החברותא של ראש הממשלה: פרשת שבוע עם אבנר (וידאו)

רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, נשאה אמש (שלישי) דברים בכנס היסוד של השדולה ללימוד התנ״ך בכנסת בו גילתה על תשוקתה ללימוד התנ"ך, ועל הקשר של בני המשפחה וראש הממשלה ליהדות. { יהדות בבלפור }

רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, נשאה אמש (שלישי) דברים בכנס היסוד של השדולה ללימוד התנ״ך בכנסת בו גילתה על תשוקתה ללימוד התנ"ך, ועל הקשר של בני המשפחה וראש הממשלה ליהדות.

רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, נשאה היום דברים בכנס היסוד של השדולה ללימוד התנ״ך בכנסת:״אני שמחה להיות אתכם כאן היום ואני מברכת אתכם על הקמת השדולה לעידוד לימוד התנ״ך בישראל. התנ״ך הוא הספר האהוב עליי ועל משפחתי ואני מחוברת אליו ממקום מאוד עמוק ואישי. קודם כל מאבא שלי, מורי ואבי האהוב, שמואל בן ארצי ז״ל. אבא היה משורר וסופר, אבל קודם כל חוקר תנ"ך ומוותיקי המורים והמחנכים בישראל. מחנך עברי, מורה גדול לתנ"ך, שזכה ללמד דורות של תלמידים. אני יודעת שכל התלמידים שלו הוקירו ואהבו אותו – ואהבו תנ״ך, בזכותו. האהבה שלו לתנ״ך הדביקה את כולם, תלמידיו הרבים – וגם אותי, ואת משפחתנו. אני מחוברת לתנ״ך גם כאחות של שלושת אחיי שהיו חתני תנ"ך וגם כאמא של חתן תנ"ך – בני אבנר שהיה חתן תנ"ך בגיל 15. אני חושבת שזו משימה לאומית עבור כל הילדות והילדים שלנו: להכיר וללמוד את התנ"ך. זה ספר הספרים שלנו – ולמעשה, סיפור חיינו. הסיפור של כולנו. בכל שבת שבה בני אבנר יוצא הביתה לחמשוש מהצבא או לשבת קצרה, הוא יושב עם אבא שלו, ראש הממשלה, והם לומדים יחד את פרשת השבוע, את ההפטרה, ופרקי-אבות. הרבה פעמים גם בננו יאיר משתתף עימם בלימוד, וזה עבורי הדבר היפה ביותר עבורנו כמשפחה. כך אני זוכרת את השבתות בבתינו בטבעון עם אבא ואמא ועם אחיי, בלימוד התנ"ך. וכשאני רואה את הילדים שלי לומדים עם אבא שלהם, אני נזכרת בגעגוע באבא שלי ויודעת שהמורשת שלו חיה וקיימת – וממשיכה מדור לדור. ולכן, אם יורשה לי במעמד החשוב הזה, אני מציעה לכם – ולכל מי שצופה בנו – לאמץ ולקדם את הלימוד המשותף של התנ״ך בין הורים לילדים. זאת המסורת שלנו ויש לנו זכות גדולה ללמוד אותה ולהעביר אותה אל הדורות הבאים״.

פורסם על ידי ‏Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‏ ב- יום שלישי, 31 בינואר 2017

שרה נתניהו שידועה בתור חובבת מושבעת של הספר התנכ"י פתחה את הכנס בדברי ברכה, ״אני שמחה להיות אתכם כאן היום ואני מברכת אתכם על הקמת השדולה לעידוד לימוד התנ״ך בישראל. התנ״ך הוא הספר האהוב עליי ועל משפחתי ואני מחוברת אליו ממקום מאוד עמוק ואישי.

אשת ראש הממשלה סיפרה על אביה שהיה בקיא בתנ"ך, "אבא שלי, מורי ואבי האהוב, שמואל בן ארצי ז״ל. אבא היה משורר וסופר, אבל קודם כל חוקר תנ"ך ומוותיקי המורים והמחנכים בישראל. מחנך עברי, מורה גדול לתנ"ך, שזכה ללמד דורות של תלמידים.

אני יודעת שכל התלמידים שלו הוקירו ואהבו אותו – ואהבו תנ״ך, בזכותו. האהבה שלו לתנ״ך הדביקה את כולם, תלמידיו הרבים – וגם אותי, ואת משפחתנו.

ולא רק אביה, הגברת נתניהו סיפרה על  התחביב שלה ללמוד תנ"ך, "אני מחוברת לתנ״ך גם כאחות של שלושת אחיי שהיו חתני תנ"ך וגם כאמא של חתן תנ"ך – בני אבנר שהיה חתן תנ"ך בגיל 15.

אני חושבת שזו משימה לאומית עבור כל הילדות והילדים שלנו: להכיר וללמוד את התנ"ך. זה ספר הספרים שלנו – ולמעשה, סיפור חיינו. הסיפור של כולנו.

שרה המשיכה וגילתה, "בכל שבת שבה בני אבנר יוצא הביתה לחמשוש מהצבא או לשבת קצרה, הוא יושב עם אבא שלו, ראש הממשלה, והם לומדים יחד את פרשת השבוע, את ההפטרה, ופרקי-אבות".

אבנר, הקטן עילוי נדיר. הוא אמנם זכה בפרס חתן התנ"ך, אך גם אחיו הגדול הביע עניין בלימוד התנ"ך: "הרבה פעמים גם בננו יאיר משתתף עימם בלימוד, וזה עבורי הדבר היפה ביותר עבורנו כמשפחה. כך אני זוכרת את השבתות בבתינו בטבעון עם אבא ואמא ועם אחיי, בלימוד התנ"ך".

וכשאני רואה את הילדים שלי לומדים עם אבא שלהם, אני נזכרת בגעגוע באבא שלי ויודעת שהמורשת שלו חיה וקיימת – וממשיכה מדור לדור.

לסיום הציעה גברת נתניהו, " לכל מי שצופה בנו – לאמץ ולקדם את הלימוד המשותף של התנ״ך בין הורים לילדים. זאת המסורת שלנו ויש לנו זכות גדולה ללמוד אותה ולהעביר אותה אל הדורות הבאים״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.