הזוג גרוס על המדביר: "אין רגשות נקם"

שעות לאחר שפרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום מתוקן נגד המדביר יוסף ברקן ההורים, שמעון ומיכל גרוס, מגיבים לראשונה.

שעות לאחר שפרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום מתוקן נגד המדביר יוסף ברקן  ההורים, שמעון ומיכל גרוס, מגיבים לראשונה.

"לאחר מעשה, כן, אנחנו מרוצים, אפשר להגיד ככה", אמר שמעון גרוס ליאיר שרקי בחדשות 2. "זה אולי קצת יישמע מוזר, אבל אין לנו רגשות נקם או איזה עניין שדווקא הוא יישב שנים רבות בכלא. בכל זאת, לא מדובר באדם צעיר. מאידך, קרה המקרה והחסר עדיין מורגש ומוחשי".

לפני כשלושה חודשים פורסם לראשונה במהדורה המרכזית על כוונת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד ברקן ולייחס לו הריגה. במסגרת הסדר הטיעון הוסכם כי ברקן יודה ויורשע בסעיפי כתב האישום, וכי יוטל עליו עונש מאסר בפועל של שלוש שנים ומאסר על תנאי. בנוסף סוכם כי ברקן יפצה את משפחת גרוס באופן מידי בסכום של 200 אלף שקלים.

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד גאולה כהן, הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד יוסף צבי ברקן, אשר שימש כמדביר מוסמך, בגין שתי עבירות הריגה וארבע עבירות חבלה חמורה בשל גרימת מותן של בנות משפחת גרוס מתוך פזיזות ובשל גרימת חבלות להורים ולבניהם בעקבות פעולות הדברה שביצע בבית מגוריהם.

עם הגשת כתב האישום הגישו הצדדים הודעה על כך, שבמסגרת הסדר הוסכם בין הצדדים כי הנאשם יודה ויורשע בכתב האישום והצדדים יעתרו במשותף כי יוטל על הנאשם עונש של מאסר בפועל של שלוש שנים, מאסר על תנאי ופיצוי מיידי למתלוננים בסך 200,000 ₪.

ההסדר התקבל לאחר בחינת מכלול נסיבות העניין כולל חוות דעת פסיכיאטריות שניתנו – האחת לבקשת ההגנה והשנייה לבקשת התביעה – המעידות על מצבו הרפואי הבעייתי של הנאשם בעת ביצוע העבירה.

ההסדר נחתם לאחר שהוצג בפני בני משפחת גרוס, נפגעי העבירה, אשר הביעו הסכמתם למתווה שגובש ולעונש שהוסכם בין הצדדים.

בכתב האישום, שהוגש במסגרת הסדר, נאמר כי ב-20.1.14 התבקש הנאשם ברקן לבצע פעולות הדברה בדירת מגורים של משפחת גרוס בירושלים. ברקן הגיע לדירה והחליט לעשות שימוש בחומר הדברה חקלאי שרעילותו גבוהה ובכוחו לגרום למוות. הנאשם השאיר את חומר ההדברה בחדר סגור ובכדי למנוע דליפה של החומר הרעיל ליתר חלקי הבית, הוא אטם את החדר באמצעות מסקינטייפ על החלון וסביב הדלת והמנעול.

בסמוך לאחר הנחת חומר ההדברה, דלף הגז מן החדר הנגוע לרחבי הדירה בה שהו אותה עת שמעון ומיכל גרוס וארבעת ילדיהם הקטנים (בגילאים שנתיים, ארבע, שש ושבע).

בבוקר ה 22.1.2014 הובהלו בני המשפחה לבית החולים. כתוצאה מההרעלה נפטרו בנות המשפחה אביגיל (בת 4) ויעל (בת שנתיים), הבנים וההורים נפגעו אף הם כתוצאה מההרעלה ונזקקו לטיפול בבית החולים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.