"הזדמנות היסטורית לחזית אחת נגד חמאס"

שגריר ישראל לאו"ם המשיך את הקו התקיף שהוא מוביל בימים האחרונים, לקראת העלאת הצעת הגינוי לחמאס בעצרת הכללית

שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, השתתף במוצאי השבת (שעון ארה"ב) בוועידת IAC (ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית) וקיים ראיון עם העיתונאי גיל תמרי, ובמרכזו שוחחו השניים על הפעילות של מדינת ישראל באו״ם.
על רקע העלאת ההצעה האמריקאית לגינוי החמאס בעצרת הכללית, אמר השגריר דנון כי "כל מדינה שתצביע נגד ולא תגנה את החמאס, שלא תפנה לאו״ם שהטרור יגיע אליה. יש פה הזדמנות היסטורית ואנו מצפים שמדינות העולם יצטרפו לחזית אחת נגד טרור החמאס".
עוד הוסיף השגריר, "אנחנו מדברים עם שגרירים מכל העולם ומסבירים להם את החשיבות בתמיכתם. יצרנו דיון רחב בנושא חמאס באו״ם וזה כבר הצלחה מבחינתנו".
כזכור, בהמשך השבוע תעלה לדיון בעצרת הכללית הצעת החלטה לגנות את חמאס. רק בשבוע שעבר ניסה איסמאיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס להילחם בהצעה ופנה במכתב לנשיאת העצרת הכללית, מריה פרננדה ספינוסה.
הנייה רשם בפנייתו כי "חמאס עוקב בזעם אחר המאמצים המתמשכים והאומללים נגדנו מטעם ארצות הברית, המאמצת את הנרטיב הישראלי בנוגע לקונפליקט. אנו מפנים את תשומת הלב של ארה"ב ללגיטימיות שמעניק האו"ם לתנועות שחרור לאומיות בעולם, ולחוק הבינלאומי שמחזק תנועות נגד כיבוש כדי לממש את זכותם להגדרה עצמית."

הנייה במכתבו מדגיש כי חמאס "סומך על חברי העצרת הכללית ועל תמיכתם בלגיטימציה הבינלאומית לעמים להגן על עצמם ולסכל את המאמצים האמריקאיים התוקפניים נגדם" בין היתר הוסיף הנייה את הצורך בעבודה קשה של המדינות באו"ם לפעול נגד ההצעה האמריקאית שבאה "לגנות את ההתנגדות" של חמאס.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, מסר בתגובה כי "חמאס מדבר על החוק הבינלאומי בזמן שהוא יורה רקטות לעבר אוכלוסייה אזרחית, מחזיק בגופותיהם של אורון שאול והדר גולדין ז״ל ובאזרחי ישראל ומשתמש בתושביו כמגנים אנושיים. ארגון טרור שפונה לסיוע מהאו״ם זה כמו רוצח סדרתי שמבקש סיוע משטרתי. ישראל וארה"ב תמשכנה לגייס את מדינות העולם לחזית אחת נגד הטרור שהוא מפיץ בשליחות איראן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.