החכי"ם החרדים במתקפה על לפיד: איש רע – חוטא ומחטיא

לאחר שנודע דבר מסיבת העיתונאים שקיים שר האוצר לפיד בעיצומה של השבת נרשמו גינויים מקיר לקיר במערכת הפוליטית הדתית והחרדית נגד לפיד.

בצאת השבת, לאחר שנודע דבר מסיבת העיתונאים שקיים שר האוצר לפיד בעיצומה של השבת נרשמו גינויים מקיר לקיר במערכת הפוליטית הדתית והחרדית נגד לפיד.
ח״כ מאיר פרוש הגיב: ״מפעם לפעם מתגלה לפיד שוב ושוב כלא יעיל ובעיקר יהיר, המוח בקודקוד חושב רק על המיקרופון והעיתונות, הישגיו עד עכשיו שואפים ל-0״.
ח״כ ליצמן אף הוא הגיב: "מביע מחאה לקיום מסיבת עיתונאים בידי לפיד, תוך חילול שבת בוטה ומיותר, ללא כל סיבה וצורך מיוחד. הנוהג הפסול, לחלל שבת בפרהסיה, בניגוד למקובל על ידי כל השרים עד היום, מעיד על איבוד ערכים בסיסי, של שר בישראל. על לפיד להתנצל על הזלזול המחפיר בערכי היסוד של העם היהודי וגם על הפגיעה המיותרת במנוחת השבת של העיתונאים"
גם במפלגת 'הבית היהודי' מיהרו להגיב נגד מסיבת העיתונאים של לפיד, סגן השר בן דהן כתב: סגן "שר האוצר יאיר לפיד הפגין במהלך השבת ניתוק מערכי היסוד של מדינת ישראל כאשר קיים מסיבת עיתונאים בעצם יום השבת ואילץ עשרות כתבים, מפיקים וצלמים להפר את שלוות השבת שלהם בעצמם. הרצון לקבל קרדיט כלשהו לא מתיר לשר האוצר לפגוע בערכים עקרוניים של המדינה היהודית, אני מזכיר לשר האוצר שממשלת ישראל שבה הוא חבר קיבלה על עצמה את יום השבת כיום מנוחה ל-או-מי. יאיר, כשהצטרפת לממשלה, קיבלת זכויות וחובות. חובתך היא לשמור על השבת הציבורית כיום מנוחה עבור כלל אזרחי המדינה."
השר אורי אריאל כתב בחשבון הטוויטר: ״שמעתי במוצ״ש ששר האוצר טוען שהגיעו להסכמות בתקציב. אבל מה אשמים הכתבים שנאלצו לקטוע את מנוחת השבת בשביל כמה דקות הודעה ״דרמטית״?
יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מוזס הגיב: "חילול שבת על ידי שר בישראל הוא מזעזע. אם לפיד חושב ששבירת כל המוסכמות המקובלות עד היום, תזניק את מעמדו הרעוע, הרי הוא טועה.טרה בהר הרצל".
ח"כ מקלב התבטא : "החוטא ומחטיא גרוע מכולם. לפיד איש רע שפוגע באוכלוסיות שלמות במסורת, בצביון וביחוס של העם היהודי ללא תקדים כעמלק המקרר את האמבטיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.