החטא ועונשו: ההתנתקות והמנהרות / מנחם רהט

קיבוצי עוטף עזה הפגינו בחדווה בעד ההתנתקות, וקיבלו במקומה את סיוט מנהרות התופת / מנחם רהט סוגר חשבון בטור נוקב

נציגים מפוחדים של קיבוצי עוטף עזה, התנדבו מרצון השבוע להגיע לאולפני הרדיו והטלוויזיה, ולהתייצב מול כל מיקרופון בשטח, כדי לבטא את בְּעָתת מנהרות התופת שנחתה עליהם במפתיע. הם לא העלו על הדעת שמתחת לחדרי השינה שלהם ושל ילדיהם, פרושה מערכת מסועפת של מנהרות תופת, שמאפשרת לעשרות מחבלים חמושים ומצויידים היטב, להגיח בו זמנית מתוך האדמה ולחולל טבח וחטיפה שלא היו כמותם. הם לא חלמו שההתנתקות תושיב אותם על פתחה של חבית חומר נפץ, שעלולה להתפוצץ להם בפּנים בכל רגע.

כה גדולה היא האימה, עד שהביאה את טל שמחי, חברת קיבוץ ניר-עם, להשמיע אמירה מכוננת: "איננו רוצים להיות גוש קטיף מס' 2". בוקר טוב, אליהו. בוקר טוב, גברת שמחי. תשע שנים אחרי הגירוש האכזרי שחבריך בניר-עם ובשאר קיבוצי עוטף עזה נתנו לו את ידם, מתוך התנשאות מטופשת, נפל לכם האסימון. סוף סוף קלטתם, שגוש קטיף שימש שק החבטות שלכם, קולט הברקים של המדינה כולה.

ואל תספרו שגם לפני ההתנתקות נורו רקטות מעזה. העובדות מדברות בעד עצמן: הרקטות המעטות שנורו אז מעזה, הגיעו בטיפטופים קלים, מפני שצה"ל יכול היה לבצע מירדף חם בשטח אחר היורים. מנהרות, אגב, לא היו אז בכלל.
אבל גם ללא אימת מנהרות התופת אתם בצרות. מאז החלה מיתקפת הרקטות העזתית לעבר כל ערי הארץ, ספגו קיבוצי עוטף עזה כמות כפולה ומכופלת. הם היו ראשונים בתור. היו ימים שבהם אזעקת צבע אדום אחת בעוטף עזה רדפה את חברתה, בקצב מחריד.

"יהיה המחיר מה שיהיה"

ובהמשך נחשף איום הבלהות של המנהרות, שחולל מנוסה המונית. מכלל 370 אוכלוסי קיבוץ ניר-עם, למשל, נותרו 70. כל השאר עקרו צפונה. לא פלא שמתראיין מקיבוצי עוטף עזה, התבטא ביום על נפילת שבעה ממיטב הבנים, ארבעה מהם מירי שהתחולל עם חשיפת המנהרה הראשונה, שאסור לצה"ל ולממשלה לחדול מן המערכה, לפני שיחוסלו כל המנהרות המוליכות לעבר עוטף עזה – וברוב בהלה וחשש מן הזוועה שעלולה לצוץ מתוך הקרקע, הוסיף משפט נורא: "ויהיה המחיר מה שיהיה", שפירושו בעברית מדוברת: תאתרו את כל המנהרות, לא חשוב כמה חיילים יפלו במשימה זו.
חברו, חיים ילין, מקיבוץ בארי, התבטא בשפת הפוליטקלי-קורקט בראיון משודר: אסור לסיים את המלחמה מבלי להסיר את איום המנהרות.

מתיישבי עוטף עזה, שהכילו ביניהם 'עשבים שוטים' אשר הפגינו בתנועות גוף מגונות מאוד, כלפי נוסעי האוטובוסים שהסיעו את המגורשים בימי הגירוש, לומדים היום בדרך הקשה, כי מי שבורח מן הטרור, הטרור רודף אחריו, ואף עלול להגיע לחדרי השינה וחדרי האוכל שלו.

אבירי יפייפות הנפש

נשאלת כמובן השאלה, האם תושבי עוטף עזה לא היו ערים לאפשרות, שעקירת גוש קטיף תהפוך אותם למטרה אסטרטגית מס' 1 של העזתים צמאי הדם? נראה שהם כן הבינו. מומחי ביטחון ממדרגה ראשונה הזהירו אותם. כך למשל התריע ראש אמ"ן אלוף אהרון זאבי-פרקש בפברואר 2004, שנה וחצי לפני ההתנתקות: "נסיגה מעזה תעודד טרור". והרמטכ"ל משה יעלון, מחה: "אם צה"ל לא יהיה בעזה היא תהפוך למחסן נשק ענקי". וגם ראש השב"כ אבי דיכטר טען ש"הנסיגה תגרום אצל הפלשתינים תחושת ניצחון ותעודד טרור".

הקיבוצניקים טהורי המצפון והנשק, שמעו את האזהרות אבל העדיפו להתמכר לכזבים ששיווק השמאל ערב ההתנתקות: "ההתנתקות מעזה טובה לביטחון" (מכתב 180 אלופים ובכירי מוסד), "ההתנתקות אינה גירוש אלא הצלה", (שמעון פרס), "אני רוצה שתדעו: אשקלון ויישובים אחרים לא ייהפכו לקו החזית" (אריאל שרון), "מהלך ההתנתקות הכרחי ונכון" (שאול מופז), "ההתנתקות היא בעלת משמעות היסטורית להוצאת המדינה מן הבוץ" (בוז'י הרצוג), "אומרים שההתנתקות תאיים על ישובים בנגב; עוד לא שמעתי טענה מגוחכת כזו" (מאיר שיטרית), "היציאה מעזה רק תחזק את יכולתנו לפגוע בטרוריסטים" (דליה איציק).

נחמד ונעים היה להם, להציב בראש שמחתם את המאבק השמאלני נגד 'אקיבוש', ולהצטייר בעיני עצמם ובעיני העולם כאבירי יפייפות נפש וטוהר המצפון, גם במחיר ביטחונם, גם במחיר גירוש אחיהם, חומת המגן האמיתית שלהם, מבתיהם.

איך אפשר לשכוח, חברים יקרים, שחברי נירים ונחל עוז וכל האחרים, התייצבו בחדווה, מרגע העלאת רעיון הגירוש הנפשע, מידי יום ששי בצומת כיסופים, והפגינו שם בעד הגירוש? איך אפשר לסלוח לשמאלנים מעוטף עזה שהגיעו מידי שבוע לצומת גומא הסמוכה לכניסה לגוש קטיף, עם כרזות אוויליות: "שובו בנים לגבולנו", "די לגוש, די לכיבוש", "תחזרו הביתה" וכדומה? לאן נוביל את החרפה שגילו כמה 'עשבים שוטים' מאזור עוטף עזה, שניצבו בימי ההתנתקות הארורים על צירי נסיעת אוטובוסי המגורשים מגוש קטיף, ושילחו לעברם מבטי משטמת שווא, ואף היו כאלה, מעטים אמנם, שסימנו כלפיהם תנועות גוף ויד נלעגות, שהצביעו על עומק השנאה והשמחה לאיד?

רעידת אדמה או גיחה מהקרקע

עכשיו, במחיר דמים כבד, נפל האסימון. כמה עצוב. כמה כואב לקרוא מכתב שכתב איש שמאל ושמו יעקב, לח"כ עמרי בר-לב, שטען בכנסת מתוך חוסר אחריות וללא הכרת המצב, כי "ההתנתקות הורידה דרמטית את מספר נפגעינו".
כתב לו יעקב: "…אני איש שמאל מקיבוץ בעוטף עזה ומצביע העבודה. ככזה אני אומר לך בבירור, שמאז ההתנתקות פוטנציאל הפגיעה בנו גבר אלף מונים, שמקדם הפחד בקרב האוכלוסיה נוסק לשמים. כולנו בודקים, כשהאדמה רועדת תחת רגלינו, אם זו רעידת אדמה או פשוט גיחה מהקרקע של גיבורי פלשתין. עליך להפנים שאריאל שרון פשע בהפקרה ביטחונית של הרצועה, הניח מארב אש לסיכויי השלום, ואנחנו נפלנו לתוכו כעיוורים פתאים. יצאנו מעזה – שם נהגנו לערוך קניות ולהשתכשך בים – כפראיירים טיפשים שקונים את כל הקישקושים של שרון ושאר חכמי פורום החווה. הגענו לכך שילדינו מיואשים, מדברים על התאווררות ארוכה בחו"ל".

