"החברה החרדית תהווה מנוע צמיחה כלכלי לישראל בעשור הקרוב"

וועדת הכלכלה ערכה הבוקר ישיבה מיוחדת לרגל יום ירושלים. הישיבה נערכה בהשתתפות ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, ודנו בה, בין היתר, על מצב התעסוקה של הציבור החרדי בעיר. ח"כ אילת שקד אמרה בדיון: " כשם שהעלייה הרוסית בשנות ה-90 היוותה את מנוע הצמיחה דאז, כך צפוי כי בעשור הקרוב יהוו החרדים את מנוע הצמיחה של ישראל, ובפרט של ירושלים"

הבוקר (שלישי) נערך דיון בוועדת כלכלה תחת הכותרת "פיתוח עסקי ומרכזי תעסוקה בעיר ירושלים – ישיבה לציון יום ירושלים בישיבה ישתתף מר ניר ברקת ראש העיר ירושלים" .

ח"כ שקד פנתה לראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, וביקשה ממנו לפעול בשיתוף פעולה עם ראש הממשלה ולדאוג להעביר במהרה את המכללות הצבאיות לעיר הבירה על מנת לחזק את מעמדה. "כידוע לי, לחצם של האמריקאים מונע את העברת המוסדות לירושלים. צריך לקחת החלטה ולסיים את הפרויקט הזה".

ראש העיר אמר כי האמריקאים אינם גורמים לעיכוב בהעברת המוסדות, וכי התוכנית היא להעביר את המכללות הצבאיות למבנה בצלאל בהר הצופים, ואת מכללת בצלאל כולה למרכז העיר. "הנושא כרגע בדיונים בין משרד הבטחון ומשרד האוצר בנושא התקצוב", אמר.

בנוסף נסב הדיון סביב השפעתה של החברה החרדית על התעסוקה בישראל ובעיר. ח"כ שקד אמרה כי " כשם שהעלייה הרוסית בשנות ה-90 היוותה את מנוע הצמיחה דאז, כך צפוי כי בעשור הקרוב יהוו החרדים את מנוע הצמיחה של ישראל, ובפרט של ירושלים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.