החזית הצפונית: המורדים בסוריה הציגו הדרישות לשחרור חיילי האו"ם

מפקד צבא פיג'י מסר כי ארגון "אל-נוסרה" ששבה 45 מפקחי האו"ם במהלך הקרבות בסוריה פרסם את רשימת הדרישות לשחרורם ■ בין השאר דרשו בארגון את הסרתם מרשימת ארגוני הטרור של האו"ם וכן העברת סיוע הומניטרי

מלחמת המורדים בסוריה סמוך לגבול רמת הגולן ממשיכה להסתבך. רמטכ"ל צבא פיג'י, שחייליו נמנים עם פקחי האו"ם באזור דיווח כי ארגון "ג'בהת אל-נוסרה" פרסם הלילה (שלישי) רשימת דרישות לשחרור 45 חיילי צבאו שנלקחו בשבי במהלך הקרבות.

לדבריו של מפקד הצבא, מוססה טיקויטוגה, המורדים הסורים דורשים כי הארגון המקושר לאל קאעידה יוסר מרשימת ארגוני הטרור של האו"ם. בנוסף טען כי המורדים דרשו העברת סיוע הומניטרי לאזורים מסוימים בדמשק שנפגעו במהלך הלחימה.

כמו כן, המורדים הציבו דרישה נוספת לקבלת פיצויים בעקבות מותם של שלושה מלוחמיהם שנהרגו במהלך חילופי אש מול כוחות האו"ם. טיקויטוגה לא התייחס למידת אמינותם של הדברים שפורסמו, אולם ציין כי כוח האו"ם שלח מומחי משא ומתן לסוריה בכדי לטפל בנושא. "המשא ומתן עבר לרמה אחרת וכעת הוא מנוהל בשטח על ידי אנשי מקצוע" הבהיר טיקויטוגה.

אנשי "ג'בהת אל-נוסרה" שבו ביום חמישי האחרון את 45 החיילים שפעלו ברמת הגולן הסורית במסגרת כוח השלום של האו"ם באזור. הארגון חטף את החיילים למקום לא ידוע, זאת במסגרת הלחימה המתנהלת בינו לבין צבאו של נשיא סוריה בשאר אסד באזור. המורדים הצליחו במהלך הקרבות לכתר גם שתי יחידות מצבא הפיליפינים שפעלו בסוריה, אך אלו הצליחו להימלט מפניהם.

גורמי ביטחון העריכו הלילה כי נשיא סוריה בשאר אסד לא יוותר על מעבר קוניטרה שנפל לידי המורדים, והוא צפוי להפעיל כוח גדול אף יותר כדי להשיב אותו לידיו. המעבר והעיר קוניטרה מהווים סמל עבור אסד, וגם נקודה אסטרטגית שרחוקה רק כמה עשרות קילומטרים מדמשק.

נאמניו של אסד אמנם מפעילים הרבה מאוד כוח אש, אבל עד כה נראה שידם של המורדים היא על העליונה. לראשונה מאז הוקם, מתנוסס כעת דגל הקואליציה הלאומית הסורית במעבר קוניטרה ולא דגל סוריה.

בצד הישראלי ברמת הגולן בהחלט משדרים עסקים כרגיל, אבל גם מתקשים לשמור על שגרה כשאזור הגבול מוכרז לפרקים כשטח צבאי סגור וכשפס הקול שמלווה חלק מן היישובים בצפון הגולן הוא של פיצוצים וקרבות לחימה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.