החילונים מתקוממים בעד התכנים הגסים

השמאל מזדעק ויוצא למחאה ברשת בעקבות החלטת ועדת השרים לקדם את החוק שיזמה ח"כ שולי מועלם רפאלי, יו"ר סיעת הבית היהודי, ולפיו ספקיות האינטרנט יחויבו לסנן תכנים בלתי הולמים באינטרנט .{ סינון תכנים }

השמאל מזדעק ויוצא למחאה ברשת בעקבות החלטת ועדת השרים לקדם את החוק שיזמה ח"כ שולי מועלם רפאלי, יו"ר סיעת הבית היהודי, ולפיו ספקיות האינטרנט יחויבו לסנן תכנים בלתי הולמים באינטרנט .

יו"ר שלום עכשיו לשעבר יריב אופנייהמר צייץ בטוויטר:  אם לא שמתם לב, עכשיו גם מנתקים ואתנו מהאינטרנט".

על פי הצעת החוק – ספקית האינטרנט  תחוייב לסנן תכנים גסים  אלא אם הלקוח יבקש אחרת.

בסקר של אתר וינט הצביעו 70 אחוז מהגולשים כנגד ההחלטה שמקוממת את הגולשים החילונים שמעדיפים לחשוף את ילדיהם לכל התכנים הגסים  והפוגעניים. גם בתגובות של הגולשים ניתן להבין את הלך הרוח שברובו כנגד ההחלטה לחסום את ישראל מתכנים גסים, שעד לפני עידן האינטרנט היה ניתן לצרוך אותו בעיקר בספריות וידאו בהצנע ובהחבא.

"המדינה הולכת אחורה. לאט אבל בטוח". כתב חילוני וליברלי ,  "לאנשים כמוני לא יהיה פה מקום עוד עשרים שנה. זה מתחיל להיות לי די ברור.  "ממש כמו באיראן" כתב ליאור,  "ממשלה הכי גרועה וחשוכה בתולדות מדינה". וזה עוד טיפה בים התגובות הרבות  שהופיעו ברשת כנגד ההחלטה.

עו"ד אורי סבח מהאגודה לזכויות האזרח, העוסק בחופש הביטוי באינטרנט ובפרטיות,  טוען כי החוק במתכונתו הנוכחי בעייתי.

"הצעת החוק הופכת את הסדר הקיים כיום – במקום שהאינטרנט יהיה פתוח לכולם וכל משתמש יוכל לבקש לקבל סינון אתרים, האינטרנט יהיה מסונן מלכתחילה, ומשתמשים יצטרכו להירשם ככאלה שמבקשים לצרוך תוכן פוגעני", הוא מסביר. "זה יאפשר בעצם יצירה של רשימת כל האנשים שצורכים פורנו, גולשים באתרי הימורים וכדומה. חשוב לטפל בנזקיו, אבל הדרך לעשות זאת היא לא כל ידי צנזורה על האינטרנט ופגיעה בפרטיות שלנו אלא באמצעות חינוך והעלאת מודעות".

עו"ד סבח, טוען כי הגדרת ה"תוכן הפוגעני" עמומה, . "בית המשפט לא יהיה זה שיקבע מה פוגעני אלא חברה פרטית שתפעיל אלגוריתם ממוחשב, בלי שאנחנו המשתמשים נוכל לדעת מהם בדיוק האתרים שנחסמו ומדוע. רק לאחרונה פייסבוק צנזרה באופן אוטומטי את התמונה המפורסמת של הילדה הוויטנמית שבורחת מהפצצה רק כי הייתה לא צנועה", הוא אומר.

לעומת זאת, חברת הכנסת מירב בן ארי (כולנו), תומכת  בחוק ומגדירה אותו כחשוב. "הייתי בין החותמים הראשונים על הצעת החוק ואני חושבת שהיא חכמה וחשובה", אומרת בן ארי לוינט. "במציאות של היום בה תכני  חשופים בכל אתר יש צורך לקיים מערכת סינון בסיסית שתהיה באחריות הספק הקיים. ילדים ובני נוער נחשפים הרבה פעמים בעל כורחם לתכנים שאינם מתאימים לבני גילם. כמובן שהחוק גם מאפשר לכל אזרח לשמור את האפשרות לבחור שלא לסנן אתרים".

ח"כ שולי מועלם רפאלי, בטוחה כי הוא מחויב המציאות. "השפעתה הקשה של צפייה והתמכרות לתכני הגסים ואלימות קשה הוכחה במחקרים רבים, כאשר הנזק לילדים הוא גדול מאוד", הסבירה לוינט. "נכון להיום, לילד קל יותר לצרוך תכנים קשים ברשת מאשר לקנות ארטיק בקיוסק השכונתי. לפיכך, יש למנוע מלכתחילה את הקלות שבגישה לחומרים אלו, בכך שברירת המחדל היא שספקיות האינטרנט יחויבו לסנן את התכנים, אלא אם הלקוח עצמו ביקש להיות חשוף אליהם".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מצויין שיקדמו את החוק הזה, אז הגברת שולי מועלם תקבל שכרה מלא שמונעת מאנשים לתת חילם לסטרא אחרא, ולהימס דעתם ומוחם וכוחם. אל תתן לנשים חילך אמר שלמה המלך. הוצאת זרע גורם לחלישות הגוף. חוץ מזה שאנשים מחריבים עולמות (רוחניים) ונותנים לסטרא אחרא לינוק בלי סוף.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. חוק חשוב מאוד ! יישר כוח.
  למה לאפשר לילדים מסכנים לראות מה שאף אחד לא אמור לראות???
  רק בגלל שלא שולטים בעצמם מוכנים לשרוף את הנשמות של הילדים שלהם…
  עצוב מאוד.

  ש |
  הגב