"החיילים החרדים נהדרים" (וידאו)

מאהל מחאה הוקם היום מול בסיס הקרייה בתל אביב בתגובה לתיקון לחוק הגיוס, שצפוי לדחות את הסנקציות על חרדים שלא יתגייסו לצה"ל {לפיד במאהל הפראיירים}

מאהל מחאה הוקם היום מול בסיס הקרייה בתל אביב בתגובה לתיקון לחוק הגיוס, שצפוי לדחות את הסנקציות על חרדים שלא יתגייסו לצה"ל

. בין באי המאהל היום היו נציגים ממפלגות המחנה הציוני, יש עתיד וישראל ביתנו יחד עם מספר ארגונים אזרחיים.

 

לפיד עצמו פרסם סטטוס בפייסבוק בו כתב: :היום בבוקר הקמנו מול הקריה בתל אביב את אוהל המחאה נגד ביטול השיוויון בנטל. היינו שם קואליציה נדירה של ארגונים ומפלגות. ימין, שמאל ומרכז, דתיים וחילונים ומסורתיים וכן, גם חרדים. אבל הצעירים הם אלה שצריך להקשיב להם, כי הם באו להלחם על עתידם, על החיים המשותפים בארץ הזו, על כך שהופכים אותם – שוב – לפראיירים:.

לפיד שיתף ותקף את החכים החרדים והחמיא לחילים החרדים: "הצעירים – בדומה לנו – לא נגד חרדים. כולנו הסברנו שוב ושוב שהמטרה היא לא לעודד שנאה אלא להיפך – המטרה היא לאחד, לחבק, לחיות פה ביחד מתוך הכרה שהגורל שלנו משותף. הם פוגשים את החרדים עכשיו בצבא, ויודעים שהם חיילים נהדרים, מסורים. כשאתה מכיר מישהו, כשאתה עומד איתו בשמירה, אתה לא יכול לשנוא אותו. רק לאהוב.
סהדי במרומים שאיני מבין למה הפוליטיקאים החרדים עושים את זה. החוק הרי עובד. יש עליה של 40% בגיוס צעירים חרדים. עליה של 300% ביציאה שלהם לעבודה. אחרי כל ההפגנות הגדולות קרה עוד דבר: שיח הפילוג והשסע נעלם. לא שומעים כבר צעירים חילונים או מסורתיים מדברים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.