"החילונים מממנים את החרדים"

מסמך אנטי חרדי חמור שמופץ באשדוד, מסית נגד הציבור החרדי ומעודד את החילונים המקומיים להפגין. "או שאתה חרדי, או שאתה מממן את החרדי"

אם חשבנו שההסתה בעיר אשדוד תלך ותקטן, מסתבר שאין שבוע מבלי ההסתה נגד הציבור החרדי באשדוד:

אחרי עקירת המזוזות שאירעה בעיר לפני שבועיים, מקרה שעדיין נמצא בחקירת משטרה, בסוף השבוע הופצו בקבוצות וואטספ של תושבי אשדוד מסמכים, מהם עולה כי כביכול הציבור החרדי "סוחט" את כל התקציבים, גם של העירייה וגם התקציבים הממשלתיים.

וכך, במסמך שהופץ, בטור חרדי אל מול חילוני כותבים מפיצי המסמך: "לחרדים המדינה בנתה שכונה, לחילונים המדינה לא בנתה פרויקט לזוגות צעירים.

"חרדי מקבל הבטחת הכנסה לאברך מהמדינה בסך 2,800 ₪, וחילוני עובד קשה ומרוויח קצת מעל המנימום, 5,000 שקל". וכך הם ממשיכים בעוד עוד הסתה.

בשורת הסיום נכתבה השורה האנטי-חרדית הבאה: "או שתהיה חרדי, או שתממן את החרדי".

המסמך המזעזע והשקרי שהופץ

עסקן ציבור מהקהילה החרדית מאשדוד אומר ל'אקטואליק': "אנחנו מתחננים: די להסתה! עד שלא תהיה אלימות קשה, לא יירגעו המסיתים. הרי כולם יודעים שזה בגלל הבחירות המקומיות שמתקרבות, ולכן פתאום עושים את ההפגנות והרעש, והתקשורת חוגגת על זה".

כזכור, רק לפני כשבועיים דיווחנו על כך שבמשטרת ישראל התקבלו תלונות רבות על ונדליזם שנעשה בפתחי הבתים ברובע החרדי באשדוד, וזאת על רקע המאבק בין החילוניים לחרדים בעיר על פתיחת החנויות בשבת. תושבים חרדים התלוננו במשטרה כי עשרות מזוזות  נעקרו מפתחי הבתים, ככל הנראה על ידי פעילים אנטי דתיים תושבי אשדוד.

המשטרה חוקרת האם מדובר בפשעה שנאה שמכוון כנגד הציבור החרדי, או שמלא מדובר בגל גניבות מקרי.

עסקנים באשדוד משערים כי הצעד נעשה נגד כוונתו של ראש העיר יחיאל לסרי לשמור על הסטטוס קוו ולא לאשר פתיחת חנויות בשבת קודש

בעקבות התלונות, המשטרה פתחה כאמור בחקירת נסיבות האירוע.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הצילו! הצילו!!! בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד! דליפה אחזתנו וירעד לבבנו בהגיע השמועה הקשה כי דרך אויב בשער בת ציון לשלוח יד בבנות ישראל הכשרות לפרוץ יסודו של עולם, להתגייס לצבא או לשירות לאומי. עוד כתבו הרבנים: ועתה הוסיפו להרים ידם לטמא גם בנות ישראל הכשרות להתנכל עליהם בכל מיני דרכים, לחייבם להופיע בעצמם בלשכות הגיוס ומערימים קשיים על בנות רבות לבל יקבלו הפטור כאשר היה נהוג כל השנים. ומזה תקופה ארוכה שהצבא החל להתנכל בכל מיני דרכים לבנות שומרות תורה ומצוות, ואפילו לתלמידות סמינרים ממש, בניסיון לערער מוסכמות יסוד שקבועות בלב כל איש ואשה מישראל. ומכן יש אזהרה חמורה לכל בנות ישראל כי אין שום היתר לשום בת סמינר להופיע בשום אופן בלשכות הגיוס. כי "אנו [הרבנים] רואים בזה גזירת שמד וזימה, והעברה על דת, אשר אנו מצווים עליה יהרג ואל יעבור". ממש עצוב לראות השמד וירידת הדורות. זה מחייב אותנו לחזור בתשובה. כל גדולי הדור פסקו שגיוס בנים ובנות לצבא השמד יהרג ואל יעבור. וזה מחייב את כולנו לחזור להקב"ה, די למחלקות די לשנאת חינם, צריך לחזור בתשובה שלמה, ולומר לכולם את האמת, שיש גזירת גיוס השמד והזימה בפועל ממש. וגם צריך לזכור כל הזמן שיש גזירת גיוס בנים-ובנות, ויש גזירת חינוך השמד. פשוט השלטון רוצה לחלן אותנו. כל גדולי הדור פסקו שגיוס בנים ובנות לצבא השמד יהרג ואל יעבור. חייבים להתפלל לביטול הגזירה הנורא!!! כל מי שדם יהודי זורם בעורקיו לא יכול להחריש. הצילו! הצילו!!! כי בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד.

  הצילו! הצילו!!! בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד! דליפה אחזתנו וירעד לבבנו בהגיע השמועה הקשה כי דרך אויב בשער בת ציון לשלוח יד בבנות ישראל הכשרות לפרוץ יסודו של עולם, להתגייס לצבא או לשירות לאומי.

  עוד כתבו הרבנים: ועתה הוסיפו להרים ידם לטמא גם בנות ישראל הכשרות להתנכל עליהם בכל מיני דרכים, לחייבם להופיע בעצמם בלשכות הגיוס ומערימים קשיים על בנות רבות לבל יקבלו הפטור כאשר היה נהוג כל השנים. ומזה תקופה ארוכה שהצבא החל להתנכל בכל מיני דרכים לבנות שומרות תורה ומצוות, ואפילו לתלמידות סמינרים ממש, בניסיון לערער מוסכמות יסוד שקבועות בלב כל איש ואשה מישראל. ומכן יש אזהרה חמורה לכל בנות ישראל כי אין שום היתר לשום בת סמינר להופיע בשום אופן בלשכות הגיוס. כי "אנו [הרבנים] רואים בזה גזירת שמד וזימה, והעברה על דת, אשר אנו מצווים עליה יהרג ואל יעבור".

  ממש עצוב לראות השמד וירידת הדורות. זה מחייב אותנו לחזור בתשובה. כל גדולי הדור פסקו שגיוס בנים ובנות לצבא השמד יהרג ואל יעבור. וזה מחייב את כולנו לחזור להקב"ה, די למחלקות די לשנאת חינם, צריך לחזור בתשובה שלמה, ולומר לכולם את האמת, שיש גזירת גיוס השמד והזימה בפועל ממש. וגם צריך לזכור כל הזמן שיש גזירת גיוס בנים-ובנות, ויש גזירת חינוך השמד. פשוט השלטון רוצה לחלן אותנו. כל גדולי הדור פסקו שגיוס בנים ובנות לצבא השמד יהרג ואל יעבור. חייבים להתפלל לביטול הגזירה הנורא!!! כל מי שדם יהודי זורם בעורקיו לא יכול להחריש. הצילו! הצילו!!! כי בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד.

  הצילו! הצילו!!! בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד! |
  הגב