החילונים זועמים: רוב הזוכים בדירות – חרדים

טבריה: רוב הזוכים בהגרלת דירות "מחיר למשתכן" בשכונת המושבה בטבריה, חרדים. פעילים חילונים: "איך לא ראינו את האסון מתקרב"

טבריה: פעילים חילוניים זועמים ומסיתים נגד הציבור החרדי ברשתות החברתיות, על כך שכל הנראה חצי מזוכי הקרקעות לבניה בשכונה החדשה שנבנית בטבריה, "המושבה", בשיטת "מחיר למשתכן", הם מהציבור החרדי.

לפני כחודשיים נסגרה ההרשמה למכרז, ובסוף שבוע נודעו תוצאות ההגרלה של המתמודדים, ועל פי מה שנודע, עשרות משפחות חרדיות תושבי העיר זכו במכרז, רובם משפרי דיור שהיו גרים באזור שיכון ג' וד', התמודדו בהגרלה וזכו, וככל הנראה יבנו בשכונת "המושבה" את ביתם ויעברו לשם.

עסקן חרדי בעיר אומר ל'אקטואליק': "יש גורמים עוינים שניסו להפיץ שמדובר כאן בגורמים קיצוניים כמו הנטורי קרתא. זה שקר וכזב. מדובר בחרדים רגילים, לא קיצוניים, והם חרדים שגרים כאן שנים רבות. כל הבלגן כעת נגדם הוא בגלל הבחירות המקומיות. מי שהתמודד ושם כסף, זכה. אין שום דבר אחר".

מנגד, פעילה חלונית מהעיר בשם נינט כלפון כותבת: "איך לא ראינו את האסון מתקרב? איך לא ראינו את התחרדות העיר? איך לא ראינו את נשות הטליבן בעיר?".

עוד תושב כתב: "ראש העיר, יוסי בן דוד, מכר את העיר לחרדים".

הפעיל החילוני ליאור פרץ, חברו של הפעיל האנטי חרדי רון קובי המתמודד לראשות העיר, כתב בפייסבוק: "שכונה שתסגור את הגולל על טבריה החופשית. בן דוד גמר על טבריה. חייבים לעצור את זה עכשיו, כי לא תהיה עוד הזדמנות אחרת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.