הח"כים הערבים לאן? הועדה תתכנס

ועדת האתיקה של הכנסת תתכנס היום באופן חריג כדי לדון בתלונות נגד חברי הכנסת של בל"ד שנפגשו בשבוע שעבר עם בני משפחות מחבלים. {הפגישה והסערה}

ועדת האתיקה של הכנסת תתכנס היום באופן חריג כדי לדון בתלונות נגד חברי הכנסת של בל"ד שנפגשו בשבוע שעבר עם בני משפחות מחבלים. במקביל, ראש הממשלה נתניהו הורה לקדם חוק שיאפשר להדיח את הח"כים ברוב מיוחד והיועץ המשפטי לממשלה הורה למשטרה לבדוק את הפרשה.

חברי הכנסת של הרשימה המשותפת ובכלל זה בל"ד, הודיעו כי לא ישתתפו בדיון של ועדת הכנסת על נקיטת צעדים נגד הח"כים שהשתתפו בפגישה עם משפחות מחבלים.

כזכור, חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה, חנין זועבי ובאסל גטאס, שנפגשו עם בני משפחות המחבלים, הבטיחו להן ללחוץ על הממשלה להחזיר את הגופות המוחזקות כאמצעי הרתעה ואף עמדו דקת דומיה "למען נשמות השאהידים"

במקביל, ערך ך "ישראל היום" בשיתוף מכון "הגל החדש" סקר בקרב 500 נשאלים יהודים דוברי עברית, באשר לעמדתם בעניין. רוב הציבור היהודי תומך בנקיטת צעד כלשהו נגד אותם חברי כנסת.

משתתפים בסקר נשאלו "כיצד יש לנהוג לדעתך בשלושת הח"כים הערבים, שנפגשו עם משפחות מחבלים פלשתינים?". מתוצאות הסקר עולה כי 57 אחוזים מהנשאלים תמכו בהוצאת שלושת הח"כים מהכנסת. 35 אחוזים מאמינים כי יש להעמידם לדין בגין הסתה. 8 אחוזים מתוך הנשאלים מאמינים שהח"כים פעלו במסגרת תפקידים, ואין צורך לעשות דבר בעניינם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.