החיים המאושרים של חסידי גור

בימים האחרונים החלה מתקפה פרועה של אנשים/נשים שאינם/ן מבינים/ות בתחום חיי המשפחה, בעניין גדרים ותקנות שיש בקהילות גדולות וחשובות, שמחה קופרברג חסיד גור נכנס לנעליו של אמנון לוי, ומעניק לכם הצצה לבית של דבורה חסידת גור בערד. { דעה}

לכולנו ידוע המשפט: ילד עד גיל 9 אינו חוצה את הכביש לבד, כל מנהל גן ילדים או מוסד שבהם לומדים ילדים או ילדות יודע שחלק מתקני הבטיחות של המוסד על פי חוק זה להתקין על שפת המדרכה שמול פתח בית הספר מעקות בטיחות בכדי שילדים לא יתפרצו לכביש.

שאנו צועדים מעדנות ברחובות העיר בין בשעות הבוקר ובין בשעות אחרי הצהריים אנו שומעים אמא, אבא או סתם עובר אורח אשר גוערים , "ילד אל תחצה את הכביש לבד, אתה קטן מדי ואינך מבחין בסכנות הכביש".

בימים האחרונים החלה מתקפה פרועה של אנשים/נשים שאינם/ן מבינים/ות בתחום חיי המשפחה, בעניין גדרים ותקנות שיש בקהילות גדולות וחשובות, ובעיקר חסידות גור,  לצורך כך נכנסתי לנעליו של אמנון לוי, הצטיידנו בתחקירנית חרדית ושני אנשי צוות שיצאו להתחקות אחרי הנשים החרדיות – הגרסה הגוראית, בכדי להמחיש לכם כיצד נראים החיים בבית משפחת קופרברג בערד.

יצאנו לבית, אם חשבתם שתראו אשה מסוגפת, שחייה בצער ובדחקות. אז לא, דבורה, אמא ל-5 ילדים 2 בנים ו3 בנות, בעלה חצי יום אברך כולל וחצי יום עובד במכון תורני, דבורה קיבלה משרה חשובה ובעלת השפעה בעיר מגוריה, היא מספרת לנו שבעלה ממש לוקח חלק בניהול הבית, היא גומרת את העבודה בכל יום לא לפני שעה 5 אחה"צ. בעלה מגיע כל יום לקראת שעה 2 בצהריים, הוא מחמם לילדים ארוחת צהריים טובה מגיש להם והם יושבים ואוכלים, לקראת שעה 4 הוא הולך מהבית לעבודתו במכון התורני, "בשעה 5 הילדים מחכים לי בכיליון עיניים", מספרת דבורה, "אני מגיעה ומנשקת כל אחד ומקדישה לכל אחד ואחת תשומת לב כמתבקש".

ובכל יום, בשעה 8:30 בערב בעלי חוזר לבית לארוחת ערב ויש לנו שעת איכות זוגית מיוחדת במינה, לא כמו שנראה לכם שאין קשר בין הבעל לאשה, אנחנו יושבים מדברים על חיי המשפחה ועל המתרחש מסביב, ממש קשר חזק,יש בזה משהו קסום, הבעל או האשה לא זמינים בכל דקה, והקשר והתחושה של הייחודיות מהווה קשר בלתי רגיל בחיי הנישואין. "אל תחשבו שאני לא מכירה מה קורה בעולם, ועוד איך ,יש בחוץ חיים פתוחים,אני בוחרת כל שעה ושעה מרצון ובשמחה את סגנון החיים החסידי שלנו, לדעתי זה שלא הכל מותר מביא ממש סיפוק בחיים ושמחה ואושר" היא מספרת.

אני יודעת שבחוץ כולם חושבים שאנו כת חשוכה ומפחידה שחייה בצורה מוזרה, אך בפנים הכל טהור, מתוק מדבש, אהבה אמיתית שא"א להמחיש אותה מעל גבי הבמה הזאת.

כל מיני כתבים והוגי דעות יוצאים ומכפישים אותנו, זה מגיע אך ורק מקנאה, ידוע הרי שחיי קהילה ועזרה הדדית זה אחד הדברים החזקים ביותר שיש בקהילה שלנו, מי שמחתן מקבל הלוואות ענק והחזרים נוחים, יש מלגה לכל אברך כולל מעבר למלגה מהכולל עצמו, יש מוסדות לתפארת בכל עיר שבה הקהילה קיימת, ולא כל אחד זר יכול להתחבר לקהילה שלנו. בקיצור המשפט הידוע מהתורה זה התשובה לכל אלו שמנסים להשמיץ, "הקנאה התאווה והכבוד מוצאים את האדם מן העולם".

לסיום, דבורה בדיוק נזכרת שכעת זה שבוע של פרשת קורח, שזה פרשה בתורה שמסבירה לכל אחד ואחת עד היכן כוח הקנאה הוביל בזמנו ועד היכן זה יכול להוביל עד לפי שחת, כי בלי תקנות וגדרים, יצוצו קשיים ובעיות בשלום בית, לכן הגדרים גם אם לא כל חסידי גור מיישמים אותם חיוניים למען עתיד ילדינו.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הכוונות שלהם היא להסתיר כל מה שקשור להתעללות מינית.השואה האמיתית שתצא החוצה.הכוונות הן לא טהורות.לכן המציאו "גדרות" כדי להסתיר את חוסר הגבולות שלהם במין : הורגים ילדים ונשים משתיקים.ונשים שותקות והן משותקות במיניותן ומאובנות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אז למה הסטייפלר קרא לגור: כת מעניי הנשים?

  הוא חלם חלום??

  יכ |
  הגב
 3. אחי אחי , אל תיסחף, אני רוצה לראות אותך מאחל חיים מאושרים כאלו לידידך שלא מהקהילה שלך, כן, כחסיד גור שנולדת לתוך זה תאמר לך ולאחרים כי יש גם אושר רב בתוך החיים האלו,

  מוישלה בצלאלי |
  הגב
 4. אחרי קריאת דעה זו, שיניתי את דעתי!
  אכן גור כת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב