הזמר החסידי ישי לפידות קיבל את פרס אקו"ם בסך 15.000 ש"ח • ל'הישג מיוחד בזמר החסידי' • בנימוקי השופטים ניכתב כי הפרס ניתן כזרז לעתיד ולראות את המשך השפעתו בזמר החסידי

אקו"ם, האגודה השומרת על זכויות היוצרים, תקיים זו השנה ה 55 את טקס פרסי אקו"ם ליוצרים, אשר הפך במהלך השנים לאירוע היוקרתי והמוערך בתחום התרבות, טקס הענקת הפרסים בתחום המוסיקה הפופולארית יתקיים ב-20/2/2013 בבית ציוני אמריקה, בהשתתפות הזוכים, בין הזוכים נימצא הזמר החסידי 'ישי לפידות' שזכה בקטגוריה "הישג מיוחד" השופטיםשהחליטו להעניק לו את הפרס הם  היוצר והמלחין משה לאופר ואיש המוזיקה החסידית חנוך וינדרבוים,   בנימוקיהם לפרס כתבו "ישי לפידות  הצטייר משחר נעוריו כאוהד גדול של המוסיקה החסידית, בטרם הלחין את לחנו הראשון הוא כבר היה קרוב מאד לכל היוצרים והמשפיעים בז'אנר זה, ובתוך זמן קצר הוא הפך ממי שעמד ליד המוסיקה החסידית לאחר היוצרים המשפיעים ביותר, לפידות הביא לתוך המוסיקה החסידית רעיונות חדשים, הן במילים והן בלחנים שסחפו את אהדת הקהל ובכך הפך להיות חלוץ לזרם החדש והעכשווי. אותו זרם היונק מהמוסיקה האוטנטית, הישנה אך בו זמנית חשוף להשפעות הזמן והמקצבים הקיימים במוסיקת הישראלית.

להיטיו הגדולים כמו "הוא יגאל אותנו" "וקווי ה'" ו"מודה אני" מחד ולהיטו הגדול "עלה קטן שלי" שלו הוא כתב גם את המילים, הפכו לאבני דרך במוסיקה החסידית העכשווית. על אף גילו הצעיר, טביעות אצבעותיו ניכרות כיום בשלל תחומים החל בלהקת "אוף שימחעס" אותה הקים וייסד דרך לחנים לגדולי הזמר החסידי כגון אברהם פריד, דדי גראוכר, דודו פישר ועד עבודתו עם מקהלת הילדים "קינדרלך" שמשקפת באופן עכשווי את אותן להקות "פרחי" שעליהן גדל דור שלם. כשרונו זה קירב קהלים חדשים לזמר החסידי.

חבר השופטים בחר להעניק את הפרס ללפידות לא כסיכום אלא כזרז לעתיד בו הציפיה היא לראות את השפעתו הרבה בזמר החסידי."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.