החיילת והארטיק: "עושים לה עוול"(וידאו)

סערה ברשת: לאחר שחיילת מג"ב תועדה כשהיא מכוונת נשק לעבר מחבלת כשבידה גלידה. היא הפכה למוקד לבדיחות, אך במשמר הגבול מגבים אותה. "היא רק חודשיים בשירות" {החיסול בעפולה}

לוחמת מג"ב והארטיק:  ברשת גיחכו על  הסרטון בו תועדה לוחמת מג"ב כשהיא אוחזת בידה שלגון לצד הלוחמים שהיססו זמן רב האם לפתוח באש לעברה של המחבלת שהחזיקה סכין בידה.

בתיעוד נראת החיילת שלא שיחררה את הארטיק ואף מפילה את המחסנית מהנשק ומיהרה להרים אותה.

גורמים במג"ב אמרו לחדשות 2 Online כי החיילת לא תיענש, וכי מדובר בטירונית בלבד, רק חודשיים בשירות, שהייתה בדרכה הביתה. "זה נקרא לחץ, מי שלא היה בסיטואציה כזאת שלא ישפוט".

"הרשת עושה לה עוול גדול באופן שבו היא מוצגת, היא אפילו עוד לא מוסמכת כלוחמת, ברור אבל שמסבירים, מחנכים ומלמדים", הוסיף הגורם. לוחמת אחרת במשמר הגבול אמרה: "תחשבו על זה, היא רק התגייסה והיא כבר נקלעת לאירוע כזה, זה לא קל לה ועכשיו כולם שופטים אותה. צריך להפסיק את הלינץ' הזה שעושים לה ברשת, מותר לה לאכול גלידה, ובאינסטינקט שהיה לה היא המשיכה להחזיק אותה, ממש לא קל לה עם זה".

 

קצין במג"ב הדגיש בתגובה לביקורת ברשת: "גם באירוע הזה לוחמים ואזרח נחושים מבצעים ירי ומנטרלים את המחבלת, ללוחמים והלוחמות האלה מגיעה תמיכה במקום לשפוט אותם בסיום כל אירוע, אחרי הכל כשאנחנו יושבים סביב שולחן השבת הם אלו שעומדים בחזית של פרץ האלימות הזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.