החולצות של 'פוקס' עם הכיתובים בעברית – יירדו מהמדפים?

עזרה ממקום לא צפוי: עידו גרינברג פנה לביהמ"ש בבקשה להסיר את החולצות עם הכיתובים בעברית מרשת פוקס, שעל חלקם נכתב "נודר בקדוש ברוך הוא". הסיבה: לטענתו הרעיון הוא שלו

אתמול פרסמנו כאן ב'אקטואליק' את הטענות על רשת 'פוקס' שהחלה משווקת לאחרונה חולצות ועליהן הכיתוב השנוי במחלוקת "נודר בקדוש ברוך הוא", במה שנראה כזלזול מוחלט בשם שמים ובפגיעה אנושה בקהל הלקוחות הדתיים והחרדיים.

איש החינוך הרב מרדכי בלוי מ'משמרת הקודש והחינוך' אמר אמש ל'אקטואליק': "אני פונה לרשת פוקס: תעסקו במה שאתם עושים, תעשו בגדים שמתאמים לעם היהודי, ואם אתם רוצים לכתוב משהו שקשור לדת – אז תקפידו גם על השבת וגם על הצניעות. אל תנסו למשוך קהל בצורה כזאת, כי זה לא יילך לכם".

בנצי גופשטיין מארגון 'להבה' אמר גם הוא ל'אקטואליק': "חברת פוקס ממשיכה לבזות את עם ישראל. לא הספיק להם צלבי הקרס. כעת הם ממשיכים לבזות את הקדוש ביותר לעם ישראל. אני קורא לכל יהודי שאכפת לו לא להיכנס לפוקס".

יצוין כי בתגובת החברה ל'אקטואליק' נמסר: "פוקס מכבדת את כל לקוחותיה ולא היתה בכוונתנו לפגוע ברגשות הרבים, החולצה עם הכיתוב המדובר נמכרה במהדורה מוגבלת, ואינה קיימת יותר בחנויות".

כעת, מסתבר כי ייתכן כי לא רק החולצות הללו יירדו מהמדפים: מותג החולצות MISMAS נוצר על ידי עידו גרינברג, עורך בטלוויזיה במקצועו, שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו משפט אחד ביום, כתוב באותיות תנ"כיות מנוקדות, על רקע לבן. בהמשך הוא הוציא ליין של חולצות עם המשפטים כמו: "הביקוש לפחמימה לא מסתיים אף פעם", "מוגזמת" ועוד.

לאחרונה, כאמור, חברת האופנה פוקס השיקה ליין של חולצות דומות בעלות כיתובים אחרים: במקום "מוגזמת" הודפס על החולצות "מושלמת", ועוד כיתובים, בהם כאמור "נודר בקדוש ברוך הוא"  (שלדברי החברה כבר לא נמכר בחנויות). בתגובה פנה גרינברג לבית המשפט בדרישה להורות לרשת להסיר את המוצרים מהמדפים.

במקביל, ביקש מחברת עמינח שגייסה את לקוחותיה בפייסבוק למציאת משפטים דומים על מנת להיכנס להגרלה על כריות, לחדול לעשות זאת.

"בעיקר נדהמתי מחוסר הבושה של חברה ענקית כמו פוקס, שיש לי כל כך הרבה כבוד אליה", אמר גרינברג ל'קשת 12' והוסיף: "אני לא חושב שיש לי איזו בעלות על ההדפסה על חולצות, כמובן שמשפטים על החולצות זה דברים שנעשו במשך השנים. אני כן מרגיש שהצלחתי לפצח איזשהו קוד, בעזרת קמפיין שעבדתי בו באופן מאוד קשה".

מפוקס נמסר בתגובה ל'אקטואליק': "החברה דוחה את הטענות, לא התקבלה תביעה אצל החברה, אם וככל שתתקבל, יתבררו הדברים בערוצים המקובלים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.