הזמר החסידי שהתגרש • בקליינע

שיחת היום בספרא, מי נסע לחופשת חנוכה בניו יורק? מדוע הסתודד הרב הראשי עם העיתונאים החרדים מחוץ לחתונה הבני ברקית, ומי הידוענים החרדים שהגיעו להשקת הסדרה החרדית החדשה "השבאבניקים"? "בקליינע" – הידיעות הקטנות של השבוע

לאחר שבוע קודר, של שכול, יגון וזעקות שבר, בחצות יום ד', בקליינע ניעור ממיטתו, והחל מתזז ומקפץ לקול צלילי ה"דידן נצח" של חב"ד – שבקעו מהטוויטר, לאור שיחרורו של שלום רובשקין מהכלא האמריקני. איזה כיף היה לסיים את השבוע בכזו בשורה חיובית.

אבל בשדה המוזיקה החסידית, מתברר, שמח פחות: שורה של מקרי גירושין התרחשו לאחרונה בתעשיית הזמר החסידי. זמר חסידי צעיר שעד לפני כמה חודשים נישא באושר ואושר באולם יוקרתי  – נתן גט לרעייתו. כמו כן, מקרה גירושים טרי נוסף נרשם לאחרונה, אך על זה כבר לא נרחיב.

שיחת היום במסדרונות כיכר ספרא בירושלים, היא על חתונת בת ראש ישיבת חברון וחבר מועצת גדולי התורה הגר"ד כהן שנערכה בחדר האוכל של ישיבת חברון. מתברר שלאולם אין רישיון לערוך שמחות, ואם לא די בכך, כל בכירי העירייה הממונים על החוק והסדר הציבורי השתתפו בה. מבקרת העירייה והמחלקות המשפטיות השונות יושבות על התיק.

ואפרופו ראשי ישיבות. בנו של ראש ישיבה אחר הסעיר ביממה האחרונה את המגזר כשזרק לאוויר הרשת הודעה מפתיעה במיוחד. לבסוף התברר שהוא בסך הכל חמד לצון. מה? מי? מו? לא הכל מותר לנו לדווח.

במוצאי שבת שעבר, רגע לאחר שבקליינע לחץ על האנטר של המדור שעבר, הרעייה ביקשה להוציא את בקליינע מהמקלדת, ועלתה יחד לעיר הקודש לחגוג את החנוכה. בקליינע קפץ לאירוע הגדול שאירגן הרב צביקה כהן לבני הישיבות באולמי רמדה. בכניסה לאולם הוא פגש את יחיאל אברהם, הדובר שסוגר חשבון עם מנהל המחלקה התורנית בעיריית ירושלים, הרב איתמר בר עזר שהגיע על כל המשפוחה לאירוע, שאירגנה המחלקה שבראשותו.

ובכניסה, אנו קולטים לפתע את האמרגן שלום וגשל שהוא יוצא מגיפ' החצי מיליון שקלים שרכש לאחרונה באדיבות (כנראה) המופע הגדול שנערך בסוכות בבנייני האומה בירושלים.

שינוי בקול חי: ברחוב הירקון החליטו לשנות את לוח השידורים, וקיצצו את התכנית של מוטי לביא, שישדר מעתה רק בימי חמישי את תכניתו (כנראה במקום ארליך ואליטוב שייגנזו לעת עתה). את מקומו יחליף המרצה הרב פנגר בשעה השניה, ובשעה הראשונה – בצלאל קאהן.

העיתונאי מני גירא, גידל זקן לאות אבל על פטירתו של גדול הדור, ככלות השבעה הוא הגיע לספר שעשה לו סדר בזקנקן שיושב על פי מידותו.

ובזמן שאתם חגגתם חנוכה בישראל, דוד טויטו עושה סלפי עם מאזיני רדיו קול ברמה שחוזרים על גמלים במרוקו.

וזה כבר אריאל דרעי מנכ"ל רדיו קול ברמה במהלך סיור במרוקו. יחד עם איש התנזים של דרעי בעבר, יהודה אזרד, ויוסי מועלם מגבעת זאב

העיתונאי שלמה קוק (בקהילה) ממשיך לעדכן און ליין בסטורי שלו מנסיעתו לניו יורק. קוק ורעייתו, שיצאו לחופשת חנוכה בארץ התפוח הגדול – נצפו מבלים באגמים ומרכזי קניות.

מיילך גרסטל, מלך הווטסאפ מצפת, נסע למסע קברי צדיקים בהונגריה, שם שיכשך את רגליו בשלג שצבע את בודפסט בלבן.

וזה כבר אהרן גרנות ממשפחה. הכתב הנודד (לשעבר) של השבועון החרדי, שהיום מגייס כספים לחיילים חרדים בודדים, פגש במטוס את גדול הזמר החסידי אברהם פריד שיצא לשורה של הופעות בישראל.

ומי שיצאה קצת לשטוף ת'ראש, היא אושרת מועלם, סמנכ"לית מכירות ב"קול ברמה" (אשתו של אותו מועלם מלפני שלוש שורות), שהצטלמה לסלפי עם פריד בתום הופעתו.

בפרימיירה של הסדרה החדשה 'השבאבניקים' שתעלה בראשון הקרוב ב-HOT, השתתפו שורה של עיתונאים חרדים. בקליינע הספיק להציץ לפרק הראשון של הסדרה שמגוללת את סיפורם של ארבעה תלמידי ישיבה הלומדים בפנימייה חרדית ומצליחים ליהנות משני העולמות. באירוע השתתפו בין השאר: מלך זילברשלג, עקיבא וייס, נועם קליין, איציק מן, ישראל פריי, אלימלך הירשמן (מקו עיתונות), וגם חזקי שכטר.