אין לנו עניין לזרות מלח על פצעים, ובוודאי שלא לשמוח חלילה לאידם של יושבי עוטף עזה. אבל זה הזמן להסיק מסקנות, ולהבין ששמחתם של יושבי עוטף עזה על ההתנתקות היתה מישגה קולוסאלי, ושהחלומות באספמיה של 'מחנה אשלום' לגבי יו"ש, עוד עלולים חלילה להפוך את כל הארץ לעוטף עזה מס' 2.

ואף שאיננו מבינים את מהלכי שר ההיסטוריה, מתגנב ללב הירהור, שנעשה כאן צדק פואטי, שמיימי, כלפי אלה שהתמכרו מתוך שכרון חושים מטורף ועצימת עיניים, לאסון ההתנתקות. איך נאמר במקורותינו? – על דאטפת אטפוך…

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. התנתקות

  השמאל הנאבי שחשב שאים ההתנתקות תבוצע יבוא על ישראל שלום ושקט טעה שוב בטיפשותו תפנימו לעולם אבל לעולם לא יהיה שלום עים הערבים הם רוצים גם את עכו חיפה תל אביב הם רוצים אותנו בים וכמה שיותר עמוק

  דודו |
  הגב
 2. אתם ושכמותכם תמיד צודקים…
  התנגדתם להסכם השלום עם מצרים….
  התנגדתם לגדר ההפרדה….
  התנגדתם לנסיגה מלבנון…
  התנגדתם לנסיגה מגוש קטיף…
  ובמהלך המלחמה, אחי שסכנת המנהרות לא מאיימת עליכם כי פינו אותכם מגוש קטיף, אתם משתלחים בקיבוצים…
  אהבת ישראל בהתגלמותה.

  תחזור אליכם |
  הגב
 3. תחקירון: נושא הטילים מחבל-עזה —— כל המידע, נתונים מדוייקים, תזכורת, הבהרות, ולגבי עזה: מה היה לנו עם ומכיוון חבל-עזה:

  1) רשימת מוכרי האשליות והשקרנים, אלה שהבטיחו לנו שלא יהיו טילים, והנה עוד הרבה שהבטיחו לנו בלי טילים:
  2) סקירה היסטורית קצרה לתזכורת, עם ציון מאורעות עיקריים לאחרונה:
  3) סטטיסטיקה של התקפות רקטיות מעזה על ישראל:
  4) ציטוטים —- רשימת מוכרי האשליות והשקרנים, אלה שהבטיחו לנו שלא יהיו טילים:
  5) הרקע היהודי של עזה עדיין לפני מאות שנים

  1) רשימת מוכרי האשליות והשקרנים, אלה שהבטיחו לנו שלא יהיו טילים, והנה עוד הרבה שהבטיחו לנו בלי טילים:

  אז מי צדק?
  •רבין צדק ?? ('לא יהיו קטיושות מעזה'),
  •או כהנא צדק ?? (וגם רחבעם זאבי/גנדי ?? )

  הנה עברו 21 שנים עברו מאוסלו 93', מאז שהחזרנו את כל המחבלים מטוניס לישראל ונתנו להם נשק וחיים טובים,
  למעשה, קטיושות/רקטות בדרום החלו ב-2001, אבל לא הרבה מאוד בכמות, ורק באיזור המצומצם בעוקף-עזה, וברדיוס קטן עדיין…
  וכאמור המנהרות חוצות הגבול אל שטחנו, לא היו עדיין…
  ואח"כ הביאו עלינו הגירוש היהודי בקיץ/2005, ומאז…….
  היו עוד הרבה קטיושות/טילים למיניהם, והיו כל מיני מבצעי צה"ל נקודתיים,,,,

  וראו כל החומר לנושא זה, יותר למטה במספר (4)…..

