החיים החדשים של ג'ונתן פולארד

בעוד יומיים ישתחרר ג'ונתן פולארד מהכלא האמריקני אחרי 30 שנה. הוא צפוי להתגורר בניו יורק, יתייצב בפני קצין מבחן וישמור מרחק מעיתונאים.{יומיים לשחרורו}

החיים החדשים של פולארד: 30 שנה אחרי שנתפס ונכלא מחרתיים (שישי)  זה קורה!! המרגל היהודי ג'ונתן פולארד יעזוב את בית הסוהר "באטנר" שבצפון קרוליינה – ויעבור לחיות חיים חדשים.

שחייו לא יהיו חופשיים לחלוטין – ופולארד צפוי לנהל את חייו תחת העין הבוחנת של שלטונות ארה"ב.

חדשות 2 מציגים  איך ייראו חייו של האסיר לשעבר מעתה והלאה?

פולארד צפוי לצאת מכותלי בית הסוהר ולשוב לבני משפחתו, ובראשם אסתר פולארד, שהמתינו שנים רבות  לשחרורו.

לאחר שיעזוב את מתחם בית הסוהר, הוא צפוי להתגורר בבית בניו יורק – וייאסר עליו לצאת מארה"ב למשך 5 שנים.

פולארד יצטרך להתייצב בפני קצין מבחן בעיר פעם בכמה זמן – ולדווח לו על מהלך חייו, הוא לא יוכל לעלות לישראל במשך 5 שנים – זאת למרות בקשות שהועברו לממשל האמריקני בנוגע לכך.

בסביבתו של פולארד – בהם בני משפחתו,  שומרים על שתיקה נכון לעכשיו. הם מסרבים לחשוף תחת אילו תנאים יחיה פולארד בארה"ב, האם יהיה רשאי לעזוב אותה בשלב מסוים – ומה בכלל צפוי ביום השחרור עצמו, לו ציפה בכיליון עיניים זה 30 שנה.
בקרבת פולארד נוקטים במשנה זהירות מתוך מחשבה כי כל אמירה או הצהרה בנושא, עלולה להשפיע על השחרור – בשל משקעי העבר עם ארצות הברית משפחתו מקווה כי לאחר שחרורו, יזכה פולארד בחיים שקטים ומרוחקים מעיני המצלמות.

בישראל יש כבר מי שמנסים לקדם חוקים שישפרו את אורח חייו. ח"כ דוד ביטן (הליכוד) הגיש הצעת חוק לפיה המדינה תישא מעתה והלאה בעלויות המחייה של פולארד – דיור, כיסוי הוצאות רפואיות וקצבה חודשית למחייה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.