החטוף שהקפיץ את המדינה: "גורמים עלומים איימו עלי"ׁ (וידאו)

ניב אסרף ששוחרר לאחר שנחשד כי ביים חטיפתו ניסה להסביר את מעשיו. הוא האשים את המשטרה שלא סייעה כשפנה לסיוע לאחר שנסחט לטענתו ע"י עבריינים: "מעדיף להיות הבנאדם הכי שנוא מאשר שאבא שלי יישב עליי שבעה"

הצעיר שהקפיץ מדינה שלמה וביים את חטיפתו מדבר לראשונה: ניב אסרף ובני משפחתו מכנסים בשעה זו (שני) מסיבת עיתונאים סמוך לביתם בבאר שבע, שם מנסה אסרף להסביר מה הוביל אותו לבצע את המעשה החריג שהקפיץ את כל כוחות הביטחון.


לטענתו נדחק לפינה על ידי גורמים עבריינים ולמרות שפנה למשטרה לא קיבל מענה ראוי. "אני לא מתכוון לצאת מהבית גם עכשיו", אמר היום כשבני משפחתו לצדו.

 

אסרף (22) שחזר את אירועי אותו יום, שהפך אותו לאחת הדמויות הידועות לשמצה ביותר במדינה. "הגעתי לעבודה, עבדתי חצי יום וקיבלתי שיחת טלפון שלא הייתי מאחל לכם, משם החלה השתלשלות האירועים", טען הצעיר בפתח ביתו. לדבריו, לא תכנן לביים חטיפה כי שנטען תחילה, אלא התכוון להיעלם למספר שעות על מנת לשדר מסר למשטרה.

 

אסרף הסביר כי בעקבות זכייה בהימורים פנו אליו גורמים עלומים וניסו לסחוט אותו. לטענתו פנה למשטרה על מנת לקבל סיוע, אך לא זכה למענה ראוי. "רציתי שהמשטרה תבין מה שקרה ותתחיל לפעול", הסביר היום. "אתם צריכים להפנות את השאלות שלכם אל משטרת באר שבע ואל הבלש הספציפי שניסה לגזור קופון.

לטענת אסרף, הוא מביע חרטה עמוקה על אירועי אותו יום משום שלא העריך כראוי את הבהלה הרבה שהיעדרותו תגרום לה. "אני מצטער על כל מה שקרה, אם הייתי יודע שחשבו שזו חטיפה לא הייתי עושה את זה, הגעתי למצב שנאלצתי לפעול מתוך לחץ", אמר בקול רועד. אם הייתי חושב שזה מתפרש כחטיפה הייתי פונה ל…הייתי גם לוחם ואני מבין מה זה אומר".

"אני מקווה שיסלחו לי, אני מצטער על מה שעשיתי. אם הייתי יודע שזה יתפרש כחטיפה לא הייתי עושה את זה. המטרה שלי הייתה שהקצין שאיתו דיברתי יעשה אחד ועוד אחד ויבין את המצב שלי", הוא הוסיף. "אני מעדיף להיות הבנאדם הכי שנוא מאשר שאבא שלי ישב עלי שבעה".

מוקדם יותר, אסרף וחברו ערן נגאוקר, שוחררו ממעצר בהוראת בית המשפט. על פי ההחלטה, השניים לא ישהו במעצר בית מאחר והחקירה בעניינם למעשה הסתיימה ולא הוגשה הצהרת תובע.

פרקליטו של אסרף, עו"ד מוטי יוסף, טען לאחר הדיון כי "ניב לא יכול היה להמשיך להיות נסחט, הוא נאלץ לעשות את הדברים הללו". לדבריו, מי שצריך להסביר את ההתנהלות הם הגורמים המשפטיים במשטרת באר שבע שעמם היה מרשו בקשר בעבר.

אביו של מביים החטיפה אמר כי הוא מודה לכוחות הביטחון על פעולתם המהירה אך טען כי ההתעקשות שלו לדבר עם חברו של בנו היא שהביאה לגילוי על מקומו האמיתי. "רק אז הם יצאו החוצה, עשו טלפון והופ – תוך עשר דקות מצאו אותו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.