  2) סקירת רקע היסטורית קצרה לתזכורת, עם ציון מאורעות עיקריים לאחרונה, ובמיוחד לענייני הטילים:
  הנה תזכורת לכל רקע הצרות באיזור עזה מאז שנות ה-50
  (להזכירכם, ישבו שם יהודים, יש עדיין בית-כנסת שם, והרב של עזה מאז, יש רחוב בירושלים על שמו)
  היו שם מבצעים ב: 1956, 1967, באיזור של 1970,,, וכיוצ"ב…….. ראו תזכורת וסקירה:
  קללת עזה/חבל עזה, 60 שנות מלחמה,, "קללת עזה": גם האופטימיים ביותר איבדו תקווה לגבי עתיד הרצועה, וידיאו 15 דק'
  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1070042

  • מאז כיבוש רצועת עזה ב-1967 ועד האינתיפאדה הראשונה ב-1988 אפשרה ישראל תנועה יחסית חופשית של תושבי רצועת עזה בין הרצועה, הגדה המערבית, וישראל. במהלך האינתיפאדה הראשונה בוטל היתר היציאה הכללי מהרצועה,
  • האינתיפאדה השנייה (אוק'/2000–2005) ———- בתחילת שנת 2001 חידשו הפלסטינים במרכזי הערים בישראל את פיגועי ההתאבדות

  • ינואר/2001: ארגוני הטרור הפלסטינים ברצועת עזה החלו להשתמש בירי תלול מסלול כנגד מטרות ישראליות ב-30 בינואר 2001, בחודשים הראשונים נעשה שימוש בפצצות מרגמה, בעיקר לעברם של נצרים ושל יישובי גוש קטיף.
  • אפריל/2001: ירי קסאם מרצועת עזה החל מאוחר יותר באותה שנה, הירי המתועד הראשון של רקטת קסאם לעבר מטרות בישראל התרחש ב-16 באפריל 2001, לעבר שדרות,
  • התחלת הטילים/רקטות: באפריל/2001 נחתה בעיר שדרות רקטה/קטיושה קסאם הראשונה,,
  …….פעם אמרו וקבעו: "" אם יהיה פצמ"ר אחד, עזה תרעד "" ………….בינתיים הוכח שזו הייתה בדיחה עצובה ושקר.

  • סוגי הרקטות:
  א) טווח קצר: 15-20 ק"מ — פצצות מרגמה, קסאם, וכד',,
  ב) טווח בינוני: עד 45 ק"מ — קטיושה, גראד, פג'ר, וכד' ,
  ג) טווח בינוני-ארוך: עד 80 ק"מ
  ד) טווח ארוך: 100-200 ק"מ — טילים,,

  •• מבצע חומת מגן— מבצע רחב היקף, בשטחי יהודה ושומרון (ולא בעזה) מרץ-מאי/2002, אבל לשם דוגמא ראו את דפוס הפעולה והכוח ואת השפעתם לעתיד:
  בשכם: מעבר דרך הקירות, ופתיחת תעלות מאובטחות,,,,, בג'נין: לחמו מבית לבית, תוך סיוע לא סדיר של מסוקי קרב, טנקים ודחפורי די-9 שניקו מטענים ופתחו דלתות ממולכדות —- ההרס העצום של דחפורי די-9 === הוא שהשפיע עמוקות

  • אבידות באינתיפאדה השנייה: סיכום ביניים – 4 שנים-עד-ספטמבר 2004 ——- כ־450 רקטות קסאם שנורו אל עבר יישובים ישראלים.
  • מ-29 ספטמבר 2004 עד ספטמבר 2005 —- חלה עליה בכמות ירי פצצות מרגמה (883) וטילי קאסם (241) ,

