החוזרים בשאלה קוראים לחרדים לבוא להלוויה (וידאו)

ארגוני היוצאים בשאלה קוראים לציבור לבוא להלוויה של אסתי שתערך אחר הצהרים בשער החסד בבית העלמין ירקון. פתח תקוה. צפו בקריאתה של הבת תמי . {"אל תחששו להגיע"}

ארגוני היוצאים בשאלה קוראים לציבור לבוא להלוויה של אסתי שתערך אחר הצהרים בשער החסד בבית העלמין ירקון. פתח תקוה.

הסרטון הזה גרם לי להזיל דמעות (קורה לי לא מעט בימים האחרונים.)חברים יקרים – יוצאים בשאלה, חילונים, דתיים וחרדים – בוא ללוויה של אסתי היום, יום שלישי 28/06 בשעה 17:00 בשער החסד בבית העלמין ירקון. פתח תקוה.בואו לחזק, להראות במעשה, שיש אנשים טובים בעולם הזה. דבר שמתחיל להיות נדיר יותר ויותר. לא רק בישראל, אלא ברחבי העולם.אנשים טובים צריכים לצאת מהבית כדי להראות שהם קיימים. להראות שגם בתקופה הקשה הזו, לא הכל שנאה וחושך.חברי החרדים, אל תחששו להגיע, אני מבטיח לכם שתיתקלו באהבה. זה הדבר שכולנו זקוקים לו יותר מכל, אהבה ותמיכה משני הצדדים.חברי היוצאים בשאלה, אנא זכרו, לא כל המשתייכים לגור הם רעים, גם לא כל הגברים שבהם. ברשותכם אני רוצה להציע מחשבה אולי קצת קיצונית, ואולי מוטעית אבל בכל זאת, בתור אבא יוצא בשאלה אני רוצה לשתף אותה איתכם. לתחושתי גם הבנות שניתקו עימה קשר לא בהכרח רעות. למרות מילות הפרידה של אסתי, ולמרות התעקשותן לא להגיב אפילו למודעות המזל טוב שהיא תלתה ברחבי השכונה.״בעיר זו ילדתי את בנותי, בעיר זו מתי בגלל בנותי.״ אלו מילותיה הכתובות האחרונות.עכשיו בבקשה תדמיינו אותה, עשרים שנה אחורה, בת שלושים, מטופלת בילדים קטנים האם היא היתה יוצרת קשר עם אמה אילו היא היתה יוצאת בשאלה? יש לי הרגשה חזקה מאד שהתשובה היא לא. היא היתה משותקת מפחד. כל מי שקרא את הספר יודע מה היא הסכימה לעשות כדי לשרוד כאדם, תחת בעלה ותחת האינקוויזיציה הגורית שהחזיקה את בנותיה כבני ערובה.שמונה שנים של נסיונות בלתי פוסקים ליצור קשר עם הבנות ושישה ימים של מוות מעידים כאלף עדים שהפחד שלה היה מוצדק.עכשיו, עשרים שנה קדימה, הבנות שלה, חיות תחת אותו משטר בדיוק. תחת אותם הרבנים, תחת אותה האימה לאבד את המשפחות שלהן ואני אפילו לא רוצה לדמיין מה עושים להן שם בבית. מה שאסתי בוודאי ניסתה לא לדמיין. שוב ושוב.אסתי אהבה את בנותיה וידעה שהן, לפחות חלקן, אוהבות ומתגעגעות אליה. אבל נסיון חייה לימד אותה שאם הן יעיזו להביע את הגעגוע הזה הן ייענשו, יולעטו בכדורים מקהי תחושה או זוועות אחרות. הידיעה שבנותיה נקרעות מגעגועים באותה המידה כמוה, הפכה את הכאב שלה לבלתי נסבל עד מוות.הבנות שלה לא אשמות.הבנות שלה לא אשמות.הבנות שלה לא אשמות.אבל אשמים אנחנו. שלמרות העדויות שנחשפות שוב ושוב בשנים האחרונות, עדיין כת נוראית כמו חסידות גור ממשיכה להתקיים על פי חוק.לצערי הרב אני בלוס אנג׳לס ולא אוכל להגיע ללוויה. אנא הביאו פרח במקומי.

‎Posted by Meni Philip on‎ יום שני 27 יוני 2016

אחד החוזרים המפורסמים פרסם קריאה  בפייסבוק ל"חברי" החרדים שלא לחשוש, "אל תחששו להגיע, אני מבטיח לכם שתיתקלו באהבה. זה הדבר שכולנו זקוקים לו יותר מכל, אהבה ותמיכה משני הצדדים".

עוד הוא כותב,  "לא כל המשתייכים לגור הם רעים, גם לא כל הגברים שבהם. ברשותכם אני רוצה להציע מחשבה אולי קצת קיצונית, ואולי מוטעית אבל בכל זאת, בתור אבא יוצא בשאלה אני רוצה לשתף אותה איתכם. לתחושתי גם הבנות שניתקו עימה קשר לא בהכרח רעות. למרות מילות הפרידה של אסתי, ולמרות התעקשותן לא להגיב אפילו למודעות המזל טוב שהיא תלתה ברחבי השכונה.

"הבנות שלה לא אשמות. הבנות שלה לא אשמות. הבנות שלה לא אשמות", הוא כותב, "אבל אשמים אנחנו. שלמרות העדויות שנחשפות שוב ושוב בשנים האחרונות, עדיין כת נוראית כמו חסידות גור ממשיכה להתקיים על פי חוק". הוא מאשים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.