החזאי דני רופ תובע את איכילוב: "הרגתם את אבא שלי"

החזאי דני רופ תובע את איכילוב על מות של אביו בן 75, גיאולוג במקצועו, שסבל ממחלות כרוניות רבות, ובהן מחלת ריאות על רקע עישון כבד, בעיות לב לאחר ניתוח מעקפים שעבר לפני כעשרים שנה, החלפת מסתם ואירוע מוחי.

בשנת 2011 הוא הופנה לחדר המיון עקב חשד לדלקת בכיס המרה. בדיקת אולטרסאונד ובדיקות דם שבוצעו בבית החולים אכן הראו סימנים של דלקת. הוא אושפז תחת טיפול שמרני, וזומן כשבועיים לאחר שחרורו לביצוע ניתוח לכריתת כיס המרה.

במהלך הניתוח הוצא כיס המרה הדלקתי והוא הועבר להמשך אשפוז במחלקה הכירורגית. לטענת המשפחה, לאחר קבלתו למחלקה, הבחינו בני המשפחה כי הוא מקיא דם. הם פנו לצוות הרפואי אך לדבריהם לרק לאחר זמן רב איש צוות סיעודי הגיע לאב, חיבר צינורית לקיבתו שהראתה כי קיים דימום בדרכי העיכול העליונות.

דני מאשים את הרופאים בהזנחה לאביו ויחס מחפיר ומבזה להרבה חולים: "ככה נראית מערכת הבריאות: אנשים מתים כמו נמלים והשיירה עוברת".

המשפה התובעת כותבת כי "הטיפול באב היה רשלני, וכי הייתה התעלמות של הצוות הרפואי מבדיקות הדם תוך בחירת שיטת ניתוח שהובילה להידרדרות במצבוהטיפול הזיהומי בו במהלך האשפוז לטענתם, לווה בבחירות שגויות, והפעולות שנעשו להצלתו היו מאוחרות מדי. עוד הם טוענים כי הצוות הרפואי זלזל בהם, ולא נתן הסברים מספקים על מצבו של האב.

בית החולים איכילוב הגיב כי "בית החולים נמנע עד כה מלהגיב להאשמותיו של דני רופ. אנחנו שמחים על ההזדמנות שתינתן לנו להגיב לבית המשפט".

ואילו דני רופ אמר כי "העניינים הרפואיים והעובדתיים יתבררו בבית משפט, בית החולים ממשיך באותו קו של טיפול במקרה בלי להכיר את העובדות".

כשנשאל דני: איך הסתייעת בפרוטקציה מאנשי הערוץ בו אתה עובד"? השיב: "כאשר בני המשפחה נוכחו להבין שמתעלמים מהם ולא מטפלים כראוי באביהם, הם פנו לכל עזרה אפשרית אך זה היה כבר מאוחר מדי. בדיעבד הייתי צריך להפעיל את קשריי הרבה קודם אולי עוד באשפוז הראשון ואולי כך היתי מונע את מותו של אבי. לצערי לא השתמשתי מספיק בקשריי ובשמי כי האמנתי שבמערכת הבריאות הציבורית כולם מקבלים יחס הוגן ושווה ללא הבדל". אמר בצער.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אין ספק, מנסיון שמר רופ צודק. אני למזלי הצלחתי בעזרת קשרים וחוות דעת שעולים כסף מרופאים חיצוניים, להציל את אבי ממחלקה ה, של פרופ ברילנר.

    אריאל |
    הגב
  2. בית חולים איכילוב הוא ההוכחה הבולטת למה אין להרשות רפואה פרטית בבית חולים ציבורי.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב