החטיפה שלא היתה: אישום נגד המעורבים

הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד ניב אסרף וחברו ערן נגאוקר שביימו חטיפה בערב פסח האחרון

החטיפה שלא היתה: פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד ניב אסרף וערן נגאוקר, בני 22 מבאר שבע, בגין מסירת ידיעה כוזבת וקבלת דבר במרמה. אסרף הוא הצעיר שהקפיץ מדינה שלמה, כשהסתתר בקריית ארבע, בזמן שאלפים חיפשו אחריו מחשש שנחטף. חברו נגאוקר שירת באותה עת כנגד בצבא.

עורך דינו של נגאוקר, איתי יצחק, מסר בתובה: "רק במדינת ישראל אירוע עם הד תקשורתי מתורגם לכתב אישום משולל כל בסיס והגיון משפטי. נבחן את כתב האישום ונגיב באופן מסודר".

כזכור, בערב פסח האחרון, ביימו אסרף וחברו חטיפה וגרמו לשעות רבות של דאגה וחרדה, ולהקפצה של אלפי חיילים ושוטרים לצורך חיפושים.

הדיווח על החטיפה התקבל אחה"צ אולם רק לקראת חצות, חברו של אסרף, נגד בצה"ל, הודה כי בדו את סיפור החטיפה, והסגיר לחוקרים היכן נמצא אסרף – בוואדי בקריית ארבע עם שק שינה ושימורים.

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, שיחזר את השעות הדרמטיות – ואת דבריו הראשונים של אסרף לחיילים שחיפשו אחריו.

בריאיון לתכנית "העולם הבוקר" של רשת, אמר אלמוז כי צה"ל "לא הרפה עד הרגע שבו הבנו באופן חד משמעי שאפשר להוריד את המאמץ הלאומני. במשך כל השעות הללו היה לנו מאמץ להביא מישהו בחיים". אלמוז סבור כי מאות חיילים לא יצאו לבתיהם בגלל הכוננות הגבוהה והחיפושים אחר אסרף: "אני מניח שזה עלה כמה מאות אלפי שקלים, זה אירוע חמור".

"הוא אמר שהוא חיפש תשומת לב, הם חיפשו תשומת לב", הוסיף אלמוז. "הדרך שהם מצאו למשוך תשומת לב זה להקפיץ אלפי חיילים, שוטרים ואנשי שב"כ – זה מאמץ אדיר, כמה שעות של מריטת עצבים". חלק מהחיילים שחיפשו אחר אסרף מבית לבית נתקלו בזריקת אבנים ובמחאה, אך אלמוז טען כי "לא היו חיכוכים עזים בתוך הכפרים".

"זה לא משנה כלום בתפיסה שלנו – החובה שלנו היא להגיע אל האדם כשיש אירוע כזה, ואחר כך לבוא איתו חשבון". אלמוז התייחס גם להליך המשפטי נגד אסרף וחברו הנגד: "אני מניח שנעמיד אותו לדין ונמצה איתו את הדין, אני חושב שצריך לטפל בהם".

בלילה, נחקרו אסרף וחברו בתחנת משטרת חברון, והם יובאו במהלך הבוקר להארכת מעצרם. בצבא וגם במשטרה רואים בחומרה את מעשה הקונדס, שבוצע בעקבות פרידתו של אסרף מחברתו לפני מספר ימים. במשטרה הדגישו כי בזבוז המשאבים וטרטור כלל מערכות הביטחון בשל אירוע כוזב הינו אירוע הנתפס באופן החמור ביותר, במיוחד על רקע המציאות הביטחונית.

במשפחתו של אסרף בירכו על מציאתו: "כשיחזור נקבל אותו קודם במכות ואז בנשיקות", אמרו בבית המשפחה . "קיבלנו הודעה שניב נמצא והכל בסדר. אנו שמחים שהסיפור נגמר בשלום", אמר אמש מאיר, בן דודו של ניב אסרף, בריאיון ל"החדשות הלילה"."לא דיברנו עם ניב ואין לנו תשובות. לא קיבלנו מידע בנושא מאף גורם מוסמך – אנו רוצים לראות את ניב בבית כמה שיותר מהר".

אסרף השתחרר רק לפני כשנה משירות במג"ב – שירות שהעביר באותה גזרה בה ביים את החטיפה, ושאותה הוא מכיר היטב. הוא האח השני מבין ארבעה אחים. אתמול (חמישי) היה אמור להתחיל עבודה חדשה בקרן קיימת לישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.