החוק שיגן על עצמאים בהליכי פשיטות רגל או פירוק של חברות גדולות

הצעת החוק שתגן על עצמאים וקובעת כי אלו לא ייפגעו בהליכי פשיטת רגל או פירוק של חברות גדולות עברה לפני זמן קצר בקריאה טרומית במליאת הכנסת. "עצמאי אשר עיקר עבודתו אצל מעסיק יחיד אשר פשט את הרגל דינו יהיה כמו שכיר באותו העסק" אמר ח"כ רועי פולקמן.

הצעת החוק החדשה באה לתקן את חוק הביטוח הלאומי ולקבוע כי אם עצמאי התקשר בחוזה עם חברה ולפחות 70% מההכנסות שלו באותה תקופת התקשורת מקורה בהתקשרות עם אותה חברה, וזו פשטה רגל או נכנסה לפירוק יזכה אותו עצמאי לקבלת גמלה בגובה סכום שכר עבודתו הממוצע בחצי השנה שקדמה להכרזה על פשיטת רגל או הליכי פירוק של החברה.

על פי יוזם הצעת החוק, ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת 'כולנו' בישראל פועלים כיום כ- 450 אלף עסקים, עיקרם המוחלט הוא עסקים קטנים ובינוניים. אי תשלום חובות על ידי פושטי רגל וחברות בפירוק לנושים בעלי עסקים קטנים וספקים היא תופעה שכיחה, והתיקון בחוק ישנה את המציאות בה בעלי עסקים קטנים משלמים את מחיר החוב עד כדי קריסת העסק ואיבוד מקור הפרנסה.

ח"כ רועי פולקמן, יוזם הצעת החוק, אמר כי "אנחנו רואים בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים שעובדים כפרילנס, והצעת החוק אומרת שאם אדם עצמאי עובד בעיקר מול מעסיק אחד אז אין סיבה שהוא יהיה שונה מעובד אחר, שכיר באותו עסק, שיקבל גמלה במצב של פשיטת רגל. ההצעה הזו מידתית ואומרת כי עצמאי אשר עיקר עבודתו אצל מעסיק יחיד אשר פשט את הרגל דינו יהיה כמו שכיר באותו העסק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.