החיילים החרדים נגד המש"קית: "חרפה"

מייל ששיגרה מש"קית חינוך ובו הסברים ואיורים על 'חג המולד' מעורר זעם רב בקרב החיילים החרדים, הדתיים והמסורתיים בצבא {חג המולד בצה"ל?}

החיילים הדתיים זועמים: משקי"ת חינוך בבסיס 108 של חיל האוויר בצריפין, שיגרה באמצעות המייל הצבאי, חומר על יש"ו, שכותרתו 'חג המולד' – כך חשף הכתב מנדי רייזל, אצל נעם זיגמן בתכנית 'חדש על הבוקר' ב'קול ברמה'.

אלפי חיילים קיבלו פרוספקט מעוצב ברוח הקריסמס, כשבתוכו נכתבו ההסברים על אותו האיש כפי שהם מובאים בברית החדשה.

על פי הדיווח, חיילים שקיבלו את החומר, חרדים, דתיים ומסורתיים, הביעו זעזוע עמוק ושאט נפש מחומר הקריאה המחולק בידי מפקדת בצה"ל.

"אני לא מאמין; זה צבא העם היהודי או צבא נוצרי? זו בושה וחרפה. מה שיותר חמור, זו העובדה שכאשר הבחור היחיד שהעז לכתוב על כך למ"שקית התרעם על הנושא, היא השיבה לו, לדבריו, שהוא 'פרמיטיבי'. אם זה פרימטיביות, אני מעדיף להיות 'פרמיטיבי', כמו שאבותנו ואבות אבותינו. כל חיי הייתי בחממה יהודית, ולדברים הללו אני אמור להיחשף בצבא?".

גורם בצה״ל אמר בתגובה ל'קול ברמה' כי: "צה"ל אינו מפלה בין חייליו על בסיס דת, גזע או מין בצה״ל משרתים חיילים מזרמים שונים וממקומות שונים שבאים עם דעות שנות איגרת זו נועדה על מנת להעמיק בקרב החיילים והמפקדים את הכרת האחר ולהסביר על החג שחיילים שיושבים לידך חוגגים ואין כאן כל כוונה לפגוע במישהו שמאמין אחרת או חושב אחרת".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כלומר? לפי התגובה הרשמית של צה"ל, היא בסך הכל עשתה "מצווה"… היא לקחה כדוגמא את מה שמפרסמים בכל צבאות העולם ובמיוחד במוסלמים… בקיצור: ב ו ש ה ו ח ר פ ה !!!!

    יעקב |
    הגב