  • עקבות נסיגת צה"ל מרצועת עזה ומציר פילדלפי בפרט, (אוג-ספט/2005), החלו ארגוני הטרור הפלסטיניים ובראשם חמאס להבריח רקטות גראד ורקטות גראד משופרות תקניות, היכולות להגיע לטווחים של כ-40 ק"מ.
  • החל ב-12 בספטמבר 2005 ועד יוני 2007 נמצאו השטח ותושביו בשליטה בלעדית של הרשות הפלסטינית (פת"ח) (מלבד פעולות צבאיות של ישראל למניעת טרור)

  • ב-28 במרץ 2006, נורו 2 רקטות קסאם ורקטת "קטיושה" (גראד 122 מ"מ) לעבר אשקלון. זהו הירי הראשון של רקטה תיקנית קנויה מרצועת עזה
  ב-4 ביולי 2006 רקטת קסאם בעלת טווח משופר פגעה בבית ספר במרכז העיר אשקלון. זו הייתה הפעם הראשונה שקסאמים נפלו באשקלון גופא
  במאי 2007 החלו הפלסטינים לירות רקטות קסאם משופרות אל עבר ישראל
  • במהלך יוני/2007, בכל רצועת עזה נלקח השילטון מפת"ח בהשתלטות חמאס.

  • סוף-דצמ/2008–ינו/2009–מבצע 'עופרת יצוקה' (+ כניסה יבשתית),
  • יירוט מבצעי ראשון לכיפת ברזל בערך אפר/2011, (אומרים שאפשר להגן ולכסות כל המדינה ב-13-15 סוללות, כאשר הכי טוב זה 20-25), (מגינה רק מעל 5 ק"מ מרחק, וכל יישובי הגבול עם עזה אינם מכוסים)
  • נוב/2012–מבצע 'עמוד ענן'

  • בין ההתנתקות מעזה, השתלטות חמאס על הרצועה, סבבי לחימה ורגיעות —- נורו מאז יותר מ-8,856 רקטות, ונהרגו כתוצאה מהלחימה בדרום 174 ישראלים (לא רק מהטילים),

  •• אז עתה ביולי/2014, בגלל המשך ירי טילים על ישראל, כבר מבצע מאסיבי מס' 3 בעזה …… ושום דבר לא משתפר אלא גרוע יותר….
  עתה יש טילים ארוכי טווח מאוד,,,, טילי נ"ט על נגמ"שים וכד',,,,, מנהרות ארוכות וחסונות לעומק שטחינו,,,,, המון נשק וציוד משוכלל בידיהם,,,,

  בפעם הראשונה: ירי עד לאשקלון היה מפחיד ורחוק,,,, ואח'כ בא ירי לאשדוד בהפתעה, ואפילו לגדרה,
  בפעם השניה: ירי לראשל"צ היה מפתיע ביותר, ולאיזור ת"א,,, ולאיזור גוש-עציון,,,,
  ועתה: כבר מעל ה-40ק'מ, ירי רב לאיזור ת"א וכד', לתוך העיר ת"א, וליד נמל-ת"א, ליד נתב"ג, להרצליה,,,,, ולאיזור י-ם, ולדימונה,,,, ולראשונה הלאה ולאיזור חדרה, זכרון, ואיזור חיפה,

  מבצעי צה"ל נרחבים באיזור חבל-עזה, מאז ולאחרונה:
  •מבצע עופרת יצוקה סוף/2008 — ועם מבצע קרקעי בנוסף,
  •מבצע עמוד ענן, סוף/2012 (בו 'הושגה' "הפסקת אש", שרק הביאה לנו יותר צרות ונזק והרוגים)
  •ועתה מבצע נוסף, צוק איתן, קיץ יולי/2014 — ועם מבצע קרקעי בנוסף,

  מסקנות:
  א) מ-2001 החל ירי רקטות טווח-קצר (מרגמות/קאסם) מכיוון חבל עזה, אל יישובי גוש קטיף ויישובי חבל-עזה, וגם אל מעבר לקו הגבול ההוא ובמיוחד לשדרות,,,, ואחרי 2005, אל מעבר לגבול ליישובי 'עוטף עזה' ובמיוחד לכיוון העיר שדרות
  ב) ולאחר גירוש 2005, ב-2006, התחילו לירות רקטות לטווחים ארוכים יותר (טווח בינוני, עד 40 ק"מ), עבר הגיטו רקטות/טילים גם לאשקלון…. וכן הלאה…