בחניון דיזנגוף סנטר בתל אביב, בדרך לפרימיירה של 'השבאבניקים', לכדנו בעדשת המצלמה תקרית לא שגרתית: איציק מן (שהספיק להחזיר עוד סלב בתשובה) נאלץ לצאת דרך הפגז' של רכבו ולא דרך הדלת כדרך העולם, בדיקה מעמיקה גילתה כי הנהג שהצטרף למן, חזקי שכטר, חנה בחנייה צפופה בשל מצוקת חנייה בחניון.

ואלו כבר מספר עיתונאים חרדים שעלו ביום שישי על קו הרכבת בין ירושלים תל אביב. מכאן לשם, הקבוצה נסעה ל"שבת התאחדות". צו איסור פרסום הוטל על מה שהתרחש בשבת.

ובאותה שעה, מנדי גרוזמן, נתקע בלי צ'ולנט. החברים מהפייסבוק דאגו, וכל השאר כבר היסטוריה.

איש היח"צ החרדי ציקי פרנק, האחראי על יחסי ציבור של מפעל הפיס במגזר, נצפה בכניסה למלון ויז'ניץ (אריסטוקרט כיום) סוגר פינות עם יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין לפני תחילת אירוע סיום תחרות חיבורים תורניים של מפעל הפיס.

הידוענית בר רפאלי ובעלה עדי עזרא, וכן הסלבס קורין גדעון, ניבר מדר, גפן ברקאי, גיא גיאור, שביט ויזל וצחי חג'ג' – השתתפו השבוע בהדלקת נרות חנוכה וארוחה מפנקת, בבית איש העסקים דוד הלפרין בב"ב. רב הסלבס, הרב חיים הורביץ ערך חידון חנוכה למשתתפים.

הח"כ לשעבר יגאל גואטה, לא מרגיש כאילו אך לפני חודשיים-שלושה היה ח"כ מן המניין, והוא ממשיך לפקח מקרוב על הנעשה בחנות הצעצועים שלו בבני ברק.

הרבנית מבעלזא, הגיעה השבוע לניחום אבלים בבית משפחת הח"כ האגדי מונייה שפירא ז"ל את בניו, על פטירת אמם ע"ה.

הגר"ד לאו, לייזר ראוכברגר וישראל פרידמן נצפו מסתודדים בכניסה לחתונה לבנו של הכתב המדיני של יתד נאמן, אריה זיסמן, שנערכה באולמי ווגשל בבני ברק.

והנה קודקודי דגל התורה נעמדים לתמונה עם אבי החתן

תגובות רבות מאד העלתה השבוע הכתבה שפורסמה במגזין 'אקטואליק' ביום חמישי, תחת הכותרת "מה עושים עשרות אלפי חרדים בפייסבוק?". היא הפכה לשיחת היום בקבוצות הפייסבוק החרדיות. פספסתם? לא נורא. הכתבה מחכה לכם בסבלנות כאן.

והנה מבזק מחדר הלידות:

מזל  טוב לדידי שור (לא פספסתם את "נסיעת מבחן" איתה, אה?) לרגל הולדת הבת.

ברכת מזל טוב לזמר חיים ישראל להולדת הבן.

בברית לבנו של של דוד וורצמן עוזרו של ח"כ מקלב השתתפו – הגרב"מ אזרחי, הגרי"י אפרתי, ח"כ מקלב, אנשי לשכתו ואנשי לשכת ח"כ אשר.

מזל"ט לחבר מועצת עיירית פ"ת ישראל פרידמן להולדת הבת.

בשמחת הברית לנכד מנהל מועצת בתי העלמין ירושלים, הרב הלל הורוביץ, שנערכה במערת המכפלה, השתתפו רבנים רבים ואישי ציבור. בסנדקאות כובד: הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א.

לא פחות מ-50 נגנים הרכיבו את התזמורת הסימפונית שליוותה השבוע חתונה יוקרתית בירושלים, כשעליה מנצח מאסטרו גרשון פריישטט. כל קצוות הקשת המוסיקלית התקבצו לבמה אחת כשעליה עלו וירדו גדולי וטובי הזמר היהודי בעולם: מרדכי בן דוד, אברהם פריד, איציק דדיה, החזן דב הלר, בן סנוף והרכב הזמרים FDD Vocal.

יום שני בערב, היכל הקונגרסים, רגע לפני המופע המרכזי של חנוכה למגזר החרדי באשקלון. עצרו להצטלם מימין לשמאל: ילד הפלא האשקלוני גלעד יחיא, המשנה לראש העיר שי עמירה, הזמר חיים ישראל והמנחה יוסי לחיאני.
המופע הועבר בשידור חי ברדיו קול ברמה.

וזהו להשבוע! שיהיה לכם צום קל (יום חמישי!).

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? איזה איש עסקים חרדי טס לחו"ל? מה עושה באמת הכתב של? מי עומד להתארס? ומי בכיוון ההפוך? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם יתקבלו בכיף ובאהבה במייל של המדור – ‫[email protected]

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קליינע

  פשוט מגעיל לראות פה את כל הכלומניקים המזוויעים הללו, פשוט להקיא מגועל.

  יהודי |
  הגב
 2. דידי שור

  מסכנה נשמה טהורה שנולדה לבית טמא של חילוניות מכוערת ופרוצה

  יהודי |
  הגב
 3. זמרים מתגרשים

  השאלה אם הם מתגרשים בגלל שהזמר מצא אחרת או שהיא מצאה אחר

  יהודי |
  הגב
 4. איזה כיף לשמוע מדי שבוע

  על עוד שלב בדרך להתפרקות החברה החרדית. החברה החרדית קורסת , החרדים חיים חיים כפולים . ימות המשיח, חושך הופך לאור.

  שימי |
  הגב