטים לאחר שנדקרו על ידי המחבל. כך זה נראה

במקביל , הותר לפרסום  חמזה מוחמד חסן מתרוך, בן 23, הוא המחבל שביצע הבוקר (רביעי) את פיגוע הדקירה סמוך לגשר מעריב בתל אביב.

מתרוך, במקור ממחנה הפליטים טול כרם וללא מעצרים, סיפר בחקירתו כי מבצע "צוק איתן" היה אחד המניעים לביצוע הפיגוע.

השב"כ מסר כי מתרוך רכש בטול כרם את הסכין שבאמצעותה דקר את הנוסעים ויצא הבוקר ממחנה הפליטים לעבר תל אביב.

המחבל המרצח סיפר בחקירתו כי ביצע את הפיגוע על רקע מבצע צוק איתן, האירועים בהר הבית וצפייה בתכנים אסלאמיים קיצוניים "בהם שודרו התבטאויות בשבח 'ההגעה לגן עדן'".

אחד מחבריו סיפר כי בילה עם המחבל אמש בטול כרם עד השעה 23:00 וכי לא הבחין בשום דבר חריג בהתנהגותו.

דוברי ארגון חמאס על הפיגוע. ״פיגוע הדקירה – מעשה גבורה", כתב עיזת א-רישק בחשבון הטוויטר שלו. "זו תגובה טבעית לפשעי הכיבוש והטרור של ישראל נגד בני עמנו״.

"הפיגוע ההירואי בתל אביב הוא תגובה טבעית על הטרור הישראלי נגד העם הפלסטיני ונגד מקומותיו הקדושים", אמר דובר חמאס ברצועת עזה, סאמי אבו זוהרי. "ישראל ממשיכה לבצע פשעים נגד בני עמנו בכל מקום ובאמצעים מגוונים, לכן אנו מדגישים היום כי העם הפלסטיני ימשיך בהתנגדות שלו וימשיך להגן על זכויותיו בפני הטרור הישראלי".

 

שירות הביטחון הכללי פתח בחקירת האירוע כדי להבין אם היו אנשים שסייעו למחבל. "קשה מאוד לאתר מפגע בודד שמחליט לבצע פיגוע", אמר הבוקר מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו. "נמשיך כמובן לטפל בשוהים בלתי חוקיים". עוד הוסיף דנינו ושיבח את אנשי שב"ס שפעלו במהירות ללכידת המחבל. "בדיוק ככה צריך להגיב כשיש מחבל שמשתולל ופוגע בנוסעים תמימים".

 

אנשי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר שנסעו מאחורי האוטובוס הבחינו בפעילות חריגה וזיהו את המחבל נמלט מהמקום. הכוח החל במרדף אחריו, וסמוך לרחוב המסגר פתח לעברו באש וניטרל אותו לאחר שפגע ברגלו.

"נהג האוטובוס נאבק עם המחבל וניסה להתנגד לתקיפה", אמר מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב בנצי סאו שהגיע למקום. "אני רוצה לציין את הפעילות המצוינת של צוות יחידת נחשון שהיה בנסיעה אחר האוטובוס, זיהה התנהלות חריגה והצליח לאתר את המחבל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.