  3) סטטיסטיקה של התקפות רקטיות מעזה על ישראל:

  לאחרונה ראינו הרבה ראיונות של אנשי שמאל הזויים, ערבים בזויים, ולעומתם אנשי ימין אמיצים, כולם זורקים משפטים ואימרות —- אבל אף אחד לא ציטט ולא יודע את הנתונים המדוייקים,
  טענו שהיו לנו יותר הרוגים לפני הגירוש, או יותר טילים לפני הגירוש,,, או יותר גרוע לפני הגירוש,,
  והחלטתי לעשות סדר בבלגן וזו הסיבה שהבטתי את כל התחקירון הארוך הזה !!!!!!

  •• סטטיסטיקה של התקפות רקטיות מעזה על ישראל:
  בשנים 2001-2014 —- נורו לעבר ישראל אלפי רקטות, חלק ניכר מדגמי הקסאם,. מהירי נהרגו 30 ישראלים,
  17,000==רקטות (על פי גרף שהיה על דף הבלוג הצה"לי שבינתיים העלימו, אבל יש לי צילום של כל הדף וכל הטבלה),
  (לפי שנים: 2001=510, 661, 848, 1528, 488,,,, 2006=1123, 2427, 3278, 774, 231,,,,, 2011=627, 2248, 41, 280 (עד תחילת המבצע) +++ (מתחילת המבצע ביולי…..)

  •• נתונים וגרפים: Rocket Attacks on Israel From Gaza
  • 2001-2005 (5 שנים) (עד לחודש הגירוש) == כ-4000 (אבל לפי וויקיפדיה לעיל, זה היה 'רק' כ-1,500 , אבל אולי לא כולל כל סוגי הרקטות שנורו ))
  • 2006-2014 (9 שנים) == כ-13,000 (אבל רק עד לפני תחילת המבצע האחרון "צוק איתן")
  • ( מיידית לאחר הגירוש מחבל-עזה: 2006-2007 (בשנתיים שלאחר הגירוש) == כ-3500 )

  מסקנות:
  הרוגים: כנראה היו מעט הרוגים בכל ה-15 שנות טילים, אז אין טעם לחשב מה היה לפני או אחרי 2005, אם היו 'רק' 30 בכל ה-14 שנים, אז אי אפשר לומר אם היו יותר או פחות לאחר 2005
  פצועים: לא נכנסתי לזה ולא בדקתי.,
  ירי טילים: ברור שהיה ירי של הרבה יותר טילים לאחר 2005
  פגיעות טילים: לא בדקתי,
  נזקים חומריים: הפסדי רכוש, כסף, וכד',,, לא בדקתי,
  נזקים נפשיים: לא בדקתי,
  פעילות צבאית שלנו: הטילים שלהם גרמו לנו להמון פעילויות צבאיות, ומבצעים ומה לא…..

  מקורות:
  (הבהרה: הנתונים לעיל בהתחלה באו מוויקיפדיה,,,, והנתונים עתה מגיעים מטבלה על בלוג צה"ל)
  הרוב מובא מ: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A1%D7%90%D7%9D
  והמספרים האחרונים מ: http://www.idfblog.com/facts-figures/rocket-attacks-toward-israel
  Special Report: The Deadly Rocket Arsenal of Hamas
  http://www.idfblog.com/blog/2014/07/10/6-million-lives-in-danger-the-deadly-rocket-arsenal-of-hamas/

  4) ציטוטים —- רשימת מוכרי האשליות והשקרנים, אלה שהבטיחו לנו שלא יהיו טילים:

  •יצחק רבין: ב-24 ביולי 1995 בתגובה לאזהרותיהם של חברי הכנסת מהימין הכריז רבין בשידור רדיו:
  “סיפורי הבלהות של הליכוד מוכרים. הרי הבטיחו לנו גם קטיושות מעזה… כבר שנה רצועת עזה נתונה בעיקרה למרות הרשות הפלסטינית, לא הייתה עוד אף קטיושה ולא תהיה קטיושה. וכו’ וכו’ וכו’. כל הדיבורים… הליכוד פוחד פחד מוות משלום. פחדני השלום. זהו הליכוד של היום.”
  "פחדני השלום", וידיאו 2.5 דק' http://www.youtube.com/watch?v=Q7wkPFYzaB8

  •שמעון פרס ההזוי: "כאשר דנו על רצועת עזה, כאשר היה דיון על חבל עזה, נשמעו כאן בבית קולות שיעופו פצצות, קטיושות מעזה לאשקלון. עפו?" ~ שמעון פרס, 28 ביוני 1995

  •אביגדור קהלני: "הרי לפני חודשיים ומעלה בסך הכול, בתקופה האחרונה שבה הסכם אוסלו עמד להתיישם, היו הפחדות נוראיות בבית הזה. אני יכול להביא ציטטות, ואנשים זוכרים, זה לא כל־כך רחוק, על קטיושות על אשקלון, קטיושות על אשדוד, החמאס יגבר על אש"ף.
  והנה המציאות קצת שונה." ~ אביגדור קהלני, 29 ביוני 1994

  •ח"כ מאיר שטרית ב-2004 בדיונים על התנתקות: "איום טילים על הנגב? עוד לא שמעתי טענה מגוחכת כזאת".
  http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=963522

  •כרמית גיא: "מי זוכר, למשל, את הקטיושות שהיו אמורות ליפול על אשקלון אם חס וחלילה יפנו את רצועת עזה?" ~ כרמית גיא, רשת ב', 6 באפריל 2000

  •הנרי אונגר: "פלסטיני שפוי ייזהר היטב מלירות על כפר סבא… הוא יישמר מכל התגרות בשכן החזק, שבו הוא תלוי גם מבחינת מים, חקלאות וכלכלה, שכן כל התדרדרות תביא בתוך שש שעות לחיסול המדינה הפלסטינית והפעם לתמיד." ~ הנרי אונגר, פובליציסט עיתון מעריב.

  •תשדיר בחירות של הליכוד ב-2006: "רק הליכוד ישמור את נתב"ג מחוץ לטווח הטילים"

  ציטוטים:
  http://he.wikiquote.org/wiki/%D7%94%D7%A1%D7%9B%D7%9E%D7%99_%D7%90%D7%95%D7%A1%D7%9C%D7%95

  ולגבי "מזרח תיכון חדש" ??
  •"אנו נביא לילדים של כולם מזרח תיכון חדש, מודרני, לא לפי המלל של האתמול, של אנשים שאינם מסוגלים לראות שום חידוש לעולם. התרנו קשר גורדי שדקר בבשרו של העם היהודי." ~ שמעון פרס
  (הבנאדם ההזוי הזה, בן 91 ועתה עוזב משרת 7 שנות נשיאות, ועם פעילות של 60 שנים, ולא הביא לנו שום טוב, רק לעצמו,, הפיל עלינו אסון אוסלו,
  מזרח תיכון חדש מחרבש מעל 20 שנים ורק טורור מוגבר ורצחני יותר קיבלנו, אפילו טילים על איזור הבית שלו בת"א (התנחלות שייח מוניס), בנאדם הזוי ומסוכן, מדליפן סדרתי בעבר הרחוק, וסכסכן )

  •"המזרח התיכון בעוד שנה יהיה חדש לחלוטין והוא יהיה אזור של גבולות פתוחים ושל שיתוף פעולה. הבעיה לדעתי היא שרוב האנשים חושבים על המזרח התיכון במושגים של העבר." ~ יוסי שריד
  (עוד הזוי חולני, האם אי פעם התנצל על טעותו החמורה והרסנית ?? )

  ומי כן הזהיר נגד הטילים??
  •רחבעם זאבי: "אם נשמע בקולם ונשעה לעצתם, תהיה רצועת עזה גוף ממאיר ומוקד טרור מסוכן פי אלף. מה נעשה כאשר ינחתו טילי הקטיושה מבית לאהיה על אשקלון ומבית חנון על שדרות?" ~ רחבעם זאבי, פרוטוקול הכנסת, 22 במרץ 1993

