החילונים חושבים שישראל יותר יהודית, החרדים לא

האם מדינת ישראל היא מדינה יותר יהודית או מדינה יותר דמוקרטית? החילונים שענו על השאלה סבורים כי ישראל יותר יהודית מדמוקרטית, החרדים חושבים הפוך. {יהודית ודמוקרטית}

מדינת ישראל מוגדרת כמדינה יהודית ודמוקרטית. סקר של מכון שילוב שנערך עבור גלי צה"ל, בדק את עמדתם של אזרחי ישראל בשאלה האם ישראל היא מדינה יותר יהודית או מדינה יותר דמוקרטית. מתברר כי התשובה לשאלה משתנה בקרב המגדירים עצמם חילונים לאלו שענו לסקר ואמרו כי הם חרדים.

על פי הסקר, 41% מהציבור היהודי בארץ סבורים שמדינת ישראל כיום היא יותר יהודית מדמוקרטית. רק 22% מהנשאלים השיבו שישראל לדעתם יהודית ודמוקרטית במידה שווה ואילו 30 אחוז מהנשאלים סבורים שישראל יותר דמוקרטית מיהודית.

הנתון הזה מתהפך בקרב הנשאלים המגדירים את עצמם חרדים, 76% אמרו שישראל היא יותר דמוקרטית מיהודית; בקרב הנשאלים החילונים לעומת, 55% חושבים שהמדינה יותר יהודית מדמוקרטית.

לפי הסקר 47% רוצים שישראל תהיה יהודית ודמוקרטית במידה שווה, 33% רוצים אותה יותר דמוקרטית ופחות יהודית, ואילו 17% רוצים אותה יותר יהודית ופחות דמוקרטית.

בסקר הזה יש עוד נתון מעניין, לגבי ראש הממשלה נתניהו: 69% מהנסקרים אמרו שלדעתם, העובדה שראש הממשלה מחזיק בנוסף להיותו ראש הממשלה בארבעה משרדים ממשלתיים, החוץ, התקשורת, הכלכלה והמשרד לפיתוח אזורי, פוגעת בדמוקרטיה הישראלית.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.