החברות שמעודדות עובדים להגיע עם אופניים חשמליים

בעולם המודרני שבו אנו חיים קיימים אתגרים מורכבים שלא הכרנו בעבר. היום חברות רבות במדינות מפתוחות רואות עד כמה אופניים חשמליים יכולים להוות פתרון תחבורתי חשוב מאוד עבור העובדים

צעד חכם שמציגות חברות רבות

מדובר בעצם באפשרות למנוע איחורים לעבודה או הגעה לעבודה לאחר מסע מתיש. זאת בין אם מדובר בנהיגה ברכב פרטי בכבישים פקוקים כמעט בכל שעה של היום, ובין אם מדובר על נסיעה בתחבורה הציבורית שאינה תמיד יעילה ומהירה.

יש לא מעט יתרונות שמדגישים לחברות רבות מדוע כדאי לעודד את העובדים להגיע עם אופניים חשמליים למקום העבודה. עובד שיש לו אופניים כאלו לא צריך לחפש חניה, אלא שמוקצה לו שטח לא גדול ע"י החברה להחנות את אופניו. כך הוא כאמור לא יאחר לעבודה, ולא יתרץ את איחורו בתחבורה בעייתית ובפקקים. יתרה מכך, חברות גדולות עם סניפים בישראל כמו גוגל, מיקרוסופט, אינטל, SAP ועוד מציגות תדמית חיובית יותר בזכות עידוד לשימוש בכלי רכיבה יעיל, מתקדם וירוק.

בין תרומה עצמית לתרומה סביבתית

התרומה לחברה עצמה נחשבת ללא מבוטלת בזכות עובדים שמגיעים רעננים לעבודה על גבי האופניים החשמליים שלהם. כך הם מתחילים את יום העבודה שלהם נינוחים והם הופכים לפרודוקטיביים וליעילים הרבה יותר. מדובר לא רק בהשערה או במחשבה הגיונית לגבי נתון זה, אלא שהדבר מגובה במחקרים רבים שמדגישים עד כמה עובד מרוצה הוא עובד בעל תפוקה גבוהה יותר. כך שאם הגעה באופניים חשמליים גורמת לעובד להיות מרוצה, התפוקה תהיה בהתאם.

עוד תרומה חשובה של אופניים הפועלים על מנוע חשמלי היא זו שמציגה את החשיבות של שמירה על הסביבה ולא רק של שמירת האינטרסים של החברה. פליטת המזהמים של רכבים שנוסעים על בנזין היא משהו חמור שנראה שכבר לא צריך להרחיב עליו את הדיבור יותר מדי. לכן אם מדובר על כלי רכיבה דו גלגלי שמנוע החשמל שלו אינו מזהם את הסביבה, הרי שהרווח הוא גדול והוא משפיע לטובה גם על הדורות הבאים.

כיצד חברה יכולה לעודד הגעה על אופניים חשמליים

חשוב מאוד שחברה תבין לא רק כמה חשוב שהעובדים יגיעו על אופניים כאלו למקום העבודה, אלא גם כיצד לבצע את המהלך ולהביא לכך שהעובדים אכן יעשו את דרכם לא בתחבורה ציבורית ולא ברכב פרטי. כמובן שאם עובד מסוים גר רחוק, הרי שהוא יהיה חייב להשתמש לפחות בתחבורה ציבורית כדי להגיע למשרדי החברה, אך אם הוא יעשה זאת כשהוא רכוב על אופניים חשמליים לפחות חלק מהדרך (מביתו לתחנת רכבת ומהתחנה בה הוא יורד אל החברה) הדבר טוב גם כן.

יש דרכים לא מסובכות ליצור מהלך חיובי שבו העובדים לא מגיעים מזיעים או עם כאבי ראש לאחר נסיעה ארוכה אל מקום העבודה. מדובר על הקצאת שטח ייעודי להשארה של אופניים וקורקינטים חשמליים בשעות הבוקר, על התקנת מקלחות לטובת מי שכן הזיע בדרכו לעבודה, ואפילו על היעזרות בעמותת 'ישראל בשביל האופניים' שמקדמת את תרבות הרכיבה בארץ ומייעצת הן לעובדים והן לחברות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.