החזאי אופטימי: "שלג גם בירושלים"(וידאו)

מזג האוויר החורפי לא מאחורינו, החזאים אופטימיים: "סיכוי לשלג גם בירושלים". מחר יום חמישי יהיה מעונן חלקית, בערב יום ראשון וביום שני, נגיע למערכת שתתאים לשלג בהרי הצפון והמרכז, כולל ירושלים {בשורה לירושלמים}

מזג האוויר החורפי לא מאחורינו, החזאים אופטימיים: "סיכוי לשלג גם בירושלים". מחר יום חמישי יהיה מעונן חלקית עד מעונן והטמפרטורות יעלו ויהיה מזג אוויר נוח. ביום שישי הטמפרטורות יעלו ולא צפוי גשם. ביום שבת הגשם יתחדש וגשמים מקומיים יחלו לרדת מצפון הארץ ועד לצפון הנגב. בערב-לילה הגשמים יתחזקו וייעשה חורפי ברוב אזורי הארץ.

ביום שישי יוסיף להיות נוח. את תחילת המערכת הבאה נרגיש כבר בשבת, אז צפויה התקררות של ממש עם גשם שיתגבר אחר הצהריים. ביום ראשון תחול התקררות ניכרת נוספת ומזג האוויר יהיה קר וסוער.

שלג בירושלים

"לפי התחזית הנכונה לעכשיו, בערב יום ראשון וביום שני, נגיע למערכת שתתאים לשלג בהרי הצפון והמרכז, כולל ירושלים", החזאי אורי בץ אמר לאתר 'וואלה' "הבעיה, שעם כל הכבוד לתנאים הללו, לא רואים כרגע הרבה משקעים באזור ירושלים. מה שירד, ירד כשלג, ולהערכתי הוא יהיה קל ולא יביא לחסימת צירים", טען.

החזאי נחום מליק אמר כי "ביום ראשון תחדור לאזורנו כמות גדולה של אוויר קר, המגיע היישר מרוסיה דרך הים השחור וטורקיה. האוויר הקר יגביר את הגשמים שיירדו בעוצמה ברוב חלקי הארץ בליווי סופות רעמים ברד, וכמובן חשש להצפות".

"בשל האוויר הקר עשוי להתחיל לרדת שלג גם בפסגות ההרים בצפון – משעות הצהריים ואילך – והאוויר הקר ימשיך דרומה", מציין מליק. "קיימת אפשרות שגם הרי המרכז יראו שלג. קיימת אפשרות לשלג גם בירושלים אך צריך לסייג: הפוטנציאל קיים, אולם עוד מוקדם לומר אם אכן יירד בירושלים ובאיזו עוצמה". אמר מליק לווינט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.