הזוי: שטרן בהצעת חוק שתעניק הכשר לעסקים שפתוחים בשבת ובלבד שימכרו מזון כשר

שטרן הציע חוק שיאפשר לרבנות הראשית להעניק תעודות כשרות גם לבתי עסק וחנויות הפתוחים בשבת – ובתנאי שהמזון שנמכר בהם הינו כשר.

הצעת החוק של ח"כ שטרן מבקשת לתקן את חוק איסור הונאה בכשרות, הקובע בניסוחו הנוכחי כי "במתן תעודת הכשר יתחשב הרב בדיני הכשרות בלבד".

שטרן טוען כי מאחר שהגדרת המונח "דיני כשרות" אינה ברורה, בפועל נמתח הגבול, וכתוצאה מכך, נשקלים שיקולים אשר אינם קשורים לכשרות המזון המוגש או הנמכר במקום, כגון: הצגת מופעים לא צנועים במקום, עריכת טקסים לא לפי ההלכה היהודית ועוד.

"הצעת התיקון באה לקבוע כי תעודת ההכשר תינתן לבית אוכל בהתחשב אך ורק במידת כשרותו של המזון", כותב שטרן בהצעת החוק, בה הוא מתבסס על נתינת כשרות לבתי עסק הפתוחים בשבת על תקדימים שנרשמו ברשויות מקומיות באזור הצפון – בחלקן תעודת ההכשר תתייחס לימי החול ובלבד.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "כלל ישראל קיבלו את התורה מסיני, וכל עם ישראל וכל העולם כולו עומד על התורה הקדושה, וכדי להחזיק את התורה בכל הדורות וגם בדורינו, לא מספיק שתהיה תורה מונח בארון הקודש, אלא צריך שיהיו לומדי תורה, ומקיימי מצות התורה. ורק ככה מתקיים כלל ישראל.

    היישוב בארץ ישראל ובכל העולם כולו קיימים רק בזכות שיש יהודים ת"ח שיושבים ולומדים ומקיימים התורה. הקיום הזה שייך רק על ידי שבחורים ואברכים צעירים מקדישים את כל היום שלהם ללימוד התורה, אלו הם השנים שבהם האדם יכול להתעלות בתורה ולא בגיל מבוגר. רק ככה יש עתיד לכלל ישראל.

    לכלל ישראל צריך שיהיה תורה, ולא סתם תורה אלא לומדי תורה. מי שיאפשר לזה שיוכלו ללמוד תורה וישחרר את לומדי התורה כדי שיוכלו ללמוד בלי הפרעה, תהיה לו בכך זכות גדולה שיש לו חלק בהחזקת כלל ישראל ויושבי ארץ ישראל" ויתברכו מן השמים כל טוב."

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב