הח"כים אישרו לעצמם יועץ פרלמנטרי שלישי

בניגוד להמלצות הוועדה הציבורית, אישרו חברי הכנסת לעצמם תוספת של יועץ פרלמנטרי שלישי. עלות התוספת היא 20 מיליון שקל בשנה לתקציב הכנסת. {דואגים לעצמם}

ועדת הכנסת בראשות ח"כ דוד ביטן החליטה כי כל ח"כ יהיה זכאי ליועץ פרלמנטרי נוסף. בכך לא קיבלה את המלצת הוועדה הציבורית לבחון את הנושא בעזרת יועץ ארגוני. "לא לכל דבר צריך למנות יועץ", אמר יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן, יוזם ההחלטה, בהתייחסו להמלצת הוועדה הציבורית שיועץ ארגוני יבחן את בקשת הוועדה לאשר לח"כים יועץ נוסף.

הוא הוסיף כי "כשהחליטו על המבנה החדש בכנסת לא הביאו יועץ ארגוני כי היה ברור ומוסכם שזה מחויב המציאות. תנו גם לנו קצת קרדיט. לומר שהיועץ הארגוני יסיים את עבודת ותוך חודשיים זה לא רציני". פרופסור חיים לוי, יו"ר הוועדה הציבורית ביקש: "תנו לי חודשיים ותופתעו".

ח"כ מרב מיכאלי: "אתם מתייחסים אלינו כאל אויב. כאילו צריך לחנך אותנו, להסביר לנו את מקומנו. אנחנו ואתם באותו צד והוא דאגה לאינטרס הציבורי. עובדים ועובדות זה הכרחי על מנת שנוכל לייצר ולתפקד במספר זירות. יש עליה בטור הנדסי של הפניות אלינו וההתגוששות של הוועדה הציבורית עם הח"כים היא נזק לאמינות הח"כים. זה יוצר תסכול לנו וליועצות וליועצים שלנו כאילו כולם מינויים פוליטיים שבאו לפנק ח"כים".

פרופסור חיים לוי: "אני לא מופתע מהתגובות. כך ציפיתי. הנימוקים של הח"כים דומים. יש עליהם עומס מאד קשה. בכך אין לנו ספק. ברגע שיו"ר הוועדה פנה התחלנו לטפל. אתם כל כך לא אויב שלנו, אבל אתם לא יכולים לצפות שנהיה חותמת גומי. אתם מגישים בקשה ורוצים שנחתום. זה לא הולך ככה. מה מידתי אני לא יודע. אין לנו דעה קודמת. אם רוצים שנחתום בלי לבדוק, אז שלא תהיה ועדה ציבורית".

עו"ד חגי סיטון, חבר הוועדה הציבורית: "זה שמישהו מעלה על דל שפתיו דיבור שאנחנו אויב, זה חוסר הבנה בסיסי של תפקיד הוועדה הציבורית. אתם החלטתם שתהיה ועדה ציבורית. יש פרלמנטים בעולם שח"כים מחליטים הכל בעצמם. אנחנו לא באים כאויב. אנו בודקים בתום לב ובנפש חפצה".

ח"כ יואב קיש לחברי הוועדה הציבורית: "אתם נראים מנותקים. אני היום לא מטפל מספיק בפניות ציבור. אולי אני לא מנהל טוב. בלימוד מתווה הגז השקעתי המון שעות. זה פגע באותו זמן בדברים אחרים. אם היה לי עוד יועץ הייתי עושה עבודה טוב היותר. אני מבין את הדרישה ליעוץ ארגוני אבל אתם יכולים להיות קשובים ל-119 ח"כים. יש אחדות דעה מלאה בנושא". יו"ר הוועדה ח"כ דוד ביטן העיר: "אני מבקש לקחת בחזרה את הביטוי 'מנותקים'. אנו רוחשים לחברי הוועדה הציבורית כבוד".

ועד העוזרים הפרלמנטריים בירך על החלטתה של הוועדה וקבע כי "תוספת כוח האדם תאפשר ליועצים לשרת את הציבור בצורה מיטבית ומקצועית יותר ולהנגיש את לשכות הח"כים לציבור. תוספת היועצים תשרת את הדמוקרטיה הישראלית ואת הכנסת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.