החוזרת בשאלה מחתה בכנסת (וידאו)

החרדית שהתפקרה אביבה דוד הגיעה הבוקר לישיבת הועדה בכנסת שדנה במירוץ סמכויות ומחתה כנגד בעלה החרדי שלטענתה אינו מאפשר לה לראות את הילדים כבר מזה שש שנים. {"תחזירו לי את הילדים"}

 

החרדית שהתפקרה אביבה דוד, הגיעה הבוקר לישיבת הועדה בכנסת שדנה במירוץ סמכויות ומחתה כנגד בעלה החרדי שאינה מאפשר לראות את ששת ילדיה מזה כשש שנים.

דוד דיברה  בין היתר על פגיעתה מחוק מירוץ הסמכויות, על ההשלכות של חוק זה לגירושיה, ובעיקר, על ההשלכות המסוכנות של החוק על ילדיה שאיבדו את אמם.

לאלה מאיתנו שלא יודעים במה מדובר – מרוץ סמכויות הוא חוק שקיים במדינת ישראל, שקובע שכל זוג בישראל שמחליט להתגרש, יכול לנהל את תיק הגירושין או בבית הדין לענייני משפחה, או בבית הדין הרבני. במידה וכל אחד מבני הזוג מעוניין באופציה אחרת, הראשון שפותח את תיק הגירושין – זוכה! אם הוא בחר לפתוח אותו בבית הדין הרבני, שם הוא יתנהל ולא ניתן יהיה לשנות זאת, ולחלופין. במילים ברורות: כל הקודם זוכה. ועל כך נסובו דבריה של אביבה הבוקר, בכנסת ישראל.

 

 

"לא ראיתי את ילדיי ששה שנים, בית הדין לא משתף פעולה והאבא גם לא מסכים לשתף פעולה, אני חוזרת בשאלה, ולכן האב מסרב ואף אחד לא עושה כלום לטפל בי, ששה ילדים הפסידו את אמא שלהם, אני הצד החלש שלא מתייחסים אליו, יש הסכמי ראיה, אבל כלום, בית הדין מתנהג כמו בזיון כלפיי וילדיי, בבית הדין החזק והבריון מנצח".

 

הועדה למירוץ סמכויות, דברי אביבה דוד.

**מעלים הילוך**כנסת ישראל – הבוקר. במהלך ישיבת הועדה למירוץ סמכויות הוזמנה אביבה לדבר, בין היתר, על פגיעתה מחוק מירוץ הסמכויות, על ההשלכות של חוק זה לגירושיה, ובעיקר, על ההשלכות המסוכנות של החוק על ילדיה שאיבדו את אמם. לאלה מאיתנו שלא יודעים במה מדובר – מרוץ סמכויות הוא חוק שקיים במדינת ישראל, שקובע שכל זוג בישראל שמחליט להתגרש, יכול לנהל את תיק הגירושין או בבית הדין לענייני משפחה, או בבית הדין הרבני. במידה וכל אחד מבני הזוג מעוניין באופציה אחרת, הראשון שפותח את תיק הגירושין – זוכה! אם הוא בחר לפתוח אותו בבית הדין הרבני, שם הוא יתנהל ולא ניתן יהיה לשנות זאת, ולחלופין. במילים ברורות: כל הקודם זוכה. ועל כך נסובו דבריה של אביבה הבוקר, בכנסת ישראל.צפו בדבריה במלאים בסרטון המצורף.כפי שאתם יכולים לראות, וכפי שאנו שומעים, המאבק של אביבה רק התחיל עכשיו. העצומה היתה יריית הפתיחה, עדיין, אנו אוספים חתימות לעצומה, ואתם מוזמנים להמשיך לשתף אותה ולהחתים עוד חברים ומכרים (לינק לעצומה בתגובה הראשונה), מעבר לכך, המאבק ממשיך ועבר להתנהל הן במישור התקשורתי, הן במישור הממשלתי (כפי שניתן לראות מהסרטון), והן במישור המשפטי, המורכב יותר.בהתחשב בנתונים אלה, אנו מבקשים מהציבור שביכולתו לסייע – אנחנו לא רחוקים מלהגשים את החלום, יגיע היום ונעלה לפה תמונה של אביבה, יחד עם ששת ילדיה – יוספי, דוידי, יעקב, יצחקי, אהרוני ויהודה הקטן. בשביל להמשיך ולמנף את המאבק אנו נצרכים לסיוע כלכלי לכיסוי ההוצאות הרבות שבכלל המישורים הנ"ל. מי שיוכל לתרום, כפי יכולתו, למען השבתם של ילדים אלו לחיק אמם – מוזמן להעביר את תרומתו לפרטי החשבון הבאים, באמצעות העברה בנקאית. למי שירצה לתרום אך יעדיף בדרך אחרת, נשמח אם ישלח לנו את פרטיו בהודעה פרטית ונוציא את תרומתו לפועל בדרך המועדפת עליו.פרטי החשבון להעברה: בנק יהב. מס' סניף: 129. מס' חשבון: 58408. זיכרו, כולנו יכולים לעזור, אם ע"י התרומה המינימלית ביותר – כל אחד לפי יכולותיו. אם ע"י שיתופים, איסוף חתימות, ועוד.כולנו נהיה חלק במשימה חשובה זו!אנו נמשיך לעדכן כאן, ובאתר, על כל התקדמות ועל כל צעד.זה המקום להודות גם לכל מי שעזר ותמך, בכל התחומים הנדרשים, וכמובן, להודות לכולם על השיתופים, על השיח ועל העלאת המודעות. בלעדיכם, דבר לא היה אפשרי!לינק לאתר: http://www.anu.org.il/aviva_david

‎Posted by ‎מחזירים לאביבה את ילדיה‎ on‎ יום רביעי 13 יולי 2016

 

אביבה דויד בת ה-35 שעזבה את העולם החרדי יצאה בקריאה לשר הרווחה חיים כץ בבקשה לאפשר לה לראות את ששת ילדיה אותם לא ראתה כבר שלוש וחצי שנים.

לאחר שחזרה בשאלה והתגרשה מבעלה, סירב האב החרדי לתת להם לראותה מחשש אמיתי וממשי שתשפיע עליהם .

אביבה   פונה לשר הרווחה בסרטון בבקשה לסיוע. "אני יודעת שאת עסוק ושיש לך הרבה דברים לעשות, אבל שישה ילדים זקוקים לעזרתך", היא אומרת לשר כץ.

בשיחה עם חדשות 2 Online אמרה: "לא רוצה להיות אסתי וינשטיין הבאה".

"במסגרת גירושין בבית הדין הרבני בעקבות יציאתי בשאלה, לא מאפשרים לילדיי להיות איתי בקשר", היא אומרת בפנייה מצולמת לשר הרווחה חיים כץ. "בית הדין ביקש תסקיר מעובדת סוציאלית, אבל היא לא יכולה לכתוב אותו כי האבא לא משתף פעולה ולא נותן לה לפגוש את הילדים. היא כתבה מכתבים לבית הדין ושום דבר לא נעשה"."אני מבקשת ממך לדאוג שהרווחה שאחראית על טובת הילדים תדאג שהילדים שלי יקבלו את הזכות הבסיסית לאמא, אל תיתן לבריונות לנצח", היא מבקשת. "תדאג שיבדקו מה קורה עם הילדים האלה, אני יודעת עם מי הם גדלים, אני דואגת, אני מתגעגעת, תחזיר לילדים את אמא שלהם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.