הזכאים לבגרות: בני ברק בתחתית

המדד החדש, שפורסם ברמה הארצית בתחילת החודש, חושף את ההישגים הערכיים והלימודיים לשנת הלימודים האחרונה ובה עולה כי בני ברק עומדת בתחתית הרשימה. {כצפוי}

משרד החינוך פרסם את מדד החינוך  עבור 260 רשויות שונות ברחבי הארץ. המדד החדש, שפורסם ברמה הארצית בתחילת החודש, חושף את ההישגים הערכיים והלימודיים לשנת הלימודים האחרונה ובה עולה כי בני ברק עומדת בתחתית הרשימה.

.על פי הנתונים, במועצה המקומית בית ג'אן  אחוז הזכאים הגבוה ביותר שעמד על 99%, בגבעת שמואל אחוז הזכאים עמד על 93%, ובגבעתיים 90% מסך כל התלמידים זכאים לתעודת הבגרות. בתחתית הרשימה אחוז הזכאים של 47%, קלנסוואה עם 40% ובעיריית בני ברק נרשמו רק 11% מהתלמידים כזכאים לבגרות.

במשרד החינוך ציינו כי לראשונה הישגי בתי הספר משקפים גם תחומים כמו מעורבות חברתית, נשירה, טוהר בחינות ואכפתיות בין מורים לתלמידים.

"לראשונה יקבלו הרשויות המקומיות מידע במדדים שונים על נתוני התלמידים הגרים ביישוב במקביל לנתוני התלמידים הלומדים ביישוב. התמונה החינוכית גובשה בשיתוף עם השותפים לעשייה החינוכית – רשויות, מנהלים, מורים והורים", ציינו במשרד. שר החינוך נפתלי בנט אמר עם פרסום המדד: "בתי הספר הם לא מכונות של ציונים אלא חממות של ערכים. בית ספר שבודק את התלמידים רק לפי הציון – לא מעניק חינוך, אלא נותן מסר שלילי לתלמידים. אני מאמין ששינוי שיטת המדידה תביא לשינוי משמעותי במערכת החינוך"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.