החילונים מחמיאים ל'שבת היום': "הוא גיבור תרבות"

'ידיעות אשדוד 'מפרסם כתבת שער נרחבת על תלמיד ישיבת גרודנא מאיר כהן, שהתפרסם בזכות סרטון שתועד ברשת בו הוא זועק בקול ניחר במשך 40 פעמים , 'שבת היום היום', מה חושבים חבריו בגרודנא? ומה סבור עורך הדין ארי שמאי ? הפרטים

תלמיד ישיבת גרודנא מאיר כהן, התפרסם בתוך כחודש בכל הרשת החברתית, בזכות סרטון שתועד ברשת בו הוא זועק בקול ניחר במשך 40 פעמים , 'שבת היום היום', מול מתחם ביג באשדוד, הסרטון זכה לעשרות אלפי צפיות ורץ באפלקציית הווטסאפ, כהן נעצר בעיצומה של השבת על ידי השוטרים ושוחרר בערבות.

הסרטון שתיעד את מעצרו הפך לוויראלי, הגיע לטלוויזיה ואף זכה לפרודיות ברשת. כהן  זכה השבוע לכתבת שער בידיעות אשדוד, העיתונאי יאיר הרוש  שוחח עם חבריו בישיבה שבה  הוא לומד ברובע החרדי החברים רואים בו "גיבור", אך יש גם כאלה שסבורים שהוא לא משרת את המטרה נאמנה.

חברי מועצה חרדים הסבירו כי הצעיר  גורם לנזק, מאחר שהוא גורם לסקרנים לצלם אותו ובכך לחלל את השבת.

'שבת היום' זוכה לתמיכה דווקא בקרב נציגים מהציבור החילוני, שרואים במעצרו מעיין סתימת פיות.

 

צפו: 40 קריאות "שבת היום"


בישיבת גרודנא סבורים שהוא גיבור, "חבל שאין עוד כמוהו ולא כולם עושים את זה, אבל מחכים להוראות בינתיים", אמר אלעזר אנפלינג, הלומד בישיבה לכתב ידיעות אשדוד . "זה מעצר שווא לכל דבר. האשימו אותו באיומים, בחסימת כביש, תקיפת מאבטחים, אי ציות וסירוב להזדהות. לקחו אותו בכוח למרות שאמר שהוא רוצה ללכת ברגל. הוא לא נתן להם את הפרטים שלו עד מוצאי שבת". לדברי אנפלינג, אם מעשיו של כהן היו כה חמורים "מדוע המשטרה טענה בדיון שהייתה משחררת אותו אם רק היה מזדהה?".

אברך אחר סיפר כי כהן הוא תלמיד "בסדר גמור, נחשב לאדם שקט ואף מופנם לעתים. לא יודע אם לקרוא לו גיבור, אלא הוא אחד שכואב לו וכך מבטא רגשותיו". בחור אחר  מספר שמדובר באדם רציני מאוד שעושה את מה שהוא עושה לא בשביל להתפרסם חלילה, אלא כי באמת קדושת השבת חשובה לו. "בעיני הקהילה הוא נחשב לגיבור, יש לו אומץ", אומרים שם.

שבת היום

עו"ד ארי שמאי, שנלחם למען זכויות הפרט התייחס למעצר ואמר, "אם לדבר בקולי קולות היה עילת המעצר אז אני הייתי עצור עד לתום ההליכים",

שמאי מוסיף בציניות. "הסרטון מצביע על זה שהוא לא נורמטיבי, וגם ללא נורמטיבים יש זכויות. זו זכותו, לא הייתה שום תחושה של איום. אם כך מדובר בשתי החלטות אומללות של מערכת המשפט בשבוע אחד: הראשונה של בית משפט השלום בתל אביב לאסור על עו"ד ברק כהן לכתוב על ציון וקנין קינן, מנכ"ל בנק הפועלים, ברשת החברתית, והשנייה היא לעצור אדם שצעק 'שאבס'".

