הח"כים יסיירו בבית שמש בעידוד הרפורמים. אייכלר: "הסתה נגד החרדים"

החכ"ים החרדים נגד סיור הועדה לקידום האישה שאמור להתקיים הבוקר בבית שמש. ח"כ אייכלר: "זה כמו שאנשי כהנא יסיירו באום אל פאחם"

היום (א') אמור להתקיים סיור של הוועדה לקידום מעמד האישה בעיר בית שמש, בהשתתפות וביוזמת הארגונים הרפורמיים.

הסיור מתקיים הבוקר, בעקבות מלחמת שלטי הצניעות  בעיר. בחודשים האחרונים, כזכור, המשטרה והחרדים הקיצונים של בית שמש משחקים בחתול ועכבר. הקיצוניים תולים שלטי צניעות (גברים בצד ימין/נשים בצד שמאל, או על החיוב ללכת בצניעות) והמשטרה ועובדי עיריית בית שמש מורידים את השלטים.  זאת אחרי שבית המשפט חייב את העירייה להוריד את השלטים, ולא – יקבלו קנס, אחרי שהשופט החליט על קנס של אלפי שקלים ליום בכל יום שהשלטים יהיו בעיר.

בעקבות היוזמה לקיים  הבוקר את הסיור, ח"כ ישראל אייכלר שלח מכתב בסוף שבוע שעבר ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בכדי לעצור את הסיור. לדבריו, "כל מי שמכיר את הדינמיקה הרגישה בעיר יודע כי שום תועלת עניינית לא תצמח מסיור כזה. אין מנוס מההבנה כי מטרתו היחידה של הסיור לעורר פרובוקציה תקשורתית. הסיור יקדם רק את מעמדם של ארגוני הנשים הרפורמיים".

הבוקר אמר ח"כ אייכלר כי "ההסתה נגד יהודי בית שמש פורצת לכל רחבי הארץ, ומחנכת לא למכור דירות לחרדים. לפיד מסתובב בחוץ לארץ רוב הזמן ונפגש עם הרפורמים. אולי לכן הוא לא ידע שאני בכלל לא מתמודד לועדה למינוי דיינים והעדיף את בן צור על פניי".

אייכלר אף התבטא ואמר כי "סיור ועדת מעמד האישה בבית שמש כמוהו כסיור אנשי כהנא באום אל פאחם".

עוד אמר אייכלר, כי "מטרת המכתב ששלחתי ליו"ר הכנסת ולמפכ"ל המשטרה, הייתה להצביע על כך שצפויה הבוקר פרובוקציה בבית שמש. על המפכ"ל להנחות את השוטרים לנהוג בסבלנות היום עם המפגינים הצפויים להפגין בעיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.