הזהירות תימנע אסון

הכביש הוא סכנה ועוד יותר בימי הקיץ, כיצד ניזהר ונזהיר את הילדים?

החופש הגדול החל וילדים רבים חוגגים אותו בצל המבצע הקשה, האזעקות וחוסר הביטחון. בזמן כזה, הקושי בתעסוקת הילדים גדל ובפרט כאשר היציאה החוצה, היא לעיתים רחוקות יותר. גם אז דרושה שמירה יתרה והסבר לילדים, כיצד להתנהל מחוץ לבית בזמן משחק או יציאה אל החצר. הכביש הוא אסון תמיד. אך בחופשה, הסכנות בו גדולות יותר.

ד"ר משה פלץ , מנהל מרכז בריאות הילד של שירותי בריאות כללית במחוז דן – פ"ת, מסביר כי "לעיתים קרובות, תאונות דרכים נגרמות כשילדים משחקים בכדור או במשחקי תופסת ומחבואים בסמוך לכביש, לכן יש להסביר לילדים את הסכנה ולהקפיד שהם ישחקו במגרשי משחקים מגודרים, שאין להם גישה מידית לכביש".

הוא מוסיף כי "אם הילד שלכם רוכב על אופניים או סקטבורד, על קורקינט או על רולר בליידס, לא משנה כמה טוב הוא יודע להתגלגל –יש דברים אליהם הוא חייב להתרגל. חובה להשתמש בציוד מגן – קסדות לראש, מגיני ברכיים ומרפקים. חשוב מאוד גם ללמד אותו את חוקי התנועה ולבדוק שהוא מקפיד על זהירות בדרכים. יש צורך לוודא כי הילד מבין את החשיבות השימוש בעזרי מגן ואילו פגיעות וכאב הם יכולים למנוע ממנו".

גם ליוצאים לקייטנות, מציע ד"ר פלץ: במידה והילד שלכם מגיע לבדו למקום האיסוף והפיזור של ההסעות לקייטנה, חשוב לבדוק שהדרך מהבית למקום היא דרך בטוחה ויש מעברי חצייה או רמזורים שיאפשרו חצייה בטוחה של כבישים".

אז נכון שתאונות דרכים לא נגרמות רק בקיץ, ותמיד יש להיזהר מהסכנה, אך זהו, בהחלט, זמן מצוין לחזרה וחידוד ההתנהגות בכביש ובסביבתו.

קיץ בריא!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.