הזוי: 82 משאיות מלט הועברו היום לידי העזתים

הדף החדש עם עזה נחרך: בלון תבערה שנשלח מהרצועה, למרות ההקלות הישראליות שניתנו הבוקר, גרם לדליקה במועצה האזורית שער הנגב. היא כובתה בידי לוחמי אש וחיילים מפיקוד העורף

הדף החדש עם עזה נחרך: בלון תבערה שנשלח מהרצועה, למרות ההקלות הישראליות שניתנו הבוקר, גרם לדליקה במועצה האזורית שער הנגב. היא כובתה בידי לוחמי אש וחיילים מפיקוד העורף.

כזכור, הבוקר נפתח מעבר כרם שלום לסחורות והורחב מרחב הדיג הימי בחופי עזה ל-9 מיילים ימיים.

משרד הביטחון פרסם לפני זמן קצר את כמות המשאיות שהועברו היום לרצועה ואת תכולתן, והנתונים מדאיגים: בסך-הכול כ-700 משאיות עברו במסוף כרם שלום; 185 מהן עם חומרי בנייה ועוד 82 עם מלט. זאת, למרות שארגון הטרור חמאס השולט ברצועה עושה שימוש במלט ובחומרי הבניין לבניית מנהרות טרור ולהקמת ביצורים.

בנוסף, נכנסו 88 משאיות מזון, 67 משאיות טקסטיל, 48 משאיות חיטה, 42 משאיות עם מזון לבעלי חיים, 34 משאיות עם פירות וירקות, 22 משאיות עם מוצרי חשמל, 20 משאיות סולר, 14 משאיות גז, 8 משאיות בנזין, 8 משאיות עם מוצרי היגיינה ועוד 82 משאיות תחת הקטגוריה "אחר".

אלמוג בוקר כתב בתגובה על הסכם ההסדרה המתגבש: "‏מה שאנחנו רואים בימים אלה זה למעשה השלב הראשון של הסכם ההסדרה: שקט (כמעט מלא) בצד הישראלי ופתיחת המעברים בצד העזתי.
על השלב הראשון לא הייתה מחלוקת מהיום הראשון של השיחות. הבעיה הגדולה היא השלבים הבאים ובראשם החזרת הבנים. ״מה שאנחנו רואים בימים אלה…״. זה לא אומר שזה יחזיק מעמד בשישי וייתכן שיתפוצץ עוד הרבה לפני זה. נקווה שלא.

גורם מדיני הבהיר כי:"לא תהיה הסדרה אמיתית עם חמאס בלי השבת בנינו ואזרחינו הביתה והבטחת השקט לאורך זמן. השקט הנוכחי הוא תוצאה של פעילות תקיפה של צה"ל שתימשך בהתאם לצורך. השקט הושג בעקבות ההבנות שקידמו המצרים והאו"ם. לאור זאת חודשה פעילות מעבר כרם שלום ונפתח מרחב הדייג.

"ככל שההתחייבות הזאת תשמר, ניתן יהיה לטפל בסוגיות הומניטאריות ובתוכן השבת בנינו ואזרחינו", הסביר אותו גורם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.