הח"כים החדשים הגיעו למשכן הכנסת (תמונות)

לקראת השבעת הכנסת ה20. הגיעו למשכן הכנסת 39 נבחרים מ7 מפלגות שיהפכו לראשונה לח"כים. על מנת ללמוד על התפקיד אותו ימלאו בשנים הקרובות, וכן גם להכיר את מקום העבודה החדש שלהם.

לקראת השבעת הכנסת ה20. הגיעו למשכן הכנסת 39 נבחרים מ7 מפלגות שיהפכו לראשונה לח"כים. על מנת ללמוד על התפקיד אותו ימלאו בשנים הקרובות, וכן גם להכיר את מקום העבודה החדש שלהם.
בעוד יומיים יערך במשכן הכנסת טקס השבעה החגיגי של הכנסת ה-20 ו-120 חברי הכנסת יחלו בעבודתם כאשר שליש מהם יעשו זאת בפעם הראשונה. לקראת היום המרגש. 39 חכ"ים חדשים הגיעו היום (ראשון) לכנסת שם נערך יום עיון מיוחד שנועד להכיר להם את מקום העבודה החדש שלהם.
במהלך היום זכו החכ"ים הטריים לסקירה מקיפה על העשייה הפרלמנטרית.
יו"ר הכנסת יולי אדלשטין קידם בברכה את העובדים החדשים במשכן. "בעוד יומיים אתם בעלי הבית כאן כמו כל 120 הח"כים", אמר להם "אני קצת מקנה בכם ומאחל לכם להיבחר עוד הרבה פעמים – ולהגיע לתפקידים בכירים. אין שום דבר שמשתווה לתחושה של להיבחר ולהצהיר אמונים בפעם הראשונה".
אדלשטיין סיים את דבריו גם בהמלצה: "אפשר לשבת בחדש ולשחק או לקרוא. אף אחד לא יגיד לכם מתי לקום ומה לעשות, אבל אני לא זוכר בטלנים שנבחרו שוב לכנסת"

צ. דוברות הכנסת

.FB_IMG_1427629294894 FB_IMG_1427629297460 FB_IMG_1427629299834 FB_IMG_1427629302397
ותיק חברי הכנסת ח"כ עמיר פרץ. סיפר לחברים החדשים במשכן על 'מנעמי השילטון' "זה מה שחושבים ואין פה בדיוק תענוגות" , פרץ הבהיר "יהיו לכם חדרים קטנים הרבה יותר מכאלה שהתרגלתם בתפקידיכם הקודמים. כשאני הגעתי לכנסת בפעם הראשונה לפני 27 שנים שמו אותי בקראוון. כל קארוון חולק לשניים ושני חברי כנסת עבדו בו" .
מזכירת הכנסת, ירדנה מלר-הורביץ. שארגנה את יום העיון, נשאה אף היא דברים בפני החכ"ים החדשים. "זהו מרגש מאוד, בכל פעם מחדש, לקלוט חברי כנסת חדשים במשכן" ,

לאחר מכן התפנו לצילומים רשמים לצורך התמונה שתעטר את תעודת חבר הכנסת החדשה שלהם.

שיא במספר הנשים – וגם אח ואחות

המספר הגדול ביותר של חכ"ים חדשים יהיה בליכוד – המפלגה שמטעמה יכהנו 11 חברי כנסת צעירים ונמרצים בכנסת ה-20. דוד ביטן, ז'קי לוי, יואב קיש, דוד אמסלם, מיקי זוהר, ענת ברקו, נאוה בוקר, אברהם נגוסה, נורית קורן, ירון מזוז וארן חזן.
מטעם המחנה הציוני ייכנסו לכנסת 9 חכ"ים. מנואל טרכטנברג, רויטל סוויד, דני עטר, זוהיר בהלול, איתן ברושי, קסניה סבטלובה, איילת נחמיאס-ורבין, יוסי יונה ואייל בן ראובן.
מטעם כולנו מכילה כולה חכ"ים חדשים מלבד היו"ר משה כחלון. שם צפוים 9 חכ"ים חדשים, יואב גלנט, אלי אלאלוף, מייקל אורן, רחל עזריהץ טלי פלוסקוב, יפעת שאשא ביטון, אלי כהן רועי פוליקמן ומירב בן-ארי

הרשימה המשותפת תכניס לכנסת 6 חכ"ים חדשים, איימן עודה, עאדיה תומא סלימאן, עבד אל חכים חאג' יחיא, יוסוף ג'בארין, אוסאמה סעדי, ועבדאללה אבו מערוף

.
בבית היהודי יהיו שנים, ינון מגל ובצלאל סמוטריץ,

ואילו בישראל ביתנו ויש עתיד יספקו לכנסת החדשה ח"כ חדש כל אחת.

שרון גל (ישראל ביתנו). וחיים ילין (יש עתיד).

בכנסת ה-20 יהיה גם כמה חברי כנסת חדשים-ישנים שיחזרו אליה : בני בגין, משה כחלון, איוב קרא, יואל חסון, ואבי דיכטר. מתוך 120 חברי הכנסת, 29 יהיו נשים – ובכך יישבר השיא של מספר הנשים המכהנות בכנסת שנקבע בכנסת היוצאת (27 נשים).
בכנסת החדשה יכהנו גם אח ואחות, ז'קי לוי (ליכוד) ואורלי לוי-אבוקסיס (ישראל ביתנו) ילדיו של שר החוץ לשעבר דוד לוי.

השתתף בהכנת הכתבה: ארי קלמן 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אין לי בעיה עם זה שהבאתם את התמונות האלה, אבל למה "רק" את התמונות האלה?

    זוהר |
    הגב