החוק שיעשה סדר אצל המוהלים: יחוייבו לעשות ביטוח

"כיום ל אדם יכול להכריז על עצמו כמוהל ולבצע פעולה כירורגית ללא הסמכה או פיקוח מסודר". מתוך כ-700 מוהלים בישראל, רק 300 הם מוהלים מוסמכים

אחרי הטיפול בכשרות, גיוס וגיור, הגיע העת לסדר אצל המוהלים: ארגון "עתים" בשיתוף חברי כנסת מ'הליכוד' ו'כולנו', מגישים הצעת החוק שתעלה היום לוועדה, להבטיח כי עריכת ברית מילה על ידי מוהל תעשה רק במידה והוא מחזיק בביטוח.

מארגון "עתים" מסרו כי "הצעת החוק היא פשרה שנועדה להבטיח מינימום של הגנה להורים שמבקשים לערוך ברית מילה לבנם. במצב הנוכחי, כל אדם יכול להכריז על עצמו כמוהל ולבצע פעולה כירורגית ללא הסמכה או פיקוח מסודר. למעשה, מתוך כ-700 מוהלים בישראל, רק 300 הם מוהלים מוסמכים.

"כאשר תעבור הצעת החוק, כל מוהל, בין אם הוא מוסמך או לא, יחוייב לבטח את עצמו באופן מקצועי, מה שיביא לכך שמוהלים רבים יותר יבקשו להסדיר את הסמכתם. חובת הביטוח תעניק ביטחון מסוים להורים, שכיום בדרך כלל לא מודעים לכך שרוב הסיכויים שהמוהל שהם בחרו למול את בנם התינוק אינו נושא ברישיון לכך. בנוסף, הביטוח יגן על מוהלים מפני רשלנות מקצועית ותביעות. זה המינימום הנדרש לאור התנגדות הרבנות הראשית לחייב את כלל המוהלים בהסמכה".

מוהל חרדי בכיר אומר ל'אקטואליק': "אכן, הגיע הזמן שכל הנושא הזה יגיע להסדרה. לא כל אברך שכבר את הקורס יכול לבוא ולהיות ישר מוהל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.