החוק הנורבגי יובא היום לאישור שרי הממשלה; הקרע ביהדות התורה מחריף

הממשלה צפויה לאשר את 'החוק הנורבגי הקטן' שיאפשר את חזרתם של יעקב אשר, אברהם מיכאלי ושולי מועלם לכנסת. המחלוקת ביהדות התורה לנקודת רתיחה: בדגל התורה מאשימים את אגודת ישראל בחוסר אחריות ומאיימים בפירוק השותפות בין הסיעות

יעקב אשר, אברהם מיכאלי ושולי מועלם יחזרו לכנסת?? היום יתקיים דיון בישיבת הממשלה בעניין 'החוק הנורבגי הקטן' – אותו צפויים השרים לאשר.

החוק נועד לאפשר לח"כ שהתמנה לשר להתפטר מן הכנסת ולפנות את מקומו לבא אחריו ברשימה. חברי הכנסת שהצהירו שיתפטרו מן הכנסת לכשיעבור החוק הם שרת המשפטים איילת שקד ושר הכלכלה אריה דרעי.

מנגד, ביהדות התורה המצב סבוך ומתוח מתמיד. ח"כ יעקב ליצמן הודיע כי לא יתפטר לטוב ח"כ אשר, כשבמקביל פועלים בסיעה לסכל את החוק. הרקע: המחלוקת בין ח"כ משה גפני לח"כ ישראל אייכלר על המקום בועדה למינוי דיינים.

באגודת ישראל מבהירים כי כל עוד גפני לא יחזור בו בענין הועדה למינוי דיינים הם ימשיכו בקו שלהם בנושא החוק הנורבגי עד הסוף. מנגד, בדגל התורה תוקפים את את נציגי המפלגה החסידית, מאשימים אותם בחוסר אחריות ומאיימים – לא ברור באיזו מידה של רצינות – בפירוק השותפות בין המפלגות.

כזכור, לפני ימים ספורים חשבו בדגל התורה כי הישועה תבוא מכיוונו של סגן שר החינוך, מאיר פרוש, שהביע נכונות להתפטר לטובת ח"כ יעקב אשר. בראיון לקול ברמה אמר אשר: "אין הרבה אופציות ביהדות התורה, יש את ליצמן כסגן שר ויש אותי כסגן שר. אנחנו כקבוצה צריכים לחשוב מה טוב ליהדות התורה, כשאני סברתי בתקופת הבחירות להיזהר מדיבורים שיכולים להרחיק קהלים כי יהדות התורה לא צריכה להישאר על חמישה שישה אלא לגדול, והיא צריכה לקרב קהלים, וכל פעולה שאני יכול לעשות כדי לקרב קהלים אני יעשה…צריך שיהיה טוב לקהלים, וכמו שאני בודק את עצמי ומבקש מעצמי לעשות פעולות שלפחות ציבורית, הציבור יאהב את מה שאנחנו עושים ונקרב קהלים, כך כל אחד, אם פעולה כזאת מקרבת, אתה אומר שבונים את זה עלי? אם זה מקרב קהלים חשוב לעשות את זה"

האזינו לדברים (באדיבות קול ברמה)

כאמור, ההתפתחויות האחרונות שומטות גם את התקוה הזאת – ולפי שעה טרם ברור כיצ, אם בכלל, יפתר המשבר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.