החברה המרכזית לייצור משקאות קלים {קוקה-קולה} נקנסה ב62 מיליון ש"ח

"ניצול לרעה של מעמדה המונופוליסטי, הפרת הוראות, הפרת צו מוסכם והפרת תנאי מיזוג"{חוק ומשפט}.

רשות הגבלים העסקיים הודיעה אמש על כוונתה להטיל עיצום כספי בסך כ- 62 מיליון ש"ח על "החברה המרכזית להפצת משקאות קלים", בגין ניצול לרעה של מעמדה המונופוליסטי, הפרת הוראות, הפרת צו מוסכם והפרת תנאי מיזוג.

כמו כן הודיעה הממונה על כוונתה להטיל עיצום כספי בסך של 340,000 ש"ח על נושא משרה בכיר בחברה.

תחילת הפרשה בפבואר 2014 אז נפתחה חקירה בהקשר למכירות לשוק המשקאות הקר למזנונים ומסעדות . במהלך החקירה החוקרים נחשפו לעדויות לניצול לרעה של הכוח, בעיקר במותג קוקה קולה, שכללו בין היתר נתינה של מקרר או לחילופין איום בהוצאת מקרר קיים, והטבות מכל מיני סוגים שיש להם היבטים כלכליים לא מבוטלים על בעל העסק.

החברה המרכזית לייצור משקאות קלים מסרה : "בניגוד להודעת הרשות להגבלים עסקיים, החברה המרכזית לייצור משקאות קלים לא דרשה מבתי עסק בלעדיות למוצריה, לא קשרה בין המוצר שבמונופולין למוצריה האחרים, ולא פעלה לחסימת יבוא מקביל. כמו כן, החברה לא פעלה לסילוק מתקני מזיגה של משקה נסטי, וכן לא פעלה שלא כדין בכל הקשור למקררים בבתי העסק. ההפך הוא הנכון, מדיניותה המוצהרת של החברה היא עמידה בכל הוראות הדין ובאופן קונקרטי, הקפדה על קיום הוראות חוק ההגבלים העסקיים וההוראות שניתנו לחברה על ידי הרשות לאורך השנים".

"לא ברור על יסוד מה מתכוונת הרשות לקבוע קביעות מרחיקות הלכת עליהן הודיעה, שכן אין להן כל יסוד. העובדות לאשורן יוצגו בפני הרשות במסגרת השימוע אליו הוזמנה החברה, ואנו סבורים כי בסוף ההליך יתברר כי החברה פעלה באופן תקין בהתאם לדין".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.