החטא ועונשו: עיריית בני ברק מענישה את חברת ההסעות

בעיריית בני ברק החליטו לבטל  את ההתקשרות עם חברת ההסעות שזכתה במכרז על תפעול ההסעות לילדים מיוחדים

לאחר קריסת מערך ההסעים ביום פתיחת שנות הלימודים, בעיריית בני ברק החליטו לבטל  את ההתקשרות עם חברת ההסעות שזכתה במכרז על תפעול ההסעות לילדים מיוחדים. על דבר ההחלטה המסתמנת פורסם לראשונה כאן באתר 'אקטואליק'.

כזכור, ביום פתיחת הלימודים נאלצו עשרות ילדים מיוחדים להישאר בביתם וזאת בשל מחסור ברכבים ומלווים, מה שהצריך, ליווי על ידי מתנדבים שנרתמו למען ההורים.

אמש האשים זוהר צדיק בעלי "ציר הסעות" שזכתה במכרז העירייה, כי חברות הסעות אחרות, מתחרות שלו, הן שאשמות בכך שלא היו הסעות ביום ראשון, "בגלל שהם עשו קרטל ויד אחת כדי שלא יהיו לנו נהגים". צדיק אמר כי הם "מאיימים על נהגים שלנו ומונעים את הסעת הילדים המיוחדים בבני ברק", אבל התחייב: "נדאג שמחר יהיה רכבים". ואכן הבוקר, כאמור, כבר היו רכבי הסעות, אבל התברר שלא היה מלווים להסעות.

בראיון ל'אקטואליק' מאשים יצחק לידר, מנהל לשכת פניות הציבור מטעם עיריית בני ברק, את 'ציר הסעות'. "מה שקרה", הוא אומר, "זה שהוצאנו מכרז וזכתה חברה שהבטיחה שיעמדו בכל מה שכתוב במכרז, אבל הם לא עמדו בזה. ראש העיר חנוך זייברט ביטל אתמול את כל הפגישות בכדי לטפל בכל הנושא. פתחנו גם חפ"ק מיוחד בלשכתו. יש כאן צוות מורחב מטעם העירייה בכדי לעזור, וגם כל ארגוני החסד עזרו גם היום".

לדבריו, "היועץ המשפטי של העירייה בודק האם אפשר לבטל את ההתקשרות איתם, כי לטענתו הם לא עמדו בכל התנאים של המכרז".

נזכיר שאמש דיווחנו כאן ב'אקטואליק' על חלק מההורים שבלית ברירה, נשארו בבית ולא הלכו לכוללים או לעבודה עד שהעניין יסודר. חלק מההורים אף החליטו, כצעד הפגנתי, להגיע למשרדו של ראש העיר חנוך זייברט, בכדי לשאול אותו אישית איך הגיע המצב הזה ולהתלונן לפניו. חילי מילר, מתנדב 'איחוד הצלה', סיפר לאתר 'אקטואליק': "שמענו את המצוקה של ההורים שנמצאים בבית בגלל שאין להם הסעות עבור הילדים המיוחדים. בתגובה למה שקורה, הוצאנו מעל 50 נהגים בכדי להוציא את הילדים מהבתים למוסדות, כל אחד למקום שלו והכול באהבה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.