עו"ד שמאי, סבור עוד כי מעצרו של כהן "הוא לא פחות מעוד החלטה שערורייתית של משטרת ישראל שנובעת מזדון או טיפשות או שניהם ביחד. זכותו של אדם לצעוק 'שאבס, שאבס' בכל מקום כאוות נפשו, וזה לא אמור להפריע לאף אחד ועולה בקנה אחד עם חופש הביטוי".

 

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מאיר כהן נעצר מאחר שיש לו הרשעה על תנאי בגין עבירות שהוא ביצע. הוא שוחרר בהרחקה של 90 יום מהביג. הוא נחשד באיומים, תקיפת סתם, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו".

מהנהלת הביג לא התקבלה תגובה.

 הכתבה המלאה מתפרסמת בידיעות אשדוד

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נעצר, הא?- זהו מעצר שווא של שוטרים מן הזן האפל (ילדי כאפות לשעבר שרק ייחלו להזדמנות להתמנות ולהיות מעל מישהו כדי להשיב את כבודם האבוד) שכשאין להם על מה לעצור הם ממציאים סיבות כשהראשית בהם היא "הפרעה לשוטר בתפקיד".
  רק יסביר לנו השוטר באמצע מה היית כשהפריעו לך? לברוח מעבריינים אמתיים או בעבירות שעליהן "גדוילי ואבירי המשטרה" נעצרים יום יום – מושחתים תמיד תישארו אבל לא יעזור לכם כלום!!! סוף האמת להיגלות לצאת לאור.
  מי שמגנה אותו אולי בסתר ליבו מקנא ביכולתו של מאיר כהן לומר את האמת גם כשלא נעים לאחרים לשמוע אותה.

  שלולית |
  הגב
 2. לסיום הדברים: סיפור יפה שהתרחש לפני שנים רבות, חכם גדול חי בסין ושמו צ'אנג. היו לו תלמידים רבים, אחד מהם היה קונג, שנודע כעצלן. יום אחד קרא לו צ'אנג ואמר: "בני אתה מבזבז את זמנך. אינך לומד. מעתה כל יום שאינך לומד אתקע מסמר אחד בקיר. בסוף השנה תספור את המסמרים ותדע כמה ימים בזבזת". בסוף השנה, היו בקיר 365 מסמרים ראה קונג את המסמרים הרבים ורצה לתקן את דרכו. בא אל צ'אנג ואמר:"מורי, עכשיו אלמד". ואמנם שקד על לימודיו. התחיל צ'אנג מוציא את המסמרים מהקיר. בכל יום היה מוציא מסמר אחד. בסוף השנה אמר קונג בשמחה: "מורי, כבר אין אף מסמר בקיר! הרי שתיקנתי מה שקלקלתי". הסתכל צ'אנג בעצב על הקיר ואמר: "נכון בני, מסמרים בקיר-אין, אך החורים נשארו בו" והמבין יבין. אך החורים נשארו, אך החורים נשארו, אך החורים נשארו, אך החורים נשארו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. שלוחי הס"ם נציגי בעלזא ויזניץ וחב”ד וכו' מכרו נשמתם לבלעם ראש העיר י-ם, שטן השמד והניאוף, ונעדרו תמורת שלמונים. אסור לנו לברוח מהאמת למרות שהיא כל כך מרה, מדובר בחילול שם שמים שלא היה בעולם הזה, יותר גרוע מליפא שמלצר החוטא ומחטי הרבים, מדובר במי שמכנים עצמם "חסידים" שהפכו לשותפים לשטן המחבלי ויחד עם מי שדגלם הוא הרס וחורבן, נתנו יד למעשה נפשע להעביר החלטה פושעת ומזיקה בירושלים להקמת הספורטק למרות שיודעים הם כי זה רע לכל יהדות החרדית, מחללי ש"ק , מות יומת.