  •וגם: "יגיעו משם טונות של חומרי נפץ ואולי גם טילי קטיושה שיהפכו את אשקלון ושדרות לקריית־שמונה של הדרום." ~ רחבעם זאבי, 12 באפריל 1995
  ( הבנאדם צדיק הדור, נביא יותר מנביאי התנ"ך, 20 שנים לפני שזה באמת קרה, הוא ניסח מילה במילה את מה שעומד להיות עלינו, מדהים )

  •"כל כוח שיטור פלסטיני יוכל בבוא העת לשגר קטיושות ו/או מחבלים אל בתי הישראלים." ~ אמונה אלון

  ספקנים ומתנגדי הסכם אוסלו:
  •"מי ערב שאחר כך לא יהיו מלחמות יותר." ~ אלעזר מנחם מן שך

  •"לקחת ובנית לבנון פה ליד ערינו, בלב הארץ." ~ בנימין נתניהו

  •וראו משפטים שאמר הרב כהנא לפני הרצחו ב-1990 שלפני אוסלו 1993
  he.wikiquote.org/wiki/מאיר_כהנא

  תזכורות:
  •"מגילת העצמאות היא פרדוקס אחד גדול. כתוב מדינה יהודית בארץ ישראל, אבל כתוב גם שיהיה שוויון ללא גזע ודת. איך זה יכול להיות?"
  •"המאבק הוא לא על יהודה, שומרון ועזה, המאבק הוא על קיומה של המדינה היהודית."

  •"האם לערבים בישראל יש זכות לשבת בשקט, ובאופן דמוקרטי לעשות מספיק תינוקות בשביל להיות הרוב?… כן או לא?
  אם התשובה שלך היא כן, אז אתה אנטי-ציוני. אם התשובה שלך היא לא, אז אתה מאיר כהנא."
  1985 interview into french book, Israel's Ayatollahs, Meir Kahane and the Far Right in Israel (by Raphael Mergui, Philippe Simonnot)

  לשם השוואה:
  •מנחם בגין: "לא רחוק היום, ולא תהיה קטיושה אחת בקרית שמונה"…….. —- מנחם בגין קיים את הבטחתו.

  כפי שהבאתי בלינק להלן, בהודעה #5, אבל עם תוספות:
  •הכתבה: .איפה השמאלנים, זבלבלי התקשורת שחזרו ואמרו שיציאה מעזה תביא את השלום?
  http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=963504

  5) הרקע היהודי של עזה,
  סיפורים על עזה היהודית
  http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=550425
  רחוב שנקרא 'חארת אל יהוד' (רחוב היהודים) עם מזוזות בפתחי הבתים….
  הכנסייה הקתולית של עזה עומדת על חורבות בית-הכנסת עד היום,,,, היו ליהודי עזה 3 בתכ"נ,,
  והיו כמה רבנים ידועים שגרו שם, כמו למשל: רבי ישראל נג'ארה (צפת, 1555 – עזה, 1628) רב, פרשן ומשורר. מגדולי המשוררים והפייטנים העבריים בכל הזמנים,,,
  רבה נערץ של קהילת עזה, נפטר ב-1628 בעזה, ונקבר בבית-העלמין היהודי בעיר,, בנו משה נג'ארה שימש כרבה הראשי של עזה אחריו,
  על שמו קרויים רחובות במספר ערים בישראל, ביניהן: ירושלים, תל אביב, חולון, רעננה ורחובות,,,, בת"א זה ממש ליד אלנבי וליד שוק הכרמל,
  "יָהּ רִבּוֹן עָלַם" הוא מזמור שנהוג לשיר בסעודת ליל שבת, שחיבר רבי ישראל נג'ארה, וזה היה לפני 400 שנים…

  (כל הזכויות לחומר וידע וחיפושים ורעיונות, הכל מעבודתי ושמור לי, קליפ')

  לכל עניין הטילים מעזה, מידע,נתונים,ורקע |
  הגב