צפו: הח"כים מגיבים ל"שוד" המיליונים (וידאו)

ועדת הכספים של הכנסת אישרה לפנות בוקר (שלישי) את תקציב המדינה הדו-שנתי לשנים 2017-2018. אלא שבתוך התקציב סעיף מרגיז שמעניק לחברי הכנסת שלנו מיליוני שקלים שיכולו לחלק לכל דכפין. ומה יש לחכים להגיב?צפו בראיון. { "זה כסף של הציבור"}

בתום דרמה של ממש, ועדת הכספים של הכנסת אישרה לפנות בוקר (שלישי) את תקציב המדינה הדו-שנתי לשנים 2017-2018. אלא שבתוך התקציב סעיף מרגיז שמעניק לחברי הכנסת שלנו מיליוני שקלים שיכולו לחלק לכל דכפין.

התקציב יעמוד בשנתיים אלה על 906.8 מיליארד שקל, 446.8 מיליארד שקל בשנת 2017 ו-460 מיליארד שקל ב-2018. אלא שלמרות הסיפוק מהעברת התקציב, מתברר כי בתוף התקציב מסתתר סעיף  מרגיז מאוד, שמעניק לחברי הכנסת מהקואליציה שסייעו לקדם את אישור התקציב כספים קואליציוניים בהיקף כולל של לא פחות מ-235 מיליון שקלים על פני השנתיים של התקציב.

לאחר שהדברים המקוממים  פורסמו היו מי  שכינו את ההתנהלות כ"שוחד פוליטי". שניים מהם – חברי הכנסת מיקי זוהר ואורן חזן (הליכוד) – התראיינו הערב ב"מהדורה ראשונה" בחדשות 2, כדי לנסות להשיב לביקורת הציבורית.

 

חבר הכנסת חזן לא התבייש ואמר בראיון לערוץ 2  כי "הוא  מאושר", הבהיר ח"כ אורן חזן, שזכה לקבל 10 מיליון שקלים בשנה בכספים קואליציוניים. "זה ערב טוב לא רק לי, זה ערב טוב לחברה ולקטבים שבחברה שקיבלו חיזוק תקציבי בשבילם: ניצולי השואה, הילדים החולים, בתי החולים בפריפריה. זו העשייה שלנו. כל ניסיון לגמד את זה בכל מיני כותרות וסיסמאות שימלאו את דפי העיתונים – הוא ריק מתוכן".

חזן מתחייב לייעד אליהם את הכספים: 1.5 מיליון ש' לניצולי השואה, 1.5 מיליון ש' לבית החולים פורייה בטבריה לבניית חדר טיפול נמרץ לילדים, מיליון ש' להלומי קרב ומיליון ש' לעיוורים ולנכים.

חזן הבהיר בראיון לערוץ 2,"התקציב הזה הוא לא תקציב שלי, לא קיבלתי אותו לעצמי. כשהבנתי שיש לי את האפשרות לנתב כספים לתועלת הציבור – עשיתי את זה", טען ח"כ חזן, שבמהלך ישיבת ועדת הכספים טען בעצמו כלפי ח"כ מיקי זוהר, מרכז הקואליציה בוועדה, שמדובר בלא פחות מאשר שוחד פוליטי.

"הכספים הקואליציוניים מיועדים לשלושה נושאים שחשובים ויקרים לליבי", הבהיר ח"כ זוהר, שקיבל 20 מיליון שקלים בשנה של כספי ציבור להוציא כראות עיניו. "אחד זה פריפריה, השני זה התיישבות והשלישי זה יהדות. כל הכספים הקואליציוניים שקיבלתי ממשרד האוצר הופנו לנושאים הללו". עוד הוסיף הח"כ: "לא הצבתי שום שיקול שקשור לפוליטיקה. השיקולים שלי היו האג'נדה ששלחה אותי לכנסת. חבל שקיבלתי רק 40 מיליון. הייתי שמח לקבל מאה מיליון בשביל האג'נדה הזאת".

מי שעומד בראש שיאני התקציב הוא יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) שיקבל – כ-72.8 מיליון שקל, יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (הליכוד) – 46.6 מיליון שקל, יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש (הליכוד) – 32 מיליון שקל, יו"ר ועדת הפנים ח"כ דוד אמסלם (הליכוד) – 20 מיליון שקל וח"כ נאוה בוקר (הליכוד) – 20 מיליון שקל.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.