  פשוט לא יאומן כי יסופר, כאחד שמכיר את המקרה מבפנים, אין מילים יותר נכונות מאשר עלילת דם נגד כבוד השבת קודש, מהגרועות שידע הציבור התורני. כמו כל השנים אנשי הדמים הכת "רח' חזון איש" ממשיכים במעשי הרדיפה שלהם כמו אנשי דאעש ממש, ואחר כך לצעוק שרודפים אותם הצדיקים האמיתים מי-ם. ובשעה שהציבור יחליטו להוקיע את מעשיהם הרעים ג' עבירות חמורות, הם יעמדו ויצעקו כמו אנשי דאעש, רודפים אותנו רוצים לחסל אותנו, פשוט אנשי טרור.

  מה שכואב עוד יותר זו הצביעות הויזניצאית, הרבי שלהם ישב ב’מועצת’ והוא נראה כשותף למחאה על מה שקרה בירושלים כשנציג שלו היה שותף למעשים רעים הללו. לנציג חב”ד אין רבי (בכלל) בפרט במועצת וכלל לא ברור מי התיר לו להיות שותף לעיסקה, ויש למחות על כך בגדול. צבועים רוצחים וגנבים תמורת בצע כסף! מה עם תכלס’? איפה יראת שמים, איפה שם כבוד השבת? מדוע רבה של אשדוד השייך לציבור הפושעים מסייר בביג אשדוד ונותן הכשרים לחנויות? מדוע כמעט ולא נשמעת המחאה לגבי ביג בשטירמר.

  נדגיש, מדובר באנשים נראים כחרדים לכל דבר, אך הצבעתם מוכיחה כי ביידישקייט שלהם מעורב גם גויישקייט פוליטי, גוים ממש בלי שום ספק. דבר ד' כתוב רק על צד אחד של ישותם. הרי נציגים הנראים כחרדים מקבלים כתב מינוי כדי להשיג הישגים ולנצח, וגם להשמיע את דבר ד' ודעת תורה צרופה בעת הצבעה. מה מועילים חייליה של מדינה אם בעת מלחמה הם נופשים להנאתם וקולם הלא נשמע סודק את החזית המאוחדת שחייבת להדהד ברמה?.

  "בדיוק על זה חרבה ירושלים! בדיוק על זה היא ממשיכה להחרב. הנזק הוא בלתי הפיך: "דוקא בעקבות הויתור על מחצית האמת, ידרוש הצד שמעבר למתרס – וזו זכותו המלאה – שנוותר על הכל… אם חלק אחד אינו בא מאת ד' מן השמים, מה טעם יש לייחס זאת לחלק השני"? (הגרש"ר הירש ח"ד, ריא). הצבעתם של הנציגים הנראים כהחרדים (מבחוץ) שנענו להוראת מרנן גדולי ישראל ופעלו בהוראתם, נועדה למנוע את חורבן ירושלים. התנהגות אחרת סודקת אחדות, פוגמת שליחות ופורמת נאמנות, מביאה לחורבן הבית, הבית של היהדות הנאמנה.

  העיתון הגנוב יתד (ויתד… וכיסית את צאתך) נלחם בכבוד המתים מתעללים רשעי העולם משומדים מבני ברק, ארורים מזרע עמלק, בני בניו של המן הרשע שלמדו תיייייירה בבני ברק, שלוחי הסטרא אחרא בפראקים ובפאות בחוץ, כת הערב רב, מסיונרים ומשומדים, לאחר שביזו הורים באי הזמנתם לחתונת הנכדה ובאי הדפסת שמם על ההזמנה, הם מטיפים מוסר??? אפילו בזמן הרשע שבתי צבי ימח שמו וזכרו לעד ולנצח נצחים, לא היו ארורים כאלו פלג רח' חזון איש, אנשי שמד, שכל כולם כסף כח ושלטון ושוב כסף ושוב כסף, המבין יבין, לא הכל יכולים לעלות על הכתב, יותר גרוע פי מליונים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב