החטא ועונשו: המבקר קנס את בנט בסך 65 אלף שקל

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, פרסם אחר הצהריים (יום רביעי) דוח ביקורת שהתייחס לבחירות המקדימות במפד"ל. בדוח הטיל המבקר קנס גבוה על השר נפתלי בנט בגובה של 65,000 שקלים לאחר  שחרג מתקרת ההוצאות המותרת, לא כלל בחשבונותיו את מלוא הוצאותיו, ולא צירף אסמכתאות להוצאות, כאשר מנגד, התנהלותו של זבולון אורלב שהפסיד בקרב לבנט נמצאה תקינה.

השופט בדימוס שפירא ציין כי מועמדים רבים טענו כי לא היו מודעים להוראות החוק, כך לפחות על פי טענתם. "אין מדובר בהליך טכני של מסירת הודעה, אלא בהליך מהותי, שבו מועמד, המבקש להיות נבחר הציבור, לומד מראש את הכללים והמגבלות שנקבעו בחוק ומאשר זאת בחתימתו בפני מבקר המדינה", נכתב.

"חתימה זו נדרשת כדי ללמד על הרצינות, האחריות וגמירות הדעת של מי שהחליט להעמיד עצמו כמועמד לבחירת הציבור. אי-מילוי החובות המוטלות בחוק על המועמדים פוגע בהגשמת תכליות החוק, שעיקרן הבטחת השוויון בין המועמדים ושמירה על טוהר הבחירות. כתוצאה מכך נפגעים לא רק המועמדים האחרים, אלא גם אמון הציבור".

בנוסף הטיל המבקר קנסות בעלות כוללת של כ-190 אלף שקלים על חריגות לאילת שקד, דנון ועוד חברי כנסת   ממרץ  שנקנסו שלושה מתמודדים מתוך 17, ובין השמות הבולטים שנקנסו בדוח המבקר ניתן למצוא את דני דנון (קנס של 20,000 שקלים), משה פייגלין (קנס של 18,000 שקלים), יוני שטבון (קנס של 4,750 שקלים), ואיילת שקד (קנס של 5,000 שקלים).

מפלגת "הבית היהודי" מסרה בתגובה כי היא מברכת את מבקר המדינה על הדוח המקיף והמקצועי. "יו"ר המפלגה וחברי הכנסת קיבלו את הדוח, לומדים אותו, וידאגו לתיקון הליקויים", מסרו. "יש לזכור כי מדובר במערכת פריימריס ראשונה אי פעם בתולדות הבית היהודי, ובה נטלו חלק מתמודדים שלא נטלו מעולם חלק בפריימריס לפני כן. עם זאת, עקב ריבוי הקנסות שניתנו למחצית מכלל המועמדים, יבחן יו"ר המפלגה את נכונות שיטת קיום הפריימריס לבחירות הבאות".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כול הכבוד לך מבקר המדינה !!! אתה ענק תן כנסות כמו שצריך יש להם מלא אבל מלא כסף על חשבון הגב שלנו ….

    אברך כולל |
    הגב
  2. בנט-תתחיל לחטוף קצת ממה שאתה מתעלל באזרחים חתיכת גנב

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב